Gönderen Konu: Egzama ekilen saça zarar verir mi  (Okunma sayısı 764 defa)

sinan1924

• Yeni üye
  • *
Egzama ekilen saça zarar verir mi
« : 13 Mayıs 2021, 18:07:32 »
Saç ektireli 4 ay oldu . Ekimden önce saçlar sıfıra vurulmuştu bir nebze rahatladım kaşıntı falan yoktu artık ekilen saçlar da uzadı eklien bölgelerde tabaka halinde egzama var bazen kürdanla hafifçe zarar vermeden temizliyorum ama çözüm değil. Ne yapmam gerekiyor okuyan varsa Allah aşkına bir öneriniz varsa yardımcı olun. Ekilen saçlar için bir tehlike mi baş edemiyorum artık. Deniz suyu Akdeniz iklimi iyi gelir derler daha önce iyi gelmişti ne yapabilirim egzama yüzünden basım dertte. Defalarca doktora gittim kullanmadığım egzama ilacı kalmadı bir dönem Vichy dercos iyi gelmişti o da etkisi kalmadı. O kadar çok ürün denedim ki deney faresine döndüm resmen  :-[

desplein

• Yeni üye
  • *
Ynt: Egzama ekilen saça zarar verir mi
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2021, 18:36:29 »
Geçmiş olsun. Kepek kaşıntı konularında dermatologlarda bazen doğru çözümler üretemiyorlar.
Ketokonazol içeriği olan Ketoral, Konazol gibi medikal şampuan kullanmanı öneririm.
Kepek şampuanları tam çözüm sağlamıyor
Kullanım talimatlarını okuyarak kendine uygulayabilirsin.

Benim kullanma şeklim aşağıdaki gibi.
Önce saçına uygun bulduğun şampuanla (kepek şampuanı şart değil)  kirli saçını temizlemelisin.
Sonra Ketoral şampuanı çalkalayıp az miktar (ben 3-4 damla yapıyorum) eline dökmelisin.
İki eline şampuanı yaydıktan sonra temiz ıslak saçına 5dk masaj yapmalısın.
Süreye dikkat etmelisin.

Sabırlı olursan 2-3 hafta sonra kepek kalmayacağını tahmin ediyorum.
Problemin çözüldüğünde kullanım sıklığı azaltarak devam etmelisin.
  • Ekim Tarihi: 26.06.2018
  • Ekim Merkezi ismi Çevre Hastanesi - Saç Ekimi Türkiye
  • Greft Miktarı 3643
1.Ekim - https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20746.0 (Çevre Hastanesi - Fatoş Can Şikayet)

sinan1924

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2021, 18:51:50 »
Hocam benim kullandığım şampuanlar zaten egzama şampuanları burada kullandıklarımı saysam yol olur. Nerdeyse piyasayaki bütün anti-darfur yazan şampuanları kullandım baş edemedim geçen sene doktora gittim orda da söyledim durumu zamanla bu hastalık direnç kazanıyor dedi loprox adında ilaç verdi sonra damla falan geçer gibi oldu da bu sefer de saç döküyor bunlar. Ketoralı denedim daha önce. Konazolu hatırlamıyorum ama ben şunu fark ettim bu şampuanların içeriği birbirine benziyor .ve bu egzama da içindekileri çözüyor zamanla direnç kazanıyor ben öyle bir kanıya vardım doktor zamanla direnç kazanır deyince. Bir de bu egzama sorjnu ekilen saça uzun vadede zarar verir mi onu merak ettim. İklimden de kaynaklandığını düşünüyorum ben iç Anadoluda yaşıyorum yarı kurak bir iklim ve Antalya gibi nemli bölgede Bioderma kullandım şak diye bitirdi Ankara'ya geldim bir etkisi olmadı üstüne saç döktü :(

kel bob

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 13 Mayıs 2021, 19:35:33 »
Dostum selam bende de seboreik dermatit var. Saç ektireli 2 ay oldu. Dermatoloji doktorum dermatop solüsyon verdi.Saç ekiminden sonra bile egzama oluşumu gerçekleşebilir sorun edilicek bir durum yok ekilen saçların dökülmez dedi.Kafana dert etme stres yapma egzamayı azdırma hallolur ssende dostum  :)
  • Ekim Tarihi: 08 mart 2021
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi xpecia,coraspin,proscar

sinan1924

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 13 Mayıs 2021, 20:44:06 »
Sağolasın hocam inan artık çaresiz kaldım ne büyük bir lüksmüş kaşıntı olmadan bir hayat sürmek psikolojimi de alt üst etti. Bir şekilde üstesinden gelecem sanırım deniz havası iyi geliyor gitmeyi düşünüyorum

kel bob

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 13 Mayıs 2021, 21:04:33 »
Dermatoloji doktorum ve saç ekimi hocamla görüştüm bende kafaya taktım 3-5 gün fakat olumsuz anlamda etkilenmeyeceğini söylediler,içimi rahatlattılar. Sana tavsiyem sende bir dermatoloji doktoruna görün,solüsyon takviyesi yapar belki minimuma indirir.

Ama herşey kafada bitiyor kafana takma dostum :)
  • Ekim Tarihi: 08 mart 2021
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi xpecia,coraspin,proscar

Facebook Twitter Instagram