Gönderen Konu: TSH YÜKSEKLİĞİ  (Okunma sayısı 840 defa)

onurr39

• Full Member
TSH YÜKSEKLİĞİ
« : 14 Ekim 2021, 15:19:45 »
Merhaba arkadaşlar kan tahlili yaptirdim herhangi bi sorun var mı? tsh çok yüksek çıkmış

Hardwayforyou

• Yeni üye
  • *
Ynt: TSH YÜKSEKLİĞİ
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2021, 16:24:20 »
TSH yuksekliginin sebebi stres olabilir. ikinci ihtimal tiroitle ilgili bir problem olduğudur bunu anlamanın yolu tiroit antikor testi yaptirmaktir.
  • Yaşınız 27

onurr39

• Full Member
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2021, 16:30:44 »
TSH yuksekliginin sebebi stres olabilir. ikinci ihtimal tiroitle ilgili bir problem olduğudur bunu anlamanın yolu tiroit antikor testi yaptirmaktir.
doktor tiroitlerinin biri çalışıyor biri çalışmıyor gibi bişey söylemişti
  • Yaşınız 19

Hardwayforyou

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2021, 17:29:23 »
Doktorun ne demek istediğini anlamadım. Sen en yakın zamanda iyi bir dahiliye doktoruna gidip antikor testi yaptırmalısın
  • Yaşınız 27

Kaiba

• Full Member
« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2021, 18:20:29 »
T3e bakmamış sadece t4 ve tsh bakmış o doktorun bu yorumu çok önemli değil. Tsh yüksekliği bu yaşlarda normaldir herhangi bir hayatında etkisi Yoksa sorun etme 3 ay Sonra bidaha bak

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 23 Ekim 2021, 11:55:02 »
Merhaba arkadaşlar kan tahlili yaptirdim herhangi bi sorun var mı? tsh çok yüksek çıkmış

TSH : Tiroid uyarıcı hormondur. Vücut metabolizmasını düzenleyen ( kalp atış hızı, vücut sıcaklığı, vücut ağırlığı, üreme sağlığı)hormonlardan biridir. Olması gerekenden daha yüksek miktarda salgılanması saçların dökülmesine, matlaşmasına da neden olmaktadır.

doktor handan yavuzun sitesınden alıntı. Sac uzerıne uzmanlaşmıs bır doktor kendısı

Facebook Twitter Instagram