Gönderen Konu: Dht Baskılayici Çaylar veya Tonikler  (Okunma sayısı 1141 defa)

Muhammed Uzuntekin

• Yeni üye
  • *
Dht Baskılayici Çaylar veya Tonikler
« : 05 Ekim 2021, 11:40:33 »
Öncelikle merhabalar değerli dostlarım , forumda veya birçok haberlerde yakı otu,ısırgan otu ve yeşil çay' ın dht oluşumunu azalttigini söylüyorlar. Uzun süreli kullananlar var mı aramızda ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Dht Baskılayici Çaylar veya Tonikler
« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2021, 13:33:07 »
cüce palmiye gibi bazı bitkiler dht azaltığı doğrudur tabı kullanıcı yorumları önemli
Global Moderator

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2021, 19:59:11 »
Çok birşey bekleme hocam. Evet doğal yoldan faydası olur bir miktar ama %5 mi baskılıyor, %50 mi bilmiyoruzz. İyi araştırmak lazım belki de çalışmalar vardır ama ben hatırlamıyorum.

Yeşil çayın dhtye etkisini biliyorum da, yakı ve ısırgan dhtye mi etki ediyor, testosterona mı hatırlayamadım şu an. Misal nane testoya dokunuyor onu biliyorum.

Tabi bunlar saç dökülmenin agresifliğinr de çok bağlı. Misal henüz 20lerinde nw7 ye gitmedi muhtemeel bir dökülmen varsa, günde 5-10 litre içersen belki. Haa mevsimseldir veya çok hafif dökülmelere belki fayda sağlıyordur. Ama ben çok umut bağlamam.

Ben yeşil çay ve biraz da tıbbi nane ile demleyerek, hoşuma da gittiği için içiyorum. Genelde günde 1 kupa falan. Gerçi yazları azalıyor da kışları daha çok içiyorum.

nickless

• Full Member
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2021, 20:43:07 »
Yakı otunu ilk defa duydum. Yazın yeşil çayı düzenli içtim, sivilcelerimi azaltmıştı baya. Sivilceler de genelde dht kaynaklı çıkar yani dht azalttığına eminim.

nickless

• Full Member
« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2021, 20:46:28 »
Yeşil çaya benzer nane çayı iiçebilirsin o da dht bloklar hatta saraçoğlu direk hormon dengeleyici diyordu sanırım

Muhammed Uzuntekin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 05 Ekim 2021, 23:07:42 »
Yakı otunu ilk defa duydum. Yazın yeşil çayı düzenli içtim, sivilcelerimi azaltmıştı baya. Sivilceler de genelde dht kaynaklı çıkar yani dht azalttığına eminim.
Yakı otunun saw palmetto dan daha dht baskılayici olduğuna dair bir söylenti duymuştum sanırım bu forumda ki birisi söylemişti

Muhammed Uzuntekin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 05 Ekim 2021, 23:10:17 »
Yeşil çaya benzer nane çayı iiçebilirsin o da dht bloklar hatta saraçoğlu direk hormon dengeleyici diyordu sanırım
Birisi youtube de sıcak suyla duş almanın saç derisinde ki kılcal damarlari açtığını söylüyordu. Deneme sonrası her duş sonrası alnımda sivilce çıkıyordu Bu da dht ile kaynaklı olabilir mi ?

nickless

• Full Member
« Yanıtla #7 : 06 Ekim 2021, 17:14:39 »
Birisi youtube de sıcak suyla duş almanın saç derisinde ki kılcal damarlari açtığını söylüyordu. Deneme sonrası her duş sonrası alnımda sivilce çıkıyordu Bu da dht ile kaynaklı olabilir mi ?
yok tabiki sivilcenin tamamen sebebi dht değil ama çoğunluğu öyle. Mesela ergenlik sivilceleri dht kaynaklı.

Facebook Twitter Instagram