Gönderen Konu: Hayati bir mesele  (Okunma sayısı 525 defa)

Bu ne biçim dert(saç)

• Yeni üye
  • *
Hayati bir mesele
« : 13 Aralık 2021, 00:19:44 »
Öncelikle tekrardan merhaba abiler kardeşler yaşım şu an 19 yaklaşık 1 yıl oldu foruma katılalı saç dökülmem başladığında bu forumu keşfetmiştim ama bir türlü sorunu bulamadım(yani genetik olduğuna teslim oldum) ama bugünlerde bir şey fark ettim. Benim 15 yaşında bir kardeşim var normalde saçları gayet güzeldi ama şu 2 3 gündür dikkatimi çekti ve moralimi aşırı şekilde bozmaya başladı. Resmen çocuğun saçı şakaklardan arkaya doğru açılmış sanırım nw2.5 oluyor bakabildiğim kadarıyla. Daha sonra annemin yanına gittim olayı anlatmaya annemin saçlarda normalde gayet gürdü yaşına rağmen ama kapalı olduğu için pek göremezdim. İşin garibi annemin saçlarının üstü de açılmaya başlamış. En son delirdim galiba dedim abime gittim olayı açıklamaya yine bir şey fark ettim lan bu çocuğun da saçı açılıyor önlerden. Sonuç olarak birkaç günlük psikolojik travma sonucu düşünmeye başladım kendimce bi sebep arıyorum. Derken geçen seneki dershanedeki arkadaşım aklıma geldi çocuk saçımda saç kıran var demişti ve 18 yaşında kel kaldı. Ve snapı gezerken bir fotomuzu gördüm kafa kafaya duruyoruz. Hemen araştırdım saç kıran bulaşır mı diye bir şey bulamadım. Sonra komşumuz bulaşır falan dedi iyice delirdim. Aklıma gelen de kendim değilim bu satten sonra kardeşimin yaşayacağı şeyler. Doktora da gittim arkadaşlar gücümün yettiğince ama bakmadılar bile direkt yolladılar işte 17 18 yaşında dökülme mi olur falan diye. Size yazmamın sebebi eğer bildiğiniz bulaşıcı saç hastalığı varsa veya saç kıransa artık neyse yardımcı olun lütfen ailem de pek takmıyor ama daha kardeşime bir şey diyip morlaini bozmadım kendi kendine söylüyor sürekli saçım dökülüyor derste falan diye ben gülüyorum bilerek.

Bu ne biçim dert(saç)

• Yeni üye
  • *
Ynt: Hayati bir mesele
« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2021, 00:23:13 »
Snapte dediğim foto bu günlerde  hiçbir şey yoktu saçımda yaklaşık 3 4 hafta sonra dalan dökülme fotoları çekmeye başlamışım
Bıttım sabunu
Zeytinyağı-sarımsak suyu duştan önce
Çinko her gün

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2021, 00:36:05 »
Amcalarında veya dayılarında saçları dökülen varsa genetiktir. Saçkıran bulaşıcı değildir.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

thajsm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2021, 21:18:02 »
saç kıran bölge bölge dökülüyor diye biliyorum seyrelmez

Cardozoo