Gönderen Konu: Dr Serkan Aygin 3500 graft  (Okunma sayısı 460 defa)

BuffaloSoldier

• Yeni üye
  • *
Dr Serkan Aygin 3500 graft
« : 10 Ağustos 2021, 00:19:30 »
Merhabalar,

Ben Dr Serkan Aygın'ın kadrosunda 2020 ocak da sac ekimi yaptirdim. Sonuçtan 60% memnunum kaldim diyebilirim. Memnun kaldigim sey bunlar, sacin kalitesi, hastanenin temizligi ve hastanin karsilistirmasi.

Ama bu asada ki yazdigim seyleri simdi bilseydim, ektirmeden önce cok dikkat ederdim ve söylerdim ektirmeden. Size örnek olsun diye yaziyorum. Ben yurt disindan geldim Istanbula ve turkcem yuz procen iyi degil. Bir ay önce (kisa zaman önce) bana yer buldular ve randevu aldim. Ektirmek icin belli zamani öglenden sonra saat 14:00 verdiler önceki gun. Ama gecikmeler oldu ve benden öncekiler ektirenler vardi, sonunda saat 16:00 gibi benim zamanim geldi.

Fark ettigim sey buydu, baska ektiren insanlarda (cogu yabanci inglizce konusan ve tercumanli) kafalarinda cizgiler vardi hastanede ve bekleme odasinda. Bu kisiler oturup benim gibi zamanini bekliyorlardi. Ekipten veya doktordan öncede cizilmis kafalarina model olarak. Sadece oturup zamanini bekliyorlardi. Demek ki buranin prosseduru böyle dusundum herkese butun hastalara ayni, bana da önceden yaparlar dusundum. Hatta Dr.Serkan önceki gun söylemisti bana, sen hastaneye gelirken önceden cizgiyi yapip sen okeyleceksin diye. Bende guvendim ne iyi dusundum. Sunki en muhum seylerden biri bu, ön taraf iyi ve dogal olmasi ve gözukmesi.

Beni bekleme odadan içeri aldıklarında o zaman aklimda yoktu bunu söylemeye (bunlar profesyonel dusundum sen sadece sakin ol) insan da zaten stresli. Beni iceri alirken ve ekip kafami kaziyinca gelip yaparlar heralde dusundum kendi kendime.

Anestezi yaptilar sonra bende biraz panik olmaya basladim doktor nerde diye, cizgiyi önce yapayacaklar mi diye. Hani doktor söz verdi o kendisi cizecek diye falan. Sonra aklım başımda değilken anestezi yuzunden doktor sonunda geldi kafama cizgiyi cabukca yapti. Kucuk bir ayna verdiler baktim ön tarafa bende tamam dedim. 30 sanyielik is. Kafam da o zaman cok iyidi fazla bisey diyemedim zaten kendimde degildim. Bu nokta benim icin cok stresli gibi geldi. Ve 100% dikkatliyle yapilmadi bana göre. Kafama da taktim bunu konuyu.

Ön tarafindaki saç çizgisinin nerede olacağını ve düz olup olmadığını önceden görmek istersiniz. Yabanci hasta turistlere niye cizgi yapilmis oturup zamanini bekliyorlar benden önce? Parayi sen veriyorsun sonunda. Belki memnun degilsin onlarin cizdigi cizgiden veya istedigin gibi naturel degil cizgi. Son dakika da mi kabul etmen gerekiyor istedigin gibi gözukmuyorsa. Veya anestesli kafayla mi okeyleceksin bu kadar muhim seyi? Simdi ben sadece naturel bir cizgi istedim. Ama nereye gelmek istedimi anliyorsunuz belki.

Sonuc ne oldu saniyorsunuz. 2 veya 3 gun sonra kafayi yikamaya giderken hastaneye, yikayan oglana dedim ki. Ön tarafda ki saclar (yaralar igri) ayni duzlukte degil dedim göruyormusun sordum. Oglan da dedi evet dogru abi bir taraf deger taraftan degisik diye. Yani iki taraf önde eşit kalmadi. Amleliyata girmeden en buyuk korkum sonunda oldu.

Niye? Agzimi acip bunu söylemedigim icin ve yaslanip arkaya 100% guvendigim icin. Bu sefer stres yapip inslanlara islerini ögretme diye dedim kendime. Aslinda insan böyle seyleri hic dusunmeyecek böyle bir ciddi ameliyata önce. Sonucu da biliyordum, cok kolay sunki. Cizgi esit olmazsa önde nasil iki taraf ayni olacak. Olamaz. Doktor degilim ama bunu herkez anlar.

/Saygilar.

Facebook Twitter Instagram