Gönderen Konu: Yaş 28, Ekim için tavsiyeleriniz?  (Okunma sayısı 326 defa)

G.ROSSİ

• Yeni üye
  • *
Yaş 28, Ekim için tavsiyeleriniz?
« : 31 Temmuz 2021, 14:08:41 »
  Herkese merhabalar , öncelikle saçlarımın dökülmesinden  bahsedeyim biraz ;
  18 yaşından sonra saç çizgim geriye doğru gitmeye başladı ve bu zaman ile durdu. 2 sene önce (26 yaşında) düzensiz beslenmem ve  geçirdiğim burun ameliyatı sonrası tepe bölgem seyrelmeye başladı ;

Bu seyrelmenin sonucun da Aile bireylerinin saç durumlarını analiz ettim, Ailem de doğuştan olan bir alın açıklığı ve genetik dökülme vardı. Dedem keldi ama çok düzensiz beslenen ve yaşayan bir insandı( Alkol,Sigara vs). Babam düzenli beslenen, az miktar da sigara kullanan birisiydi,50 yaşına kadar saçları çok iyiydi. Sonradan tepe bölgesi seyreldi ,şuan 59 yaşın da  ve tam anlamıyla kel değil. Abim sigara kullanmayan, spor yapan ve düzenli beslenen birisi yaşı 33 ve sadece doğuştan olan genetik alın açıklığı dışında hiç bir dökülme sorunu yok.
  Ben de iki senedir beslenmeme dikkat edip bu seyrelmeyi durdurdum. Saçlarımı uzattığım zaman ister istemez seyrek saçlar inceldiği için dağınıkken  tepe bölgemdeki seyreklik gün yüzüne çıkıyor ama saçlarımı devamlı taradığım zaman bu durum pek belli olmuyor.

Ne kadar sağlıklı beslensem de erken yaşta başlayan dökülme ve genetik durumdan dolayı uzun vadede böyle kalamayacağımı düşünüyorum. Saç ekim yerleri ile konuştum, resimlerimi gönderdim. Tahmini 2000 ila 3000 greft arası ekim yapılması gerektiğini söylediler.
Ekim sonucu saçlarımın sıklık kazanacağını ve Alın çizgimi yarım santim öne çekeceklerini söylediler. Korkum ekim den sonra seyrek saçlarımın da dökülmesi ile oluşacak daha kötü bir görüntü olması ve saçlarımı devamlı kısa tuttuğum için donör bölgemin seyrelmesi.
Saç ekim yerlerinin konuşmaları şimdilik beni ikna edemedi maalesef. Yeter ki gelin ekelim diyorlar. 2 sene sonra tekrardan eski halime döneceksem bu kadar masraf etmeye gerek var mı ? Benim gibi olup ta uzun vadede memnun kalan var mı ?
  Durumum hakkındaki görüşlerinizi veya önerilerizi bekliyorum.

Facebook Twitter Instagram