Gönderen Konu: Saç biyopsisi yaptıracağım  (Okunma sayısı 504 defa)

kelaynak3636

• Sr. Member
Saç biyopsisi yaptıracağım
« : 09 Temmuz 2021, 05:24:50 »
15-20 den fazla doktora gittim.Saç dökülme nedenimi bir türlü bulamıyorlar.Son 7-8 aydır gittiğim bir özel hastane var zoretanin ve deloday reçete etmişti bu ikisi neredeyse dökülmeyi durdurdu diğer kullandığım hiçbir ilaç işe yaramamıştı(finasterid,minox,biotin,çinko vs) doktor genetik dökülme olmadığını deri hastalığı olduğunu söyledi ama kesin tanı için biyopsi yaptır dedi, bu işlem sonucunda parça alınan bölgede bir daha saç çıkmıyormuş,bu işlemi yaptıran var mı?Kararsız kaldım boş yere daha fazla saç kaybetmek istemiyorum

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç biyopsisi yaptıracağım
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2021, 05:40:14 »
eğer genetik değilse saç dökülmen ki pek sanmıyorum aşağı da sıraladığım sorunlardan biri olabilir
kısaca bir çok etken olduğu için genetik değilse sana bundan dolayı diyemeyiz gerekli testleri olup bulabilirsin ancak sonuru
1-Genetik faktörler. Saç dökülmesinin kadınlarda ve erkeklerde görülme nedenleri farklıdır. ...
2-Deri problemleri.
3-Yanlış beslenme alışkanlıkları
4-Vitamin ve mineral eksikliği.
5-Hormonal sorunlar.
6-Bazı iç hastalıkları ve ilaç kullanımı
7- kemoterapi süreci
8-Kozmetik etkenler.
9-Stres ve depresyon
Tirot Hormonlarına Bağlı Saç Dökülmesi
Saç Kıran Tipi Saç Dökülmesi
Vitamin Eksikliğine Bağlı Saç Dökülmesi

bu arada diş çürükleri de saç dökebilir bilmeyen varsa

Diş Çürüklerine Bağlı Saç Dökülmesi
Birden ortaya çıkan saçkıran ve saç dökülmelerinin sebebi dişlerdeki çürüğün, dolayısıyla enfeksiyonların saçlar üzerindeki bir etkisi olabilir. Diş rahatsızlıklarıyla vücuda giren bakterilere karşı mücadele eden bağışıklık mekanizmasının kendi sağlıklı vücut hücrelerine de zarar verebilmektedir. Bu durumda da bağışıklık sistemi saç köklerine etki etmekte ve saç dökülmesine sebep olmaktadır. Bu sebeple diş çürüklerinin tedavisi ve dolayısıyla saç dökülmelerini önlemek için diş hekimine muayene olmak şarttır.
Global Moderator

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 09 Temmuz 2021, 07:57:27 »
eğer genetik değilse saç dökülmen ki pek sanmıyorum aşağı da sıraladığım sorunlardan biri olabilir
kısaca bir çok etken olduğu için genetik değilse sana bundan dolayı diyemeyiz gerekli testleri olup bulabilirsin ancak sonuru
1-Genetik faktörler. Saç dökülmesinin kadınlarda ve erkeklerde görülme nedenleri farklıdır. ...
2-Deri problemleri.
5-Hormonal sorunlar.
7- kemoterapi süreci
8-Kozmetik etkenler.
9-Stres ve depresyon

Birden ortaya çıkan saçkıran ve saç dökülmelerinin sebebi dişlerdeki çürüğün, dolayısıyla enfeksiyonların saçlar üzerindeki bir etkisi olabilir. Diş rahatsızlıklarıyla vücuda giren bakterilere karşı mücadele eden bağışıklık mekanizmasının kendi sağlıklı vücut hücrelerine de zarar verebilmektedir. Bu durumda da bağışıklık sistemi saç köklerine etki etmekte ve saç dökülmesine sebep olmaktadır. Bu sebeple diş çürüklerinin tedavisi ve dolayısıyla saç dökülmelerini önlemek için diş hekimine muayene olmak şarttır.
Dişle bağlantılı olduğunu duymamıştım hiç.3-4 sene önce bir kaza geçirdim burnumdan nefes alamıyorum,dişlerim de baya sıkıntılı.Bundan kaynaklanacağını düşünmediğimden doktora sormadım.İncelme olup olmadığını pek fark edemedim ama ense çok gür sadece vertex ve tepe dökülüyor bu yüzden genetik olduğunu düşündüm ama öyle olsa zoretanin gibi bir ilaç durdurmazdı.Herhalde biyopsi yapmadan net bir şekilde anlayamayacağım
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Temmuz 2021, 08:00:53 »
düşük ihtimal ama çürük ler bazen neden olabiliyor
Global Moderator

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2023, 19:54:25 »
2-Deri problemleri.
5-Hormonal sorunlar.
7- kemoterapi süreci
8-Kozmetik etkenler.
9-Stres ve depresyon

diş çürüğüne dolgu yaparlarsa devam eder mi dökülme

Facebook Twitter Instagram