Gönderen Konu: Hlc vs muttalip keser.  (Okunma sayısı 2683 defa)

Seneca

• Full Member
Ynt: Hlc vs muttalip keser.
« Yanıtla #1 : 31 Ekim 2021, 03:24:59 »
İki merkezi de çok yakından biliyorum.

Fiyat : HLC daha uygun biliyorsundur.

Teknoloji : HLC daha önde. HLC bir hastane olduğundan damardan anestezi yapabiliyorlar örneğin. Muttalip Keser'de bu yok.

Ekim Şekli : İkisi de manuel punch kullanıyor. Muttalip Keser, HLC'dekilerin hocası sayılır. Yavaş eker, çok geniş alana ekmeyi sevmez bu bilinen bir özelliği zaten.

Muttalip Hoca tüm ekimi kendi yapar, HLC'de de tüm ekimi doktorlar yapar ancak görev paylaşımı yaparlar. Genelde biri kök alımını diğeri ekim işlemini yapar. Yorgunluk olmaz. Teknisyenler sadece graftleri sayma ve koruma işlemine bakar.

Saç çizgisini ve ekim planını HLC'de tüm hastane doktorları bir araya gelip birlikte tartışırsınız. Keser Hoca'da böyle bir durum yoktur biraz daha üstün körü geçer, tecrübesine güvenirsiniz.

HLC'nin olanakları daha fazladır, öğle yemeği kahvaltı vs. verirler, kendi locaları vardır ve saç ekiminden sonra ayrılmak zorunda değilsinizdir. Keser Hoca'da ayrı bir anlaşmalı otelde kalırsınız ancak işlemden sonra çıkarsınız.

HLC şuan yurt dışındaki hastalar için en güvenilir ve en sağlam ekim yeri konumundadır (gördüğüm kadarıyla son 2 yıldır böyle) - Keser Hocayı çok konuşmazlar çünkü kendisini ortaya koymayı pek sevmez.

Hangisini seçerseniz seçin çok iyi ellere teslim edeceğinizden emin olabilirsiniz.

"Ignorance is the cause of fear.” ― Lucius Annaeus Seneca

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2021, 08:13:50 »
Peki neden keser hoca planlamayi ustun koru gecer planlama hasta ile yapilinca daha saglikli olmazmi.bende keser hocayi yurt disin forumlarindan takim ediyorum dunyanin obur ucundan geliyorlar ve sifir reklam keser hoca.ama planlama olayinda kendine guvenden dolayami hastayi fazla dahil etmiyor
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Seneca

• Full Member
« Yanıtla #3 : 31 Ekim 2021, 11:58:55 »
HLC'yi 2021 Model Volvo S90, Keser Hoca'yı 69 Camarro SS olarak düşünebilirsin :)

Keser Hoca yılların verdiği tecrübeyle bakıyor, gözüyle bir ölçüyor ve ne olacak ne olmayacak belirliyor. Kendisi TR'de FUE'yi en uzun süredir uygulayan, kendine has bir tekniği olan (sanıyorsam kökleri extract ettiği kalem dünyada tek kendisinde var) ve tüm işlemleri en başından en sonuna kadar tek başına yaptığı için inanılmaz bir tecrübesi olan cerrah. Yanına gittiğinde onun söylediklerine kulak vermek zorundasın çünkü çok tartışmayı da sevmez, kafasında senin fotolarını ilk gördüğünde ne yapacağı bellidir.

HLC modern kalmayı amaçlayan ve kendini çok daha hızlı yenileyen bir kurum. Yabancı bir forumda gördüğüm kadarıyla yaptıkları röportajlarda doktorların daima birlikte ekimlere girdiklerini (ikişer ikişer giriyorlar) bunun sebebinin de birbirlerinden çok fazla şey öğrenmeleriyle alakalı olduğunu söylüyorlar. Herhangi birinin diğerine üstün geldiği konum yok. Keser Hoca'ya göre daha modernler, mesela Keser Hoca yakınlaştırıcı gözlük (Surgical Loupes) bile kullanmaz ki bu artık çok görülen bir şey değil. HLC'nin açılılımı Hairline Clinic biliyorsun, yani saç çizgisi konusunda iddialılar ancak Keser Hoca'nın öğrencileri olduklarını göz önüne alırsak o konuda bence Keser Hoca'nın doğallığı hala TR'de bir numara.

