Gönderen Konu: Şakakların açılması ve Saç dökülmesi  (Okunma sayısı 2187 defa)

Abdultalip Gök

• Jr. Member
  • **
Şakakların açılması ve Saç dökülmesi
« : 01 Ekim 2021, 21:46:55 »
Selam arkadaşlar abilerim saç konusunda yardımınıza ve tavsiyenize ihtiyacım var çok acil lütfen. Şimd abilerim geçen sene yaşadığım olaylardan ötürü saçım baya döküldü seyrelsi ve açıldı özellikle şakak ve ön bölge ile saç çizgisi kalın olan saçlarım inceldi
Ve ben bunu hem ruhen hem görüntü olarak çok takıyorum bu yüzden saç ektirmeye karar verdim yaşım 24 e yeni girdim tavsiye ve ya önerebileceğiniz bir şey varsa litfen yeşillendirin özellikle
Kod: [Seç]
hintell abi  bu konuda deneyim ve tecrübeleriniz var ban yardımcı olacaksanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler herkese

HEKTOR

• Hero Member
Ynt: Şakakların açılması ve Saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 01 Ekim 2021, 21:54:42 »
İyi akşamlar . Sitede takıldığım zamandan beri bende bayağı bilgi edindim bu bilgiler doğrultusunda buradaki çoğu üye sana şu an saç ekimini önermez. Medikal tedaviyi önerir .
Bir tane dht baskılayıcı
Masaj , dermaroller,dermastanp işini görür sanırım . Birde kan değerlerine baktır

ahmet turan

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 01 Ekim 2021, 21:56:56 »
Ya finasterid artı ön tarafa saç ekimi yaptırıp yoluna öyle devam edeceksin yada saçını kendi halina bırakıp 30 unda kel kalacaksın önünde bu iki seçenek var bence.
Ha dersenki maksadıö günü kurtarmak o zaman çeşitli tedaviler deneyebilirsin ama bunların kalıcılığı ancak belki bir iki sene olacaktır.

Abdultalip Gök

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2021, 12:43:56 »
Anladım hocsm dht baskılayıcı ne önerirsiniz peki bende finans ve saç ekimi düşünüyorum
Canımı çok sıkıyor çünkü cevaplarınız için teşekkür ederim

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 06 Ekim 2021, 11:04:58 »
Selam dökülmen devam edicek bu sekilde saç ektirirsen saçlarıno toparlamadan
Ancak yama yapmış olursun bir yer dolar bir yer boşalır

Medikal tedavilere başla sonra ekim düşün
Global Moderator

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 06 Ekim 2021, 16:24:20 »
  finasteridle korumaya al dokulmeyi yavaslat hem donor guclenir sonra zayıf saçlar yok sayılıp gene ekilir dokulurse ilerde gene ektirirsin.ama finasterid kullanman gerek
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2021, 23:17:13 »
En fazla 1 mg olacak şekilde haftada 3 kere finasterid kullanmak en iyisi. Ama araştırmanı iyi yap. Yan etkilerini kafada bitirmeden başlama sakın.  Finasteride başlayıp saç ekimine yönlenme. Belki bırakmak zorunda kalacaksın bilemezsin. Bu yüzden kullanmaya başladıktan 1-1,5 yıl sonra durumuna bakıp saç ekim yapmak en iyisi. Çünkü saç ektirip bırakmak zorunda kalırsan dökülme devam edecek ve sürekli ekime ihtiyaç duyacaksın. Donör bölgen de yetersiz olursa açıklığı kapatamazsın. Eğer finasın yan etkilerinden çok korkuyorsan tek çare minoxidil.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Abdultalip Gök

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 08 Ekim 2021, 08:20:06 »
Selam dökülmen devam edicek bu sekilde saç ektirirsen saçlarıno toparlamadan
Ancak yama yapmış olursun bir yer dolar bir yer boşalır

