Gönderen Konu: Bursa Esteticare Tıp merkezi 02.11.2021 Yaş 27 3000 greft  (Okunma sayısı 3626 defa)

Dangertweety

• Jr. Member
  • **
Değerli forum üyeleri uzun araştırmalar sonucunda 02.11.2021 tarihi itibariyle Bursa Nilüfer Esteticare tıp merkezinde ekimi gerçekleştirdim. Yaş 27 genetik tip dökülmem mevcuttu. Son 4 senedir saçlarım resimlerdeki gibiydi. Ekim sürecimle ilgili tüm detaylar ektedir.
1.   EKİM ÖNCESİ
İstanbul da yaşayan biri olarak öncelikle istanbulda medeks hair ve bir yerle daha eylül ayında görüşme sağladım. İlk yer 2 seans olabileceğini ilk ekimde 3.5 4 k civarı ekim yapılacağını ve fiyat olarak 7 k fiyat verdi. 2. Olarak medeks hair center Gökhan beyle görüştüm. Açık alanı fazla olan kişilerde ekimleri gayet başarılıydı bu neticeye bireysel müşterileri forumdaki arkadaşlar aracılığıyla kanaat getirdim. (Sosyal medyada süslenmiş resimlerle değil). Tek seans takribi 5 6 k arası greft alırız komple kapatırız dediler. 7 k fiyat verdiler.( ekim ayında fiyatı 9 k ya çıkaracaklarının bilgisini verdiler) 2 prp hediye edeceklerdi.
Dipnot: Prp ile ilgili görüştüğüm birkaç yer sadece saçın daha erken çıkmasını ve erken kalınlaşma sağladığını bütçe yoksa hiç yaptırmaya gerek olmadığını direk dile getirdiler.
Bursada ailemin yaşaması ve ilk gün yanımda biri olsun istediğim için bursa tercih sebebim oldu.
Bursada jimer hastanesi Bursa esteticare ve dr. Murat Küçüktaş üzerinde yoğunlaştım. Jimer uygun fiyat ama çoğu ekimi hüsran. Dr murat beyle ilgili de çok olumlu dönüşler almadım. Yanlış hatırlamıyorsam greft başı 4 tl ye ekiyordu. Bursa esteticare tıp merkezi serhat sandalcı, serhat çiçek, çelebi bey, gül hanım ve Büşra hanımın oluşturduğu saç ekim merkezinde karar kıldım.
Burası ile ilgili ön görüşlerim;
1.   Ekim yapan ekip tecrübeli ve ameliyat ortamı ( Tam steril olmasada diğer ofis tarzı yerlere göre çok daha steril bir ortam.)
2.   Evime yakın olması bana cazip geldi. Ayrıca serhat beyin detaylı anlatımı ve devamlı iletişimi de yaptıkları işin arkasında olduklarına itimat etmemi sağladı.
3.   Tüm süreci objektif olarak forumlarda paylaşacağım. Fiyat diğer ekim merkezlerine göre daha yüksek.
2.EKİM SÜRECİ
Sabah 9 da rahatlatıcı bir serum bağlandı sonrasında tansiyonum ölçülüp üstten operasyon için önlük giydirildi. Saç çizgisi çelebi beyle birlikte belirlenerek fotoğraflar çekildi. Ameliyathaneye inilip Kök alımı sürecini serhat bey gül hanım ve Büşra hanım gerçekleştirdi. Yaklaşık 2.5 saat sürdü. Kök alım işleminden önce alım yapılacak bölgeye uyuşması için iğneler yapılıyor. Bu iğneler acı eşiğinize göre size acı gelebilir. Ben biraz mazoist olduğum için çok acı çekmedim. Alım sonrası odama çıkarıldım burada yemeğim getirildi ve sonrasında saç ekim kısmı için tekrar masaya yatırıldım. Bu süreçte ön alın çizginize uygulanan iğneler biraz can yakabiliyor. Kanallar açılıp kökler tek tek yerleştirildi. 3000 greft ekim yapıldı. Yaşımın genç olması sebebiyle 2 seans planladık. 3 4 sene sonra 2.seansı düşünüyorum. 17:10 gibi süreç bitti.
Dipnot: Ekim sonrası antibiyotik saç köpüğü şampuan majezik gibi ilaçlar aldım. 272 tl. Bu ilaçları ekim öncesi sorup kendiniz alırsanız daha uyguna geliyor bilginiz olsun.
3.EKİM SONRASI
7. gün itibariyle ense bölgem aşağıda gördüğünüz şekildedir. Yıkamalarda çok hafif sızlama olabiliyor. Onun haricinde ekimin ilk 2 günü hafif ödem oldu. 4. Günden sonra ödem kalmadı. Pansumanlar çıkarılıp ilk yıkama yapılınca ciddi bir rahatlama oluyor. Hala 45 derece açı ile yatıyorum ekim yerleri yastığa sürtünmesin diye. Açıkcası uyku konforunuz ilk 1 hafta kötü oluyor.
Süreçle ilgili tüm detayları buradan paylaşmaya devam edeceğim. Olumlu olumsuz tüm görüşlere açığım. Ekim yaptırdığım merkezin sosyal medya hesapları var oradan detaylı bilgi alıp serhat beyle ücretsiz ön muayene görüşmesine gidebilirsiniz.
Dipnot: İstanbulda yaşıyor olsaydım Estemiami adlı klnik veya medeks hairi tercih ederdim. Estemiamininde bireysel sonuçlar gayet iyi ve fiyat 6 7 k civarı.
Süreçte çok okudum, araştırdım. Şahsi görüşüm öyle uçuk paralar vermeyin işini hakkıyla yapan 7 k civarı fiyat yeterlidir.