Yani saç ekiminde daha modern, genç & dinamik bir ekiple çalışmak mı istiyorsun yoksa yılların tecrübesine kendini teslim etmeye okey misin bunun cevabına göre gideceğin yeri seçebilirsin.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 31 Ekim 2021, 19:13:46 »
Guzel bir aciklama olmus emegine saglik.muttalip hoca her ektirmek isteyenin hayalidir bu kesin.ancak bazi konularda mesela acikliklara bakis acisi soru isareti olusturuyor kafamda.ornegin acikligi az sakak oncizgi acikliklarina 1800 diyor orta kesim on cizgi acikliklarinada 2.000.2500 ekiyor yani baktiginda acikliklar arasi fark cok ama ekecegi greflerin sayisi birbirine cok yakin.az greft gibi geliyor.kapanmasina kapaniyor orneklere baktigimda ama insan yinede kapanirmi acaba diye soru isaretine dusunuyor.
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2021, 09:23:47 »
Bana göre Muttalip keser kesinlikle öndedir ama ekilecek alanınız genişse HLC sizin için daha iyi olur. 2000 civarı bir ekime ihtiyaç varsa Keser tercih ederdim .
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 02 Kasım 2021, 19:50:19 »
 hlc bir zamanlar efsane anlatılırdı son sonuclarını gormedim çok pahalıymış transmed asmed plusmed merkezleride ondeydi eskiden sonra kimi merkez kendini geliştirdi kimi zamanla yok oldu yada forumda ornekleri yok
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 02 Kasım 2021, 20:13:37 »
HLC yıllardır başarılı işlere imza atıyor zaten. Pahalı dediğiniz fiyatlar yurt dışı ağırlıklı çalışan merkezler için normal fiyatlar. Estetik operasyonlar zaten dünya da pahalı yapılan işlemler, bizim ülkemizde aslında ucuza yapılıyor. Yani fiyatları pahalı değil bu merkezlerin, aslında döviz kuru yüksek. Adam kendi parasıyla 5000 greft ekse 12.500 € veriyor yani 12.500 birim nesi pahalı bunun! :) Türkler şuan ortalama bir saç ekim merkezine 15.000 birim üzerinden ekim yaptırıyorlar. Yabancı hastaları da sürekli geliyor zaten. Aynısını Asmed yaptı Türk hastaları için farklı opsiyonlar belirledi, kuru 6 TL'den sabitlediler şuan forumda korunduğu iddia edilse de en çok eleştiri alan merkezlerden biri haline geldiler. Yani bu tarz kaliteli merkezler ucuza iş yapmaz, döviz üzerinden işlem yapar ve haliyle fiyatları da kurdan dolayı Türklere pahalıdır.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 02 Kasım 2021, 20:26:58 »
 alıcak hocam eleştiri revizesi çok oluyor ama revizeyle işide halletmeleri güzel bir olay.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2021, 20:35:17 »
Onu da ekim yaptıracak kişi düşünüp karar verecek. Sonuçta bu forum bunun için de var.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Seneca

• Full Member
« Yanıtla #10 : 08 Kasım 2021, 17:44:22 »
hlc bir zamanlar efsane anlatılırdı son sonuclarını gormedim çok pahalıymış transmed asmed plusmed merkezleride ondeydi eskiden sonra kimi merkez kendini geliştirdi kimi zamanla yok oldu yada forumda ornekleri yok

en büyük yabancı forumları incelersen HLC'nin şuan Türkiye'de en çok tercih edilen ve en çok güvenilen ekim merkezi olduğunu rahatlıkla görebilirsin. TR'den giden sayısı fiyatlardan dolayı azaldı haliyle burada artık pek konu görmek mümkün olmayacaktır, ancak "Türkiye'ye saç ekimine gitmek istiyorum? nereyi tercih edeyim?" diye soranlara ilk cevap %95 HLC oluyor artık.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 08 Kasım 2021, 17:45:39 »
What about muttalip keser?
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 08 Kasım 2021, 18:19:36 »
 hlc eskidende efsaneydi ben formlara pek inanmıom.yeri serdar gokremle altlı ustlıymuş galiba ankarada

Seneca

• Full Member
« Yanıtla #13 : 08 Kasım 2021, 23:50:10 »
Yabancılar geliyor, ekim yaptırıyor ve sonuç paylaşıyorlar. Herhangi bir çıkarları yok, her konuda dürüst feedback verdiklerini az çok anlayabiliyorsun (hangisi dürüstçe yorum yapıyor anlamak çok zor değil) - 3-4 tane belli başlı forum var zaten takip edebileceğin ekim sonuçlarını. Nereye inanacaksın, Instagram profillerine mi?

Seneca

• Full Member
« Yanıtla #14 : 08 Kasım 2021, 23:55:47 »
What about muttalip keser?

Muttalip Keser de gözü kapalı kendini emanet edebilecegin isimlerden biri. Bana HLC daha profesyonel geliyor çalışma şekli itibariyle sadece.

Facebook Twitter Instagram