Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası soğuk su ile yıkama  (Okunma sayısı 1355 defa)

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi sonrası soğuk su ile yıkama
« : 05 Eylül 2021, 22:11:54 »
Ekimden tam 2 hafta dolduktan ve tüm kabukları döktükten sonra bir süreliğine "mecburiyetten" soğuk su ile duş almak/saçımı yıkamak durumundayım. Ancak zararlı ise sadece saçımı yıkayacağım miktarda suyu ısıtıp ılık su da kullanabilirim. Ne önerirsiniz?
  • Ekim Tarihi: 23.08.2021
  • Ekim Merkezi ismi DR. Serkan AYGIN - https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23569.0
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31
  • Medikal Tedavi AGA-K günde 2 tablet (4. kutuda günde teke düştüm) - 6 Ay dolunca bıraktım her şeyi. Sadece Sebamed Dökülme Karşıtı Şampuan kullanıyorum.
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

Alpha

• Hero Member
Ynt: Saç ekimi sonrası soğuk su ile yıkama
« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2021, 22:38:56 »
Soğuk su her türlü cilde ,saç derisine falan kan akışını hızlandırdığı için çok faydalı yalnız kafadaki su kuruma süreci boyunca beraberinde cildide çok kurutur.
Tek zararı bu .bunun içinde çeşitli nemlendiriciler kullanılabilir .ne kullanacağın sana kalmış artık.
Hem zararsız olacak hemde saç derisini nemlendirecek  :)

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2021, 04:01:40 »
Soğuk su her türlü cilde ,saç derisine falan kan akışını hızlandırdığı için çok faydalı yalnız kafadaki su kuruma süreci boyunca beraberinde cildide çok kurutur.
Tek zararı bu .bunun içinde çeşitli nemlendiriciler kullanılabilir .ne kullanacağın sana kalmış artık.

Teşekkür ederim hocam.
  • Ekim Tarihi: 23.08.2021
  • Ekim Merkezi ismi DR. Serkan AYGIN - https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23569.0
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31
  • Medikal Tedavi AGA-K günde 2 tablet (4. kutuda günde teke düştüm) - 6 Ay dolunca bıraktım her şeyi. Sadece Sebamed Dökülme Karşıtı Şampuan kullanıyorum.

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2021, 08:19:05 »

sen bu bilgileri nerden aldın aksine  soğuk su o kadar iyi değil ketılda suyu kaynat soğuk su ıle ılıklastır dengeli biçimde yıka

sıcak su kan akışını artırır aksine
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2021, 12:51:55 »
Buz gibi bir su değilse sorun olmaz. Ben ekimden beri 3 aydır banyo musluğundan su nasıl akıyorsa onunla yıkıyorum.

Ekim sonrası kafaya nemlemdirici vs vs de sürmek için çok erken. Ekim merkezinize danışın tabi ama bazı losyonlar dışında kafaya biriey sürmemek gerek diye düşünüyrom. Nihayetinde kurumuş el ile kafa derisini bir tutmamak gerek.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2021, 13:24:18 »
Soğuksu her zaman daha iyidir saçlar için
Global Moderator

Alpha

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 06 Eylül 2021, 20:03:52 »
sen bu bilgileri nerden aldın aksine  soğuk su o kadar iyi değil ketılda suyu kaynat soğuk su ıle ılıklastır dengeli biçimde yıka

sıcak su kan akışını artırır aksine

Kafadan uydurmuyorum sana tavsiyem bu konuda dr yazılarını oku burda sana uzun uzadıya malesef anlatamayacağım.
Yalnız şunu söyleyeyim sıcak su büyük damarlardaki kan akışını hızlandırır kısa süreliğine ama soğuk su kılcal damarları açar işte burdan hesabını yap bize lazım olan kan akışı kılcal damarlarda lazım.

sneijder

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2021, 23:07:44 »
Soğuksu her zaman daha iyidir saçlar için

Sen mi demiştin abi normal ılık suyla yıkayın,çıkarken soğuk buz gibi suyla şoklayın diye,yada kim dediyse doğru mu bu

Qur

• Full Member
« Yanıtla #8 : 07 Eylül 2021, 08:04:35 »
Sen mi demiştin abi normal ılık suyla yıkayın,çıkarken soğuk buz gibi suyla şoklayın diye,yada kim dediyse doğru mu bu
Normal musluk suyuyla yıkayın hocam. Çok soğuk ise biraz ılatabilirsiniz. Bu kadar komplike birşey değil saç ekimi. Yıkayın geçin.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 07 Eylül 2021, 10:16:06 »

Hayır sadece normal musluksu soğugluğunu kast ediyorum soğuk derken dolaptan su çıkar yıka değil yani:)
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram