Gönderen Konu: 19 yaş saç,kaş,kıl dökülmesi  (Okunma sayısı 440 defa)

Vicco

• Yeni üye
  • *
19 yaş saç,kaş,kıl dökülmesi
« : 04 Haziran 2021, 11:00:00 »
Arkadaşlar  merhaba artık psikoloji bozan ve takıntı seviyesine  gelen bir durum olduğu için yardım  almak istiyorum. Saçlarım bundan  2,5 sene önce aşırı derece de yıpranmıştı (yaz aylarında sürekli yıkamak fönlemek) sonra kestirdim ve ara makasla kesmiş(ben o makası o zaman ilk defa görmüştüm) ne olduysa  o zamandan beri saçlarım dikiş tutmadı.Daha sonra araştırmalara giriştim ailede Kel var mı genetik dökülmesi olan filan.Dede tarafında  Kel yok (hatta dedemin saçları alnından taşıyordu) Babanne  tarafındada  yok babamın dayıları filan saçları var.Anne tarafında  dedemin ailesin de hiçbir Kel yok keza anneanne tarafındada annemin dayıları da Kel değil.Uzak akrabalarda da Kel yok.Daha sonra vücudum aşırı hassasiyet göstermeye başladı elimi filan koluma sürdüğüm de veya kaşıdığımda  kabarıyordu vücudum  ve o dönem de kafa derim kızarıyordu bakanlar saç derin kıpkırmızı  diyordu ve yüzdeki siyah noktalar gibi saçımdan bir şeyler dökülmeye başladı  ve o sarı şeyler hala devam ediyor.Şuan kaşlarım hatta  bacak kıllarım (elime tek sürüşte rahat 40 50 tane geliyor) ve saçlarım da dökülüyor.Toza karşı yüksek alerjim  var bu yüzden olabilir mi saç dökülmesi?Yoksa saçlarda ki seyrelme durumu  erkek tipi dökülme mı? ( ve bu dönemler de kafam da şiddetli baş ağrıları soğuma  ve sanki bir şey çıkıyormuş gibi his var çok farklı )Ailede tek genetik miras kalp hastalıkları

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: 19 yaş saç,kaş,kıl dökülmesi
« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2021, 11:08:34 »
Resimleri paylaşmanız gerek dermatid benzeri şeyler olabilir mi?
Global Moderator

Vicco

• Yeni üye
  • *
Ynt: 19 yaş saç,kaş,kıl dökülmesi
« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2021, 11:16:08 »
Resimleri paylaşmanız gerek dermatid benzeri şeyler olabilir mi?
hocam telefon kullanmıyorum sınavdan dolayı ailemde  şehir dışında fotoğraf çekebileceğim kaliteli cihaz yok :(

Facebook Twitter Instagram