Gönderen Konu: İnce kısa kıllar  (Okunma sayısı 726 defa)

ibalbayrak

• Jr. Member
  • **
İnce kısa kıllar
« : 22 Temmuz 2021, 20:58:22 »
Arkadaslar merhaba benim sorum bu kıllar büyür mü saç halini alır mı yoksa dökülür mü
Fotoları flash ile çektim

PrinceZuko

• Yeni üye
  • *
Ynt: İnce kısa kıllar
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2021, 22:20:22 »
Bunları kurtarmanın bir yolu olmalı ya bende de benzer durum söz konusu, ama bilgim pek yok kusura bakmayın.

ibalbayrak

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2021, 22:32:23 »
Hocam ben finasterid kullaniyorum minoxille beraber bu çok keyif kaçıran bir durum harbiden düzelecek mi düzelmeyecek mi belli değil
  • Medikal Tedavi Finasterid-trixovell-minoxidil
Medeks saç ekimi sonuçları
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2021, 22:57:50 »
Eğer minoxile yeni başladın sayılırsa (2-3 aydan kısaysa) minoxil birşeyler yapabilir. Finasterid çok nadir kişide ön çizgide iş yapıyor. İhtimal yüksek değil ama sıfır da değil.

Ne kadar zamandır tedavidesin bilmiyorum ama 1. Senede ne olup olmayacağı belli olur sanıyorum.

ibalbayrak

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 24 Temmuz 2021, 23:55:47 »
hocam finasteridin 5.ayındayım minoxil baya oldu ama 7 8 ayı bulur rahat
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 25 Temmuz 2021, 00:05:43 »
hocam finasteridin 5.ayındayım minoxil baya oldu ama 7 8 ayı bulur rahat

Sorduğun bölge minoxil öncesine göre nasıl? Gelişme var mı? Aynı mı?

Aynı ise minoxilin bir etkisi olmayabilir olasılığı daha kuvvetli, o zaman finasın sonucunu beklemek gerek, onun için de 5 ay daah erken. 1. Seneyi bi görmek lazım. Aka finasın olasılığı daha az dediğim gibi.

Bence üstte tepede şakaklarda seyrelme yoksa dert etme bence orayı. Böyle de iyi duruyor. Haa gelişirse ne güzel tabi ama olmazsa da dert edecek birşey yok bence.

ibalbayrak

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 25 Temmuz 2021, 00:10:45 »
yok aslında şakaklarda ciddi anlamda problemler var zaten o yüzden finasteride girdim.Minoxil maceram 3 yıldır ara ara var ama hayatımın hatasını sanırım minoxil e 1 yıl ara vermekle yaptım ve 7 8 aydır kullanıyorum düzenli 7 8 ay önce nasıldı tam ben de bilmiyorum (tüy vardı sanırım ama bu kadar değil) çünkü saçım bu son 2-3 aydır dökülmüyor ondan öncesinde 3 ay fena bir şekilde döküldü
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 25 Temmuz 2021, 12:16:09 »
yok aslında şakaklarda ciddi anlamda problemler var zaten o yüzden finasteride girdim.Minoxil maceram 3 yıldır ara ara var ama hayatımın hatasını sanırım minoxil e 1 yıl ara vermekle yaptım ve 7 8 aydır kullanıyorum düzenli 7 8 ay önce nasıldı tam ben de bilmiyorum (tüy vardı sanırım ama bu kadar değil) çünkü saçım bu son 2-3 aydır dökülmüyor ondan öncesinde 3 ay fena bir şekilde döküldü

O dönemsel olarak gelip giden dökülmeler muhtemelen minoxil kaynaklı. Artık gidebildiğin yere kadar minoxile devam etmelisin.

Bırakacak olursan da bu uzun zamana yayılan bir sireç olsun. Gerçi onu o zaman düşünürsün.

Yazmayı unuttum ama iğnelemeyi de dahil et tedavine. Faydası olacaktır. Bir de vitamin eksikliklerini kontrol ettir, uygun bir takviye ile o tarafı da desteklersin.

Bol şans.

ibalbayrak

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 25 Temmuz 2021, 12:55:58 »
Yorumun için teşekkür ederim mutlaka dikkate alıcağım. Çok teşekkürler
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Facebook Twitter Instagram