Gönderen Konu: Regain - Revitan hangisi yada ikisi birden mi?  (Okunma sayısı 1047 defa)

Erdenay

• Full Member
Regain - Revitan hangisi yada ikisi birden mi?
« : 29 Mart 2022, 00:39:59 »
Selam Dostlar. Saç ekimi yaptıralı 20 gün oluyor ve bu 4. ekimim olduğu için ve şimdilik çok iyi bir ekim gibi gözüktüğü için süreci çok iyi yönetmek adına takviye yapmak istiyorum

İşi bilen dostlara sorum şu Revita ve Regain. ikisini de getirtebilirim almanyadan. Minoxilin denilen şey bu ikisinden biri mi onu bile bilmiyorum kusura bakmayın :) Ayrıca Regain türkiye de Rogaine adıyla satılıyor muhtemelen sahtedir dikkat etmenizi öneririm

Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

Spencer

• Hero Member
Ynt: Regain - Revitan hangisi yada ikisi birden mi?
« Yanıtla #1 : 29 Mart 2022, 05:55:22 »
Rogaine Amerika'daki, Regaine ise Avrupa'daki satış ismidir. Türkiye'de ise minoxil, alopexy vs. Bunların hepsinin etken maddesi %5 minoksidildir. Minoksidil etkinliği kanıtlanmış tek solüsyondur. Revita ise şampuandır. Tedavi amaçlı revita pek bir işe yaramaz ama iyi bir şampuandır.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Erdenay

• Full Member
« Yanıtla #2 : 29 Mart 2022, 12:03:51 »
Rogaine Amerika'daki, Regaine ise Avrupa'daki satış ismidir. Türkiye'de ise minoxil, alopexy vs. Bunların hepsinin etken maddesi %5 minoksidildir. Minoksidil etkinliği kanıtlanmış tek solüsyondur. Revita ise şampuandır. Tedavi amaçlı revita pek bir işe yaramaz ama iyi bir şampuandır.

Bilgi için teşekkür ederim. yazınızın üzrine araştırma yaptım ve olası yan etkileri dışında Cilt hastalığı olduğu durumlarda da kullanmayın gibi yazılar var ve bende de seboraik dermatit var. Bir de zaten hayat boyu kullanımdan bahsediyorlar, ki ben yeni saç ekimi yaptırdığım için umarım gerek kalmaz.

En iyisi revitayı getirtiyim ben. Şampuan kaliteli olsun bari

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 30 Mart 2022, 10:10:15 »
Bilgi için teşekkür ederim. yazınızın üzrine araştırma yaptım ve olası yan etkileri dışında Cilt hastalığı olduğu durumlarda da kullanmayın gibi yazılar var ve bende de seboraik dermatit var. Bir de zaten hayat boyu kullanımdan bahsediyorlar, ki ben yeni saç ekimi yaptırdığım için umarım gerek kalmaz.

En iyisi revitayı getirtiyim ben. Şampuan kaliteli olsun bari

Ne kadara getirtiyorsunuz?
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Erdenay

• Full Member
« Yanıtla #5 : 30 Mart 2022, 17:31:07 »
Bu arada yeni farkettik. 2li sandığım kutunun teki saç kremiymiş. Ama daha önemlisi, amazon.de'den türkiyeye sipariş veriliyormuş ve gördüğüm 30 euro türkiyeye olan fiyatıymış. Kuzenim almanyadan 18 euroya sipariş verdi teklisini

ilgilenen olur diye yazıyim dedim

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 30 Mart 2022, 22:02:59 »
Bu arada yeni farkettik. 2li sandığım kutunun teki saç kremiymiş. Ama daha önemlisi, amazon.de'den türkiyeye sipariş veriliyormuş ve gördüğüm 30 euro türkiyeye olan fiyatıymış. Kuzenim almanyadan 18 euroya sipariş verdi teklisini

ilgilenen olur diye yazıyim dedim

Kuzen bana da 1 tane getirse super olurdu :) hayırlı olsun.abi umarim istedigin sonucu alirsin :)
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Yasemin Kurt

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 01 Mayıs 2022, 07:16:58 »
Şuan amerikandayım. Saçlarım aşırı yağlı satte bir yaglaniyor. Hangisini tavsiye edersiniz yağlı saç için

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 02 Mayıs 2022, 05:24:46 »
Şuan amerikandayım. Saçlarım aşırı yağlı satte bir yaglaniyor. Hangisini tavsiye edersiniz yağlı saç için

Nizoral şampuan

Yasemin Kurt

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 03 Mayıs 2022, 00:33:37 »
Fotoğraf varsa atabilir misin

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 03 Mayıs 2022, 07:33:48 »

Yasemin Kurt

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 10 Mayıs 2022, 06:20:06 »
Çok teşekkür ederim.

Facebook Twitter Instagram