Gönderen Konu: finasterid kullanarak seboreik dermatit hastalığı tedavi edilebilir mi ?  (Okunma sayısı 691 defa)

dejavuu86

• Sr. Member
yıllardır saçımda ve burun kenarlarında seboreik dermatit var bunun ile ilgili hemen hemen tüm şampuanları kullandım ama bir sonuç alamadım artık içerden bir  tedavi düşünüyorum bunun içinde  2 ilaç belirledim 1. roaccutane yan etkileri  fazal olan ilaç ve saç dökülmesi yapabiliyor  lisedeyken sivilcelerim için 6 ay kullanmıştım  ve yan etki olarak sadece dudaklarım kurumuşdu  ama  ilaç cok iyi çalıştı ve tüm sivilceler gecti suan 35 yasındayım bazen tek tük sivilce çıkıyor sonra geçiyor halen iyi bir cildim var  seboreik dermatiti için bu ilacı düşük doz kullanıp memnun olanlar var  ama saç dökülmesi yapabileceği için  şuan tereddütteyim 2. olarak  finasterid kullanmayı düşünüyorum  nedeni de antiandrojen olduğu için ciltteki sebum dengesini sağlayabileceğini düşünüyorum ve dhtyi konrtol altında tutarak saçlarıda  korumuş olacagım  tabi bu ilacında malum yan etkileri var herkesin bildiği :) acaba finasterid kullanıp sd yi yenen oldumu yada baya  azaltıyormu  saçtaki kepeklenmeyi ve sebumu  bunun için kullananların tecrübelerini merak ediyorum .

emekli kel

• Hero Member
 mantıken iyi gelir
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram