Gönderen Konu: Minoxla toparlarmıyım  (Okunma sayısı 655 defa)

Wesley94

• Full Member
Minoxla toparlarmıyım
« : 02 Mayıs 2021, 17:47:44 »
2020 eylül ayında serkan aygında saç ekimim gerçekleşti,ekimimden genel olarak memnunum fakat wertex bölgesinde ve kendi saçlarımda dökülmem devam ediyor finasterid denedim fakat yan etki gördüğüm için bu tedaviden vazgeçtim şuan sadece sabah akşam xpecia kullanıyorum,sizce bu saça alternatif olarak minoxidil kullansam sonuçları sizce ne olur veya kullanmalıyım görüşleriniz için teşekkür ederim

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Minoxla toparlarmıyım
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2021, 18:04:36 »
 sahsi gorusum toparlar.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Wesley94

• Full Member
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2021, 19:49:28 »
Bu minoxla ilgili elle tutulur bir veri yok,kimisi bu ilaca çok iyi diyor kimisi etkisini yitirdi diyor kimisi bulaşmayın diyor,her tedavide bir şüphe var malesef

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 02 Mayıs 2021, 19:59:19 »
 o şüphe her konuda var.dinde bir konu oluyor kimi hoca helal kimi haram diyor maçta bişi oluyor kimi eski hakem kırmızı kimi sarı diyor.fda onaylı genelde tepede etkili basla bırak yaparsan baslangıctan daha kotu yapıyor sonuc aldığın tedavide aynı markada kalman lazım.bir işede yaramayabilir uretici firma 4 ay dene işe yarıyorsa devam et der.ama 3 ayda sonuc çıkar ortaya.minoxu kotuleyenlerin kendilerinin baska ilaç sattıklarını gordum.saçlar bir iyi bir kotu olur karar senin.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Wesley94

• Full Member
« Yanıtla #4 : 02 Mayıs 2021, 20:13:31 »
Hocam benim merak ettiğim konu kötüden kasıt ne mesela, minoxa başladım diyelim bu saçım kullanmaya devam ettiğim sürece bu halimden daha kötü olurmu ( döngü süresinde) asıl benim merak ettiğim konu burda ve etkisini zamanla yitirince normal dökülme eğrisinden daha kötü bir seviyeye daha erken dökülme evresine girebilir mi

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 02 Mayıs 2021, 20:32:57 »
bu halınden kötü olur çünkü neden dersen herhangi bir saça sağlıksal pek faydası yok direnç katıyor sadece minox tabi bu süreçte bıraktığında yada döngü zamanı dökülmesi gereken saçlarda topluca döküldüğünden bi karmaşıklık oluyor ayrıca çok ta saça asğlıklı bir yanı yok bunun dışında tedavisel amaçla kan testini vs yaptırıp ona göre masaj vb adımlar izlemen daha iyi olur diye düşünüyorum  xpexia mesela deneyebilirsin , masaj uygulaması dermarol ıle bakımını yapabilirsin en azından günü zamanı gelince sağlıklı bir 30 küsür yaşlarda ekim olucaksan da nevarsa kalmışsa saçlarda o vardır
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 02 Mayıs 2021, 20:49:34 »
 basla bırak en bastan kotu yapmaz diyorlar ama sahsi gorusum basla bırak en bastan kotu yapıyor .gelelim soruna kişi ilaç kullanmasada zaten dokulmesi agresifleşcekse minoxla dongulerde gel git yapar ya minox bunlar beraber dokulur kişi bunu minoxa bağlar.dongulerde bundan kotu olurmu dusuncen bu olabilirde en basta dokucek o bundan bayağı kotu olur 3.ayın sonu gelir sonraki donguler bundan aman aman kotu olmaz.bu kodlanmış genetik dokulmenin agresifliğinle alakalı.minox calısma çizelgesi vardı ona bakarsan 4 sene sonunda en bastakinle aynı yere geliyordun ama daha uzun sure koruduğu saçlarda var hiç işede yaramayabilir.ilk 3 ay kazır tepeyi sonra bundan kotu olsada az kotu olur.saçlar bir iyi bir kotu olur.

Wesley94

• Full Member
« Yanıtla #7 : 02 Mayıs 2021, 22:31:27 »
Döngüde mevcut saçlarımdam daha kötü bi görünüm alcaksam cokta tercih edemem malesef,eğer döngüde saçlarım bu noktoda döngü yaşıcaksa kullanılabilir onun dışında çok bi mantığı yok açıkçası

Wesley94

• Full Member
« Yanıtla #8 : 02 Mayıs 2021, 22:40:21 »
Ben sadece wertexe uygulamayı düşünüyorum

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 03 Mayıs 2021, 00:00:17 »
 bu noktanın az otesinde olabilir

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 03 Mayıs 2021, 00:23:51 »
Döngüde mevcut saçlarımdam daha kötü bi görünüm alcaksam cokta tercih edemem malesef,eğer döngüde saçlarım bu noktoda döngü yaşıcaksa kullanılabilir onun dışında çok bi mantığı yok açıkçası
minox kullanmasan da yine gidecek ki zaten. geç olamdan min kullanın derim.

Facebook Twitter Instagram