Gönderen Konu: İntihap mı Yara Akıntısı mı ?  (Okunma sayısı 584 defa)

PROMASTER

• Yeni üye
  • *
İntihap mı Yara Akıntısı mı ?
« : 01 Aralık 2021, 22:48:35 »
Merhabalar
Ekimin 4.günü orta kısımda yaranın akıntısı mı intihap mı bilemedim ekim yapılan yer prp akıntısı olduğunu söyle lakin ekim bölgesine rpr yapılmadı donör bölgesine yapıldı konu hakkında bilgilendirme yapabilecek kimse var mı ?
Saygılar

phantom

• Hero Member
Ynt: İntihap mı Yara Akıntısı mı ?
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2021, 00:31:28 »
Yüzeysel bir iltihaplanma olmuş bunun için bactroban krem başlayanilirsiniz tabi bir doktora danışarak başlamak en doğrusu olur.

PROMASTER

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2021, 10:35:08 »
Yüzeysel bir iltihaplanma olmuş bunun için bactroban krem başlayanilirsiniz tabi bir doktora danışarak başlamak en doğrusu olur.

Teşekkür ederim geri bildiriminiz için antibiyotiği değiştirdik ciflosin 750mg kullanıyordum şimdi augmentin 1000mg geçtik

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2021, 10:44:08 »
Kılımadan ya da dış etkenlerden kapılan bir bakteri
Sorun uaratmaz ama hemen müdehale gerekir

Merkezini ara onlar halleder sorun kalmaz dostum nekroz vs değil
Global Moderator

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2021, 21:57:30 »
Saçlı derinin en çok hasar gördüğü bölümdür bıngıldak üstü . Kan dolaşımı az ve deri daha incedir . Ekim merkeziniz Prp demiş ama degil . Vücudun göstermiş olduğu bir tepki olmuş.  Oluşan sivilce tarzı yerleri temiz bir iğne ucu ile patlatıp içindekileri bastırarak boşaltın . Fazla bastırmanıza gerek yok dokunsanız bile çıkarlar . 3-4 gün yıkama yapmayın ki alttaki ıslaklık kurusun .
  Normalde ekim merkezine danışmanızı tavsiye ederdim ama Prp kalıntısı dediğine göre ya bilmiyorlar veya baştan savmuşlar
 Ekimize gelince ekim sıklığı ve çizgi güzel görünüyor
  Donör bölgesininde enseyi nerdeyse sıfırlamışlar ve vertexe çok fazla çıkmışlar . Büyük ihtimal yeterli greft bulamadıkları için aşagı ve yukarı çıkmışlar

PROMASTER

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2021, 22:05:39 »
Saçlı derinin en çok hasar gördüğü bölümdür bıngıldak üstü . Kan dolaşımı az ve deri daha incedir . Ekim merkeziniz Prp demiş ama degil . Vücudun göstermiş olduğu bir tepki olmuş.  Oluşan sivilce tarzı yerleri temiz bir iğne ucu ile patlatıp içindekileri bastırarak boşaltın . Fazla bastırmanıza gerek yok dokunsanız bile çıkarlar . 3-4 gün yıkama yapmayın ki alttaki ıslaklık kurusun .
  Normalde ekim merkezine danışmanızı tavsiye ederdim ama Prp kalıntısı dediğine göre ya bilmiyorlar veya baştan savmuşlar
 Ekimize gelince ekim sıklığı ve çizgi güzel görünüyor
  Donör bölgesininde enseyi nerdeyse sıfırlamışlar ve vertexe çok fazla çıkmışlar . Büyük ihtimal yeterli greft bulamadıkları için aşagı ve yukarı çıkmışlar

Merhabalar hocam bilgilendirmenizden dolayı teşekkür ediyorum

Evet bahsettiğiniz gibi ense ve tepe ye  graft için yaklaşmak durumunda kaldılar ense bölgem toparlayacağını düşünüyorum ekim alanında ki intihap mı yara akıntısı atması durumu için ise antibiyotiği  ciflosan 750mg yerine 1000mg agumentin kullanmamı tavsiye etti 

Facebook Twitter Instagram