Gönderen Konu: Kel olsan da saç ektirebiliyorsan mutlu ol  (Okunma sayısı 1075 defa)

Albor

• Yeni üye
  • *
Kel olsan da saç ektirebiliyorsan mutlu ol
« : 01 Kasım 2021, 22:59:41 »
2 senedir ciddiyetle düşündüğüm, son 4 aydır para biriktirip izinlerimi ayarlamakla uğraştığım, sonucunu düşünerek kendimi mutlu ettiğim bir mevzunun ameliyat masasından kalkmak zorunda kaldım. Aslında ameliyat masası da denemez. Bugün randevum vardı. Her şey tamamdı. İzinleri hallettim, parayı denkleştirdim, sağlığıma dikkat ettim.. Gel gör ki saç kesimi için gittiğim odadaki çalışanın tepkisiyle beynimden vurulmuşa döndüm. Çok uzatmayacam. İlk o söyledi köklerimin yetersiz olabileceğini. Sonra daha profesyonel olanlar gelip baktılar. Sonuçta tavsiye etmediler ve ben de kumar oynamak istemedim. Yaşım 26. Hani saçlar dökülür anlarım da. Ensede bile böyle bir seyrekleşme olması... Üzücü cidden. Hele ki operasyon günü bunu öğrenmek. Yüzüp yüzüp kuyruğuna varmışken geri dönmek. Velhasıl arkadaşlar. Kel kaldım diye üzülmeyin. Ekim yapabilecek kadar saçınız varsa bile mutlu olun.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Kel olsan da ektirebiliyorsan mutlu ol
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2021, 23:09:20 »
 dönor güzel saçmalamışlar.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2021, 23:09:52 »
O kurumu tebrik etmek lazım. Etik olmasalardı size ekimi yine yaparlardı ve yıllar sonra mutsuz olurdunuz.

Albor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 01 Kasım 2021, 23:15:44 »
dönor güzel saçmalamışlar.
Aslında kesimden önceki fotoğrafa bakınca her şey iyi duruyor. Ama zaten ekim yaptıracam diyerek 3 gün önceden biraz nefes alsın mantığıyla saçımı kestirdim. Bu kadar kötü olacağını beklemiyordum. Ensede ciddi seyrelmeler var. Ben de baktığım zaman ekime uygun olmadığı kanaatine varıyorum.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2021, 23:17:48 »
 6 ay finasterid kullanılırsın donoru gürleştirirsin yada 2 kulak arasındakiler alınıp öne yuzune mana katıcak bir ön çizgi yapılır.kulak ustleride fena değil .fati terimi tamamen kel dusunsene
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Albor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 01 Kasım 2021, 23:23:31 »
6 ay finasterid kullanılırsın donoru gürleştirirsin yada 2 kulak arasındakiler alınıp öne yuzune mana katıcak bir ön çizgi yapılır.kulak ustleride fena değil .fati terimi tamamen kel dusunsene
Traşı evde ben ve ailemden birinin yardımıyla yaptık. Makine de biraz eski olunca baya çekti. Acaba ondan mı böyle oldu diyorum. Çünkü iki fotoğraf arasında bariz fark var. Normalde ensem yeterince doluydu. Hatta sürekli uzayıp sağa sola salça olduğu için kendim makasla kısaltırdım. Finasterid işe yarıyorsa kullanırım. Belki seneye de şansımı denerim. Olmazsa ekimci arkadaşın dediği gibi greft klonlama teknolojisini bekleyecez 😂

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 01 Kasım 2021, 23:39:40 »
 en kotu ön çizgi yaptırırsın

Albor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 01 Kasım 2021, 23:49:15 »
en kotu ön çizgi yaptırırsın
3000 greft alırız ama ense çok seyrekleşir, ya çok kısa kestirmen yada uzatman gerekir dediler. Ayrıca ekilen bölgede umduğun yoğunluk olmaz dediler. Sonuç seni mutlu etmeyebilir dediler. Bi bildikleri vardır deyip vazgeçtim. Ama açıkçası dediğiniz gibi sadece ön tarafa ekim yaptırmak aklımdan geçmedi değil.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 02 Kasım 2021, 00:29:15 »
 kulak üstleride iyi.donordeki o sorun kesimdenmi oda belli değil.sakaldanda aldırıyor çoğu kişi çene altından.en kötü bir çizgi olurdu.

çellini

• Full Member
« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2021, 08:32:50 »
kafayı çok takmayın keramet saçta değil emin olun

monsieurvincent

• Full Member
Ynt: Kel olsan da saç ektirebiliyorsan mutlu ol
« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2021, 08:55:57 »
ben proscar 1/4 xpecia ve procapil içerikli topikal sprey kullanıyorum , süreçten şuan memnunum ekimden vazgeçtim gibi size de öneririm hocam araştırıp başlayın aklınıza yatarsa

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 02 Kasım 2021, 10:41:41 »
Kardeşim hemen enseyi karartma. Git bir doktora tahlillerini yaptır, vitamin eksiklikleri, demir, çinko eksiklikleri, tiroit düzensizlikleri de saç dökebilir, çok fazla böyle sebep var. Önce bi onları elimine et.

Finasteridi araştır, eğer yanetki vs olur kullanamazsan, topikal finasterid jeller vs var. Oral kullanıma nazaran biraz daha güvenli denebilir.  1 yıl kullan öyle tekrar bak duruma.

Forumun tedaviler başlıklarını araştır.

Olmadı minoxil var, buna başlayabilirsin.

Forumu kurcala, kesin çözüm olur demiyorum ama tedavi seçeneklerini de bi değerlendir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 02 Kasım 2021, 11:08:05 »
Saç ekiminde riski gören ve ekmeyen merkez bence iyi merkezdir parayı değil sonucunu düşünür
Merkezin adı nedir

Donör uZun ken iyi görünüyor evet ama kısa i kende ekim yapılmayacak gibi durmuyor tabi canlı görünce daha mı seyrek pek anlamadım bu resimden
Global Moderator

Albor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 02 Kasım 2021, 11:39:13 »
kulak üstleride iyi.donordeki o sorun kesimdenmi oda belli değil.sakaldanda aldırıyor çoğu kişi çene altından.en kötü bir çizgi olurdu.
Sakaldan ve diğer yerlerden alım yapmıyorlarmış. Hem iyi bir görüntü vermediğini hem de cilt hastalıklarına sebep olduğunu söylediler.

Albor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 02 Kasım 2021, 11:39:53 »
kafayı çok takmayın keramet saçta değil emin olun
Haklısınız şuanki haliyle kalsa bile razıyım. Mevcut saçlarımı korumaya çalışacam.

Facebook Twitter Instagram