Dangertweety

• Jr. Member
  • **
Ynt: Bursa Esteticare Tıp merkezi 02.11.2021 Yaş 27 3000 greft
« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2021, 12:06:08 »
6.gün fotoğrafları tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 08 Kasım 2021, 12:15:29 »
detaylı konunuz için teşekkür ederim
hayırlı olsun saç ekiminiz ön çizgi daha planlı olabilirmiş şakak bölgeleri özellikle.. ve açık alana göre çok bır sık ekim gibi gelmedi bekli fotografdan yanılıyor olabiliriz kabuk sonrası bakalım nasıl olacak siz ne düşünüyorsunuz sıklık konusunda ?
Global Moderator

babacan

• Full Member
« Yanıtla #3 : 08 Kasım 2021, 12:31:23 »
hayırlı olsun ön çizgiyi şakak kısımlarını neden böyle kavisli yaptılar ?

Bal Porsuğu

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2021, 12:47:47 »
hayırlı olsun saç ekiminiz ön çizgi çok beğenmedim ama kötü de değil bu arada saç ekimi sıklığınız bana da seyrek geldi ama önemli değil bu ekilenler çıksın da her türlü sıklaştırırsın seyrek olursa

Dangertweety

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 08 Kasım 2021, 14:12:31 »
detaylı konunuz için teşekkür ederim
hayırlı olsun saç ekiminiz ön çizgi daha planlı olabilirmiş şakak bölgeleri özellikle.. ve açık alana göre çok bır sık ekim gibi gelmedi bekli fotografdan yanılıyor olabiliriz kabuk sonrası bakalım nasıl olacak siz ne düşünüyorsunuz sıklık konusunda ?

Açıkcası bana da çok sık ekim gelmedi. Sizce kaç greft vardır? başka 3000 greft yazanların ekimleri daha yoğun duruyor. Aşırı derecede kabuklanma veya kanlanma olmadığı için belki aldanıyorumdur.  Tüm süreci objektif paylaşacağım.

Dangertweety

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 08 Kasım 2021, 14:14:19 »
hayırlı olsun ön çizgiyi şakak kısımlarını neden böyle kavisli yaptılar ?

uzadığı zaman daha doğal bir görüntü olacağını söyledi planlamayı yapan arkadaş. Tecrübelerine güvendiğim için çok müdahalede bulunmadım.

Dangertweety

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2021, 14:16:56 »
hayırlı olsun saç ekiminiz ön çizgi çok beğenmedim ama kötü de değil bu arada saç ekimi sıklığınız bana da seyrek geldi ama önemli değil bu ekilenler çıksın da her türlü sıklaştırırsın seyrek olursa

ekim bana da seyrek geldi 3000 greft olduğu söylendi. Yaşım genç olduğu için 2 ekim daha uygun olur ileride olan saçların döküleceği için ekim için dönörün kalsın dediler bakalım 6 ay geçmeden yorum yapmak istemiyorum. Ekim merkezinin önceki ektirenleri genel olarak memnunlar.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 08 Kasım 2021, 17:13:38 »
Açıkcası bana da çok sık ekim gelmedi. Sizce kaç greft vardır? başka 3000 greft yazanların ekimleri daha yoğun duruyor. Aşırı derecede kabuklanma veya kanlanma olmadığı için belki aldanıyorumdur.  Tüm süreci objektif paylaşacağım.

Sevgili dostum bence artık sıkmı seyrek mi buna takma kafanı şu an önemli olan bu yapılan işlemden olabildiğince fazla çıkış sağlamak ve doğal yönlere uygun bir sonuç
Daha iyi bir merkez seçebilirdin evet açıklığın için daha iyi bir planlama olabilirdi vs bunları artık bu ekimden aldığın sonuca göre değerlendirip bu süreçte tüm forumu araştırıp konulara yorum yaparak kendini geliştirip olası seyrek bir sonuç olma ihtimaline karşı çok doğru adımlar atarak işi çözersim şimdi bu yapılan ekim sonucuna odaklanalım 12 ay süre ile
Global Moderator

Dangertweety

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 12 Kasım 2021, 15:03:18 »
bakalım hep beraber süreci takip edeceğiz. Peki sizn 8 9 k ya kadar tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı Bursa ilinde ?

Edgar X

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 12 Kasım 2021, 22:19:35 »
7 k dan fazla para vermeyin demişsin ama ekim sonucun geldiğinde  bunun doğru olmadığını acı bir şekilde deneyimleyeceğini tahmin ediyorum malesef umarım yanılırım ama ilk izlenim o şekilde .

Dangertweety

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 18 Kasım 2021, 13:53:58 »
hocam ben 9.5 k ödeme yaptım. Pazarlığı güzel tutarsan şu anda 7 k ya ektirebileceğin alanında kendini ispatlamış yerler var. Süreci beraber göreceğiz

Dangertweety

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 18 Kasım 2021, 13:57:18 »
11. Gün kabuk alımı sonrası görüntümüz bu şekildeydi. İşlem yaklaşık 30 dk sürüyor.
Kullandıklarım
Prozinc plus şampuan
Biotin solgar 5000mg
Ve adnrovium %5 çözelti. Bu çözelti minoxil içerdiği için bırakınca sorun yaratır mı bilgisi olan varmı?

Xserez

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 18 Kasım 2021, 22:12:12 »
Medeks sizin için daha isabetli bir karar olurmuş kanaatimce on çizgi ve ekim açısından umarım iyi bir sonuç elde edersiniz

Dangertweety

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 19 Kasım 2021, 08:46:51 »
bekleyip birlikte göreceğiz. Ekilenler çıksın ileride 2. ekim planladık zaten o zaman duruma göre sonuçtan memnun kalmazsam başka bir klinikte ekim yaptırırım

Facebook Twitter Instagram