Gönderen Konu: Saçları dove sabun ile yıkamak  (Okunma sayısı 2462 defa)

emremash

• Yeni üye
  • *
Saçları dove sabun ile yıkamak
« : 21 Temmuz 2021, 16:05:04 »
Merhaba, benim saçlarım çok ince telli ve son zamanlarda çok seyrekleşmeye başladı. Çok uzun zamandır saçlarımı şampuan kullanmadan sadece sabunla yıkıyordum, bu aralar dökülme artınca elseve arginine direnç kullanmaya başladım ancak o da saçlarımı çok yumuşak ve hacimsiz yapıyor. Şekil vermek için ekstra malzeme kullanarak saçlarıma daha da zarar vermek istemiyorum. Bi ara dove sabun kullanıyordum o saçlarımı baya hacimli ve rahat şekil alacak kıvama getiriyordu ancak zararlı mıdır saç için bilemiyorum. Sizin öneriniz nedir. Duşta 2 kere şampuan sürüp saçımı yıkadığım zamanlarda gerçekten saçlarım öyle yumuşak oluyor ki hiçbir türlü şekil almıyor. 

bohemian

• Hero Member
Ynt: Saçları dove sabun ile yıkamak
« Yanıtla #1 : 21 Temmuz 2021, 18:06:10 »
Merhaba, benim saçlarım çok ince telli ve son zamanlarda çok seyrekleşmeye başladı. Çok uzun zamandır saçlarımı şampuan kullanmadan sadece sabunla yıkıyordum, bu aralar dökülme artınca elseve arginine direnç kullanmaya başladım ancak o da saçlarımı çok yumuşak ve hacimsiz yapıyor. Şekil vermek için ekstra malzeme kullanarak saçlarıma daha da zarar vermek istemiyorum. Bi ara dove sabun kullanıyordum o saçlarımı baya hacimli ve rahat şekil alacak kıvama getiriyordu ancak zararlı mıdır saç için bilemiyorum. Sizin öneriniz nedir. Duşta 2 kere şampuan sürüp saçımı yıkadığım zamanlarda gerçekten saçlarım öyle yumuşak oluyor ki hiçbir türlü şekil almıyor.

Ben de aynı durumu yasiyorum oyuzden kalip bittim sabunu kullaniyorum. Eskiden de zeytinyagli kalip sabun kullaniyodum. Saçları sert ve hacimli gosteriyor. Ama dove sabunu bilmiyorum kremli oluyo galiba onlar oyuzden sac dokebilir.
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2022, 22:58:18 »
Aynı sıkıntı bende de var. Saçlarım çok yumuşak ve hiç şekil almıyor. Saçlarım sert ve hacimli olmasını istiyorum. Ne önerirsiniz güncel olarak ?

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2022, 01:04:10 »
Aynı sıkıntı bende de var. Saçlarım çok yumuşak ve hiç şekil almıyor. Saçlarım sert ve hacimli olmasını istiyorum. Ne önerirsiniz güncel olarak ?
Bende de tüy gibi saçlar hacimsiz,incecik,ufacık rüzgarda bile kötü saç daha kötü açılıyor zeytinyağlı sabunu 5 dk civarı köpükle bekletip kullanıyorum sert hacimli biraz da keçe gibi yapıyor normaline göre kepek te yapıyo bazen ama  yağlı kafayı kurutuyor,yani tercihe göre denenebilir
  • Yaşınız 31

Facebook Twitter Instagram