Medikal tedavilere başla sonra ekim düşün

Olur abi sizin dediğiniz gibi yaparım, ancak medikal tedavi olarak ne önerirsiniz losyon ve finasterid iyi olr mu

Abdultalip Gök

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 08 Ekim 2021, 08:22:01 »
İyi akşamlar . Sitede takıldığım zamandan beri bende bayağı bilgi edindim bu bilgiler doğrultusunda buradaki çoğu üye sana şu an saç ekimini önermez. Medikal tedaviyi önerir .
Bir tane dht baskılayıcı
Masaj , dermaroller,dermastanp işini görür sanırım . Birde kan değerlerine baktır
Abi kan değerlerime 3 ayda bir bakıyorum herhangi bir düşüklük ya da fazlalık yok sadede İlkin demir eksikliğim vardı onuda tolere ettim ama hala dökülüyor

Abdultalip Gök

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 08 Ekim 2021, 08:36:43 »
  finasteridle korumaya al dokulmeyi yavaslat hem donor guclenir sonra zayıf saçlar yok sayılıp gene ekilir dokulurse ilerde gene ektirirsin.ama finasterid kullanman gerek
Abi peki şöyle bir fikrim var öneriniz nedir
Şakaklarım zaten dökülmüş saç ekimi içinde erken oluyor geriye kalan yerler zammnala döküleceği için şuanlık saç ekimi yerine sadece şakalarımı kapatacak lokal protez saç ve geri kalan saçlarımın korunması için finasterid kullansam nasıl olur düşünceniz nedir

Abdultalip Gök

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 08 Ekim 2021, 09:00:22 »
En fazla 1 mg olacak şekilde haftada 3 kere finasterid kullanmak en iyisi. Ama araştırmanı iyi yap. Yan etkilerini kafada bitirmeden başlama sakın.  Finasteride başlayıp saç ekimine yönlenme. Belki bırakmak zorunda kalacaksın bilemezsin. Bu yüzden kullanmaya başladıktan 1-1,5 yıl sonra durumuna bakıp saç ekim yapmak en iyisi. Çünkü saç ektirip bırakmak zorunda kalırsan dökülme devam edecek ve sürekli ekime ihtiyaç duyacaksın. Donör bölgen de yetersiz olursa açıklığı kapatamazsın. Eğer finasın yan etkilerinden çok korkuyorsan tek çare minoxidil.
[/quot
Hocam tavsiyelerinizi düşünecem ben

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 08 Ekim 2021, 16:22:27 »
 saçma olur.finasterid zaten dokulmeyi tamamen kesmiyor yüzde 40 yavasltıyor.lokan protez bozar goruntuyu
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 08 Ekim 2021, 20:02:11 »
Saçların bence güzel duruyor. Şimdilik ekimi düşünme. Hintel başkanında dediği gibi önü kapatırsın, arkadakiler dökülür, kötü görüntü oluşur. Şimdilik medikal tedaviye bak, ileride düşünebilirsin belki saçekimi, ya da hiç düşünmessin.

Abdultalip Gök

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 10 Ekim 2021, 14:08:52 »
saçma olur.finasterid zaten dokulmeyi tamamen kesmiyor yüzde 40 yavasltıyor.lokan protez bozar goruntuyu
Anldım hocam çok teşekkür ederim yorumlarınız ve tavsiyeniz için erken bir zamanda losyon ve finasteride başlayacam inşallah

Abdultalip Gök

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 10 Ekim 2021, 14:12:32 »
Saçların bence güzel duruyor. Şimdilik ekimi düşünme. Hintel başkanında dediği gibi önü kapatırsın, arkadakiler dökülür, kötü görüntü oluşur. Şimdilik medikal tedaviye bak, ileride düşünebilirsin belki saçekimi, ya da hiç düşünmessin.
Abi ama şekil olarak kısyken çok kötü duruyor ve önleri em cansız hemde geç uzuyor işte en yakın zamanda bir losyon var İstanbulda biri hazırlıyor baya etkili losyonmuş dermaroller le onu kullanacam

Facebook Twitter Instagram