Gönderen Konu: Topical Fin nasıl yapılır?  (Okunma sayısı 4156 defa)

ahmetbird

• Full Member
Topical Fin nasıl yapılır?
« : 14 Mayıs 2021, 14:04:10 »
Arkadaşlar belki öncesinde konular vardır göremedim ama bu konuda topikal finastreid nasıl yapılır onu sormak istiyorum şakak ve verteximde gerilemeler var minox kullanıyorum zaten minoxla karıştırmak istiyorum
-Hangi malzemeler alınmalı?
-Minoxun içine ne kadar atılmalı?
-Minoxun içinde ne kadar beklemeli ?
-Hazırlandıktan sonra kaç doz kullanılmalı? Ben sabahları bazen unuttuğum için akşam 8 9 fıs sıkıyorum fazla gelebilir mi acaba o anlık doz
Cevaplarsanız sevinirim

Jasonkenn

• Full Member
Ynt: Topical Fin nasıl yapılır?
« Yanıtla #1 : 14 Mayıs 2021, 14:57:37 »
ben de oral tedavi öncesi denemeyi düşünüyorum takibe aldım konuyu

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 14 Mayıs 2021, 16:21:14 »
Topik fin diye birşey yok abi ben kadar düşen olmadi bu konuya bi ara. Bazı yerlerde 60 mlinoxa  60 mg fin atin diyorlar bazilar 15 mg ve finasterid değil de dutasteridi öneririm çünkü dutun deri emilimi var kardeşim haberin olsun 60 ml minoxa verim almak istiyorsan 5 8 tane at yan etkiden korkarsan 3 4 kafidir böyle güzel sonuçlar alanda var kardeşim forumda arayın Pesetmemelisin adlı kullanıcının forumuna bakin efsane değişim olmuş

ahmetbird

• Full Member
« Yanıtla #3 : 14 Mayıs 2021, 18:20:37 »
kullanıcıya baktım şırınga ile çekip minoxa boşaltıyorum diyor eczanelerde satılan bildiğimiz avodart sıvı formda mı yani?

Akşamları 10 fıs minoxidil-(Başlangıç 26 Eylül 2019)

Sawpoo Şampuan
Konazol Şampuan (haftada 2 gün)

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 14 Mayıs 2021, 18:32:25 »
kullanıcıya baktım şırınga ile çekip minoxa boşaltıyorum diyor eczanelerde satılan bildiğimiz avodart sıvı formda mı yani?
aynen kesinlikle hocam yanlış birşey diyeyim ysrilanma omru çok uzun dutun size tavsiyem 2 kutu minox aynı anda kullanın dutlu olanı 1 gün sade minoxu 1 gün sırayla kullanmanızı tavsiye ederim içine 5 6 tane atmak iyidir minoxlar aynı marka olmalı hocam bu arada

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 15 Mayıs 2021, 00:45:24 »
aynen kesinlikle hocam yanlış birşey diyeyim ysrilanma omru çok uzun dutun size tavsiyem 2 kutu minox aynı anda kullanın dutlu olanı 1 gün sade minoxu 1 gün sırayla kullanmanızı tavsiye ederim içine 5 6 tane atmak iyidir minoxlar aynı marka olmalı hocam bu arada

ben de böyle yapmayı planlıyodum hocam. Bir gün dutlu bir gün dutsuz minoxil  kullanan birini gördünüz mü hiç? verimli olur mu acaba. yarılanma ömrü uzun ama topikal kullandığıızdan etkisi azalıyor olabilir mi ?
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

rangel

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 15 Mayıs 2021, 05:34:33 »
İnternette bu tür etkenlerin toz hali var yada siz hapları toz hale getirip losyonları oluşturabilirsiniz.

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 15 Mayıs 2021, 13:13:18 »
ben de böyle yapmayı planlıyodum hocam. Bir gün dutlu bir gün dutsuz minoxil  kullanan birini gördünüz mü hiç? verimli olur mu acaba. yarılanma ömrü uzun ama topikal kullandığıızdan etkisi azalıyor olabilir mi ?
muhakkak azaliyordur topik sonuçta günlük kullanım yan etkiyi yükseltir hatta tavsiyem 2 de değil 3 günde bir dutlu olanı kullanmak daha iyi olur

ahmetbird

• Full Member
« Yanıtla #8 : 15 Mayıs 2021, 19:57:35 »
yorumlarını okuduğum 1 2 kullanıcı yan etki görmedim demiş göstermeyeceği anlamına gelmez tabi ama büyük ihtimal deneyeceğim agresif dökülmem yok ama ne kadar erken tedavi o kadar iyi kel kalınca o psikolojiyle oral almaktansa topik olarak şu an denemek en mantıklısı. 

Sawpoo Şampuan

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #9 : 15 Mayıs 2021, 20:27:25 »
Merak ettigimden bir sey soracagim. Finin veya dutun etkili olabilmesi icin karacigere ulasip enzimlerle etkilesime girip aktive olmasi gerekmiyor mu? Eger oyleyse oral kullanimdan farki ne olacak? Atiyorum kafaya 5mg surduk, %20'si emildi, 1 mg fin ya da dut damarlarla karacigere geldi, aktiflesip dagildi diger organlara. E peki bunun oral yolla 1 mg almaktan farki nedir? Tamamen bilgisizligimden soruyorum, bir hatam varsa affola.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

ahmetbird

• Full Member
« Yanıtla #10 : 15 Mayıs 2021, 22:12:17 »
Açıkçası sizin bilgisizliğiniz yok belki sizin dediğiniz gibidir, sonuçta bende bilmiyorum çalışma mekanizmasını fakat oranlarınızda bir hata var minoxa 10 tane dut attığımı düşünürsem(agresif dökülmem yok agresif olan birinin 10 tane attığını okudum ama 5 atmayı düşünüyorum ben bu da 2.5 mg yapar internette 0.5 mg var hep, satılan demek ki 0.5mg olarak hesaplıyorum) minox çözeltisi içinde homojen karışcak yani kafaya 5mg sürdük diyorsunuz ama tam homojen karışması halinde minoxun toplam kullanımı 1 ay üzerinden hesaplarsak 5/30 yaptığında her kullanımımda 0.16mg yapar birde ekstra olarak %20'si emilse çok düşük bir rakam ortaya çıkar oral yolla almak arasındaki fark bu olabilir. Ama bu düşük rakamlarla bile sonuç alan insanlar var demek ki deride etki ediyor.

Sawpoo Şampuan

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #11 : 15 Mayıs 2021, 23:19:45 »
Açıkçası sizin bilgisizliğiniz yok belki sizin dediğiniz gibidir, sonuçta bende bilmiyorum çalışma mekanizmasını fakat oranlarınızda bir hata var minoxa 10 tane dut attığımı düşünürsem(agresif dökülmem yok agresif olan birinin 10 tane attığını okudum ama 5 atmayı düşünüyorum ben bu da 2.5 mg yapar internette 0.5 mg var hep, satılan demek ki 0.5mg olarak hesaplıyorum) minox çözeltisi içinde homojen karışcak yani kafaya 5mg sürdük diyorsunuz ama tam homojen karışması halinde minoxun toplam kullanımı 1 ay üzerinden hesaplarsak 5/30 yaptığında her kullanımımda 0.16mg yapar birde ekstra olarak %20'si emilse çok düşük bir rakam ortaya çıkar oral yolla almak arasındaki fark bu olabilir. Ama bu düşük rakamlarla bile sonuç alan insanlar var demek ki deride etki ediyor.

Eger benim dusuncem dogruysa haftada 2 gun oral yolla aldiginzda da benzer bir doza denk gelir ve ayni etkiyi gosterir. Hic kafaya surmeye falan gerek kalmaz, hem de emilim derdi olmayacagindan daha ekonomik olacaktir. Ama tekrar ediyorum dusuncem dogruysa. Cunku birkac hafta once dermarollerdan sonra bir kapsul dutu patlatip poset eldivenle sakaklara surmustum ve bayagi yakmisti. Sonra merak edip biraz internette bakindim ve karacigere gitmeden ise yaramayacagini ve oral yolla almanin daha mantikli olduguna dair bir seyler okudum. Ne kadar dogrudur bilemem, pek desmemistim.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 15 Mayıs 2021, 23:30:26 »
Merak ettigimden bir sey soracagim. Finin veya dutun etkili olabilmesi icin karacigere ulasip enzimlerle etkilesime girip aktive olmasi gerekmiyor mu? Eger oyleyse oral kullanimdan farki ne olacak? Atiyorum kafaya 5mg surduk, %20'si emildi, 1 mg fin ya da dut damarlarla karacigere geldi, aktiflesip dagildi diger organlara. E peki bunun oral yolla 1 mg almaktan farki nedir? Tamamen bilgisizligimden soruyorum, bir hatam varsa affola.

bunu söyleyenler var açıkçası spiro için bu doğru okuduğuma göre,  ama fin ve dutta serum dht değişmeden veya yüzde 25 gibi gayet kabul edilebilir bir seviyede düşüşle oral kullanıma yakın sonuçlar alınabiliyor

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

ahmetbird

• Full Member
« Yanıtla #13 : 16 Mayıs 2021, 00:55:24 »
Eger benim dusuncem dogruysa haftada 2 gun oral yolla aldiginzda da benzer bir doza denk gelir ve ayni etkiyi gosterir. Hic kafaya surmeye falan gerek kalmaz, hem de emilim derdi olmayacagindan daha ekonomik olacaktir. Ama tekrar ediyorum dusuncem dogruysa. Cunku birkac hafta once dermarollerdan sonra bir kapsul dutu patlatip poset eldivenle sakaklara surmustum ve bayagi yakmisti. Sonra merak edip biraz internette bakindim ve karacigere gitmeden ise yaramayacagini ve oral yolla almanin daha mantikli olduguna dair bir seyler okudum. Ne kadar dogrudur bilemem, pek desmemistim.

dediğim gibi haftada aldığın 2 günle aynı dozu alamazsın  çünkü kafaya sürülecek olan minox-dut 2 ve ya 3 üç günde bir sürülecek 2 günde 1 sürülecek dersen 5/30 yerine 5/60 yap 0.08 mg yapar haftada 3 kez sürsen 0.25mg sen oral yolla haftada 1mg alırken ben 0.25 alıyor olacağım belki gerçekten de mantıksız deriye sürmek ama neden insanlar kullanıyor neden etki görenler var tabi hiç etki görmeyenlerde var tartışılır

Sawpoo Şampuan

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 16 Mayıs 2021, 09:09:48 »
Topik fin diye birşey yok abi ben kadar düşen olmadi bu konuya bi ara. Bazı yerlerde 60 mlinoxa  60 mg fin atin diyorlar bazilar 15 mg ve finasterid değil de dutasteridi öneririm çünkü dutun deri emilimi var kardeşim haberin olsun 60 ml minoxa verim almak istiyorsan 5 8 tane at yan etkiden korkarsan 3 4 kafidir böyle güzel sonuçlar alanda var kardeşim forumda arayın Pesetmemelisin adlı kullanıcının forumuna bakin efsane değişim olmuş

Nasıl topikal finasterid diye bir şey yok 100 ml içine 250 mg atılmalı ve profesyonel şekilde yapılmalıdır topikal finasterid jel bile var.

Facebook Twitter Instagram