Gönderen Konu: 10 Ay Finasterid ve Minoxil  (Okunma sayısı 883 defa)

Atibaba

• Full Member
10 Ay Finasterid ve Minoxil
« : 07 Ekim 2021, 01:06:47 »
10 aydır Finasteride(Propecia) 1Mg olarak kullanıyorum ve şakaklara minoxil sıkıyorum.
Propeciadan neredeyse hiç yan etki almadım.Ama olumlu etkide almadım ya da ben öyle zannediyorum.Alnım başladığım günden daha geride şuan sizce minoxil ve Finasteride devam etmeli miyim ne kadar zaman tanımalıyım hep kendimi belkide koruyodur diye avutuyorum.Rogaine Minoxidile geçmek istiyorum olumlu etkisi olur mu acaba çünkü normal minoxilden sıkıldım sürekli o sıvı ile uğraşmak alnımdaki kıllanmalar canımı sıkıyor köpük olarak kullansam daha pratik olur diye düşünüyorum.Propecianın yanında Xpecia kullansam ağır bir tedavi olur mu ?(Fotoğraf koymuyorum)
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride,Minoxidil,Aga-E Tablet
Ben 19 yaşıma kadar pozitif mutlu bir insandım. Bir gün saçlarımın döküldüğünü fark ettim ve o günden beri hayat bana zehir gibi geliyor.Saç dökülmem durmuyor ve ben aynaya bakmaya korkar oldum.Özgüvenim yerle bir oldu Allah tez zamanda canımı alır ve kurtulurum inşallah
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

Cardozoo

• Hero Member
Ynt: 10 Ay Finasterid ve Minoxil
« Yanıtla #1 : 07 Ekim 2021, 08:28:06 »
Tedaviye başlamadan önce ve sonraki fotoğraflarınıza bakın. Minoxidili sadece şakaklarınızda değil üst bölgenin her yerine sıkın. Eşit bir şekilde dağılsın. Dökülmen devam ediyor mu? Kan, vitamin, demir ve troid testlerini yaptırdın mı? Belki başka bir nedenden dolayı dökülüyordur.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 07 Ekim 2021, 23:30:39 »
Sen yine mi geldin ulan :) ahahahah

Şaka bi yana bu sefer de cevap vereceğim.

Aga senin şiddetli bi dökülmen yok ki, çok takıntılısın. Finasterid daha ne yapsın sana? Saçlarının ne kadarı döküldü de finasterid geri getirmedi diyorsun ki?

Minoxilde de eğer saçların uzunsa ki hatırladığım kadarıyla senin öyleydi. Uzundan kastım bir iki parmaktan uzunsa köpüğü rahat kullanamazsın ziyan edersin.

Çünkü saçları ayıracan deriye köpüğü temas ettirerek sağa sola bulaştırmadan sürecen falan zor olur. Ki köpük form cilt sıcaklığını görünce 2-3 saniyede sıvıya dönüyor zaten. Kafada emilene kadar öyle tıraş köpüğü gibi kalmaz. O sebeple eğer 1 parmak falan gibi kısaysa ancak öyle rahat kullanabilirsin. Haaa belki şakaklara ön çizgiye fln dar bir alana kullanacaksan belki.

Ama normal sıvıdan etki olarak pek farkı yok. Saç derisini tahriş etmez, kaşıntı yapmaz o yönden en büyük artısı. Bir de yağlı bir görüntüsü olmaz, sürersin 5 dk sonra kurur dışarı çıkarsın. Çiçek.

Atibaba

• Full Member
« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2021, 02:15:57 »
Sen yine mi geldin ulan :) ahahahah

Şaka bi yana bu sefer de cevap vereceğim.

Aga senin şiddetli bi dökülmen yok ki, çok takıntılısın. Finasterid daha ne yapsın sana? Saçlarının ne kadarı döküldü de finasterid geri getirmedi diyorsun ki?

Minoxilde de eğer saçların uzunsa ki hatırladığım kadarıyla senin öyleydi. Uzundan kastım bir iki parmaktan uzunsa köpüğü rahat kullanamazsın ziyan edersin.

Çünkü saçları ayıracan deriye köpüğü temas ettirerek sağa sola bulaştırmadan sürecen falan zor olur. Ki köpük form cilt sıcaklığını görünce 2-3 saniyede sıvıya dönüyor zaten. Kafada emilene kadar öyle tıraş köpüğü gibi kalmaz. O sebeple eğer 1 parmak falan gibi kısaysa ancak öyle rahat kullanabilirsin. Haaa belki şakaklara ön çizgiye fln dar bir alana kullanacaksan belki.

Ama normal sıvıdan etki olarak pek farkı yok. Saç derisini tahriş etmez, kaşıntı yapmaz o yönden en büyük artısı. Bir de yağlı bir görüntüsü olmaz, sürersin 5 dk sonra kurur dışarı çıkarsın. Çiçek.
Cevabın için çok teşekkür ederim abi.Tavsiyelerini dikkate alıyorum
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride,Minoxidil,Aga-E Tablet
Ben 19 yaşıma kadar pozitif mutlu bir insandım. Bir gün saçlarımın döküldüğünü fark ettim ve o günden beri hayat bana zehir gibi geliyor.Saç dökülmem durmuyor ve ben aynaya bakmaya korkar oldum.Özgüvenim yerle bir oldu Allah tez zamanda canımı alır ve kurtulurum inşallah

Facebook Twitter Instagram