Gönderen Konu: Dr. Harun Şamiloğlu Revize Ekim 1850 Greft 13.04.2021  (Okunma sayısı 2079 defa)

Sprinter

• Yeni üye
  • *
Merhabalar

Daha önceden 4100 greft civarı bir ekim geçirmiştim. Sonuçtan memnun kaldım fakat ilk ekimi yaparken ikinci ekimi konuşmuştuk.

İlk ekim sonucu bu konudadır. Aşağıda belirttiğim gibi uzunken sorun yok gibi duruyor ( Belkide zamanla döküldü bilmiyorum açıkcası )

- https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=9605.15

Ön sağ tarafımda ilk ekimden kısa süre sonra ufak bir darbe aldıgında tutmadığını düşündüğüm bir kısım ( Sebebi farklıda olabilir tabi ki ) ve üst sol ve sağ tarafta hafif açıklıklarım mevcuttu. Bunlar saçım uzayınca açıkcası cok rahatsız etmiyordu kimseden bir şey duymadım ama benim içim rahat etmedi.

13 Nisan günü zaten daha önceden ekim yaptırdığım doktorun muayenesine gittim ve ekim o gün yaptırdım. Ekim öncekine göre kısa ve rahat geçti ( Acı eşiğim düşük iğneler canımı yakıyor normalde ) daha sonra İstanbuldan başka bir şehire geçiş yaptım. Ekim süresince bir komplikasyon bildiğim kadarıyla yaşanmadı. 100 tekli greft olduğunu hatırlıyorum gerisi çift ve üçlü diye biliyorum.

Greft alımında biraz daha fazla bekliyordum fakat sanırım o kadar donörüm kalmamış. Artık önemide yok son şansımdı zaten :)

Ekim bitiminden 72 saat sonra ilk yıkamamı evde kendim çok hassas bir şekilde ılık suyla yaptım.

Kabuklar dökülene kadar bepanthol spreyi kullandım. Xpecia ve 5000 biotin ekimin ikinci gününden beri kullanıyorum. Finastrid çok düşündüm fakat doktor tavsiye etmedi kalıcı yan etkisi olabilir diye bu konuyu çok araştırdım gerçektende olabilirmiş. Bilmiyorum hala aslında aklımda var ama cesaret edemiyorum. 8 gün boyunca sigara içmedim daha sonra devam ettim sigaraya. 30 günden sonra Hairforte spreyi hafif-sert bir şekilde masaj yaparak günde iki kere uyguluyorum ( Minoksil tercih etmedim kaşıntı alerji yapıyor ve daha önceden saçlarımın bu hale gelmesinin sebeplerinden biri )

Şuan saçlarımı normal bir şekilde masaj yaparak sawpoo şampuan ile yıkıyorum. Kurulama işlemi havlu ile bas çek şeklinde narin bir şekilde. 30. Günden beri işim gereği kafa üstü kulaklık takıyorum doktor sorun olmayacağını belirtti.

Aşağıda ekim aşamalarını görebilirsiniz yorumlarınızı bekliyorum.

Ekim sonrası hemen fotoğraflar :

Sprinter

• Yeni üye
  • *
Ynt: Dr. Harun Şamiloğlu Revize Ekim 1850 Greft 13.04.2021
« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2021, 05:02:14 »
Ekim öncesi saç durumu.

Sprinter

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 18 Mayıs 2021, 05:05:18 »
Ekimden sonrası fotoğraflar. Son fotoğraf sağ tarafın şok dökülme sonrası.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 18 Mayıs 2021, 08:26:17 »
Hayırlı olsun revize ekimle umarım daha güzel sonuç alırsınız süreç sağlıklı görünüyor şok dökülde devam ediyor hayırlısı olsun.
Global Moderator

Sprinter

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 18 Mayıs 2021, 17:33:27 »
Teşekkür ederim hocam. Süreci elimden geldiğince güncel tutmaya çalışacağım umarım en az kayıpla sonucu tamamlarım şu saç işine gerçekten son vermek istiyorum artık.

Sprinter

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 07 Haziran 2021, 23:22:58 »
2 ay olmak üzere 55.gün resimler ektedir. Bütün ekilenler döküldü. Kuru iken idare eder yaşken çok kötü görünüyor kafamda tamamen ilaç var resimlerde ve ışık altında çekmeye çalıştım. Moraller baya bozuk bu süreci daha önce geçirmeme rağmen. Ekilen yerlerde kızarıklıklar mevcut gibi. Yorumlarınızı bekliyorum. Sanırım 4 ay öncesinde saç çıkışı pek gözlemlenmiyor.

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 08 Haziran 2021, 00:22:49 »
en erken ekilenler 70 ve 80 günler civarı kendini ufak ufak göstermeye başlıyor hocam.

Facebook Twitter Instagram