Gönderen Konu: Finasteridi kaç saatte bir almalıyım  (Okunma sayısı 1895 defa)

Hwoarang7

• Hero Member
Ynt: Finasteridi kaç saatte bir almalıyım
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2021, 00:30:38 »
Her gün düzenli olarak al . Saate çok takılma hani bir gün sabah 8 olur ertesi gün sabah 10 ama aşırı fark olmasın. Belli bir rutin haline getir. Yatmadan önce diş fırçalamak gibi

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2021, 00:48:29 »
Şu an itibarı ile proscar kullanmaya başladım tam 24 saat aralık ile mi kullanmak gerek yardımcı olursanız sevinirim :)
Umarım doza dikkat ediyorsundur

Atletic Birkelağa

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2021, 10:03:41 »
Teşekkür ederim beyler.
Evet doza dikkat ediyorum 4 e bölüp kullanıyorum

Bay Kemal

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 21 Eylül 2021, 21:57:25 »
Dostum bi doktora git bak sen burdaki arkadaşlara, yan etki çıkarsa pişman olursun.

Elinde bi baz kan tahlili sonuçları olsun.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 22 Eylül 2021, 12:45:23 »
24 saatte 1 almalısın
Global Moderator

Atletic Birkelağa

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 22 Eylül 2021, 13:19:33 »
Cevaplayan herkese teşekkür ederim

Ekim Planı

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 20 Ocak 2022, 23:19:02 »
Cevaplayan herkese teşekkür ederim

Kaç mg propecia kullaniyorsun dostum ve kaca boluyorsun, varmi yan etki

Atletic Birkelağa

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 02 Mart 2022, 23:46:34 »
Hocam propecia kullanmıyorum. Proscarı 4 e bölüp kullanıyorum kalan 3 parçayı da sıtreç filme sarıp 4 gün boyunca bu şekilde birer parça alarak kıllanıyorum martın 7sinde 6. Ay bitmiş olacak fakat şu ana kadar ne bir fayda gördüm ne de bir yan etki. Yaklaşık 10 gündür de proscarı 3 e bölüp kullanıyorum bakalım belki doz az geldiği için fayda olmuyordur.

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 03 Mart 2022, 13:13:09 »
Roman Reigns 'e saygılar <3
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #10 : 03 Mart 2022, 23:20:09 »
Hocam propecia kullanmıyorum. Proscarı 4 e bölüp kullanıyorum kalan 3 parçayı da sıtreç filme sarıp 4 gün boyunca bu şekilde birer parça alarak kıllanıyorum martın 7sinde 6. Ay bitmiş olacak fakat şu ana kadar ne bir fayda gördüm ne de bir yan etki. Yaklaşık 10 gündür de proscarı 3 e bölüp kullanıyorum bakalım belki doz az geldiği için fayda olmuyordur.

6 ay erken hocam 10 15 ay devam et
Rogaine Foam Minoxidil %5 - Akşamları
Finasterid 1MG - Günlük
Dermaroller 1 MM - Haftada 1
Vitamin Takviyeleri- Günlük
Life Changing

Atletic Birkelağa

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 29 Mart 2022, 16:55:45 »
Finasterid kullanalı hemen hemen 7 ay oldu 10 gün öncesine kadar ne bir fayda ne de yan etki görmüştüm fayda hala yok ama cinsel istekte azalma, boşalmak üzereyken sanki geciktirici kullanmış gibi peniste bir uyuşukluk, fışkırmada ve meni de azalma, boşalma esnasındaki zevkte azalma gibi yan etkiler başladı bu yan etkilere rağmen ben hala finasteridi kullanmak istiyorum eğer ki kullanmaya devam edersem yan etkiler kronik bir hal alır mı yoksa diyelim ki 10 sene kullandım kullandığım süre boyunca 10 sene içerisinde her gün yan etki gördüm bıraktığımda geçer mi uzun süreli finasterid kullanan ağabeylerim bu sorumu cevaplarlarsa çok mutlu olacağım herkese sağlıklı ve saçlı günler dilerim

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 29 Mart 2022, 17:14:35 »
Finasterid kullanalı hemen hemen 7 ay oldu 10 gün öncesine kadar ne bir fayda ne de yan etki görmüştüm fayda hala yok ama cinsel istekte azalma, boşalmak üzereyken sanki geciktirici kullanmış gibi peniste bir uyuşukluk, fışkırmada ve meni de azalma, boşalma esnasındaki zevkte azalma gibi yan etkiler başladı bu yan etkilere rağmen ben hala finasteridi kullanmak istiyorum eğer ki kullanmaya devam edersem yan etkiler kronik bir hal alır mı yoksa diyelim ki 10 sene kullandım kullandığım süre boyunca 10 sene içerisinde her gün yan etki gördüm bıraktığımda geçer mi uzun süreli finasterid kullanan ağabeylerim bu sorumu cevaplarlarsa çok mutlu olacağım herkese sağlıklı ve saçlı günler dilerim
Saç çizgisi ve dökülme durumunu yazabilir misin? Kullanmaya başlamadan önce saç çizgisi küçülüyor muydu? Kullandıktan sonra en azından küçülme durdu mu? Dökülmede azalma yaşadın mı?
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Günde 2 defa masaj

Atletic Birkelağa

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 29 Mart 2022, 17:51:27 »
Dökülme yavaşlamadı yanlar açılmaya devam ediyor tepe ise seyrelmeye devam ediyor

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 29 Mart 2022, 18:25:50 »
Yan etki konusunda neredeyse herkes farklı şeyler yaşıyor. Herkesin hikayesi farklı gelişiyor. Bu yüzden kimse sana bu konuda kimse net bir şey söyleyemez.
Yan etkiler devam eder mi, ilaç etkisini arttırır mı sadece deneyerek anlayabileceğin sorular. Doktora git desem çoğu bu ilaçlar konusunda bilgisiz. Kullanma demekten öteye gidebileceklerini sanmam. Yine de tahlil yaptır ve gidişatı kontrol et ona göre ilaca devam edip etmeme kararı al.
Bazıları Dutasteride'den daha az yan etki görüyor. Hatta bazı deneylerde bu yönde sonuçlar çıktığını hatırlıyorum, bi' araştır. Sebebi de vücutta kalma süresinin uzun olması. Finasteride 6-8 saat etkili oluyor günün geri kalanında DHT standart miktarda üretiliyor bu da dalgalanmaya sebep olur deniyor. Dutasteride kullandığın sürece DHT hep eşit miktarda üretilecek.
Hem genellikle Dutasteride daha etkilidir.
« Son Düzenleme: 30 Mart 2022, 23:07:13 Gönderen: Whatever 282 »
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Günde 2 defa masaj

Facebook Twitter Instagram