Gönderen Konu: Fin'den faydayı geç görenler var mı?  (Okunma sayısı 876 defa)

Zombi

• Yeni üye
  • *
Fin'den faydayı geç görenler var mı?
« : 15 Haziran 2021, 09:53:04 »
Ortalama 1 yıl oldu başlayalı Proscar 1/4'e. 1-2 ay ara vermişimdir 1-2-3 gün küçük aralıklarla o kadar o da üşengeçlikten oldu
Ben finden fayda gördüm sanırım gelişim gözlemliyorum lakin 6 aydan sonra başladı sanırım galiba olumlu etkileri. Hatta belki biraz daha fazladır

Lakin hala başlamadan önce genetik dökülmeden dolayı aşırı incelmiş saçlara faydası olması. Çok aşırı incelmişlere değil de diğer yerlere fayda etti galiba. Şakaklardada pek etki göremedim
Zaten Koray Erdoğan 30mikron mu diyordu bilmiyorum unuttum şimdi videonun tamamını. O incelikten sonra fayda ediyormuş galiba fin. Belkide benim o aşırı incelen bölgelerim 30mikrondanda  ince kimbilir

Merak ettiğim böyle mesela faydayı 1 yıldan sonra bile gören varmıdır? Ben de fayda gördüğümü düşünüyorum şimdiye kadar ama işte mesela 1 yıldan sonra bile hala faydalar biraz daha artabilir mi o çok incelmiş bölgelerde

Bu arada saç ve sakal ekimi düşünüyorum zaten

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Fin'den faydayı geç görenler var mı?
« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2021, 10:22:13 »
 ben bunun kodlanmış genetik dokulmenin agresifliğinle veya hafifliğinle etkisi olduğunu dusunuyorum bazen dokulme kendiliğinden agresifliğinden hafifliğe gidebilir kodlanmışlığı oyledir
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

oralminoxidil

• Hero Member

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Zombi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 15 Haziran 2021, 14:49:29 »
Sağolun beyler cevaplar için. O yabancı linki de netten çevirip okuyacağım

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #4 : 15 Haziran 2021, 17:59:59 »
Çok inceden kastınız ne hocam görünmeyecek kadar ince saçları tekrar aktive mi etti yoksa normal seviyede incelemeleri mi

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 15 Haziran 2021, 18:19:56 »
Youtube da”the hair loss show” isimli bir kanal var. Avustralya’dan iki hekim paylaşmlarda bulunuyorlar.

Şimdi bulamasdım ama bir videolarında saç folikülünün %50’den fazla inceldiği durumlarda finasteridin etki etmediğini söylemişlerdi. Ortalama insan saçına 60 mikron olduğunu varsayarsak, Koray hoca’nın dediği 30 mikron kalınlık söylemi tutarlı geliyor.

Oralminoxil’in paylaştığı linkteki arkadaş da belki 3-4  yıldan sonra gözle görülür netice almaya başlamış. Özellikle vertexde 2014 ve şimdiki hali arasında muazzam fark var.

Ben kendi tecrübemi paylaşacak olursam, ki ben nw4-5 seviyelerinde kelleşen birisi olarak, 10 ay kadar finas, dutas kullandım yanetki görmem sebebiyle bıraktım, şimdi tekrar başladım. Bu 10 aylık süreçte vertexteki tüyleşen saçların belki de artık tüy demek lazımdı onlara, biraz daha hızlı uzuyor olması dışında net bir sonuç göremedim. Özellkile kulak çınlaması sebebiyle de dayanamadım artık.

Belki bı redditteki eleman gibi 2. Yılı belki 3. Yılı beklemek gerekirdi.

Bu arada elemanın vertex bölgesindeki saçlar ciddi zayıflamış belki %50 kalınlığın aştıma inmiş olabilir. Böyle düşünnce doktorların söylemi de genelleme yapmak konusunda şüpheli duruma düşüyor.

Facebook Twitter Instagram