Gönderen Konu: Sizce norwood kaç? Hangi evredeyim? Tedaviye ihtiyaç var mı?  (Okunma sayısı 950 defa)

Ragnarok

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar merhaba 23 yaşındayım ve şakaklarda açılma var. Doktora gittiğimde erkek tipi saç dökülmesi başlangıcı olduğunu söyledi. Minoxil tavsiye etti. Sizce tedaviye başlamalı mıyım? Norwood kaç sizce? Hangi tedavi yöntemlerini önerirsiniz? Yorumlarınızı bekliyorum.

Kelbey

• Sr. Member
Ynt: Dizce norwood kaç? Hangi evredeyim? Tedaviye ihtiyaç var mı?
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2022, 15:45:44 »
Dostum sakaklar açık mi doğuştan mı böyle tam anlayamadım ama saç durumun genel itibariyle iyi görünüyor bana sorarsan iğneleme masaj ve kan değerlerine bakarak basla sonra duruma göre en hafif tedavilerden en agirlarina doğru git ama ben olsam bu saça minoxil surmezdim
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Ragnarok

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2022, 16:04:06 »
Dostum sakaklar açık mi doğuştan mı böyle tam anlayamadım ama saç durumun genel itibariyle iyi görünüyor bana sorarsan iğneleme masaj ve kan değerlerine bakarak basla sonra duruma göre en hafif tedavilerden en agirlarina doğru git ama ben olsam bu saça minoxil surmezdim
     hocam doğuştan böyle değil 1-2 yıldır açılma başladı saçım da seyrekleşti önceki hali böyle

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2022, 16:47:40 »
Finasterid araştırabilirsin.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2022, 17:08:34 »
Saçların kötü görünmüyor bence, RU58841- SETİPİPRANT gibi tedavilerini araştır ilk önce
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

DmitriAhmedov

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2022, 23:32:20 »
Dökülme yoksa önemli değil hacim kaybı yoksa da önemli değil insanlar şunu anlayamiyor arkadaşlar hacim kaybı önemli nw kaç olduğunuzun bir önemi yok yani nw 3 olup kayış gibi saçınız varsa hiç uğraşmayın lakin dökülme ve hacim kaybı varsa sıkıntı
  • Yaşınız 25

Ragnarok

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 05 Nisan 2022, 01:32:05 »
Dökülme yoksa önemli değil hacim kaybı yoksa da önemli değil insanlar şunu anlayamiyor arkadaşlar hacim kaybı önemli nw kaç olduğunuzun bir önemi yok yani nw 3 olup kayış gibi saçınız varsa hiç uğraşmayın lakin dökülme ve hacim kaybı varsa sıkıntı
  dökülme çok yaşıyorum bu aralar hacim kaybıda var gibi. Şuan çok sınava hazırlık dönemindeyim ve çok düzensiz besleniyorum+ stress te var. Bununla kaynaklı olabilir mi yoksa genetik dökülme mi var bilmiyorum. Baba dayılar amcalar kel

Andrea

• Hero Member
Ynt: Sizce norwood kaç? Hangi evredeyim? Tedaviye ihtiyaç var mı?
« Yanıtla #7 : 19 Nisan 2022, 10:39:26 »
Alın şeklin ve tepe noktan çok önemli bu soruda bence sen daha iyi   bilirsin ön çizginin şekli hep bü şekilde miydi ve tepe noktanı da iyi gözlemlemen lazım elbette biz bu fotoğraflardan çok iyi göremeyiz fakat sadece gördüğüm kadarıyla (fotoğraf açısıda olabilir emin değilim) saçta bir v şekli oluşmuş ve önde minyatürleşme dediğimiz olay meydana gelmiş tepe için bir şey diyemem ama yine de bu fotoğraf açısından şakaklarda bçok ufak bir gerileme var gibi duruyor tepe noktayı bilmeden sölyüyorum norwood 1-2 arası bir değersin genetiğini iyi gözlemleyip gerçekten genetik olarak saçlarının zaman içinde açılacağından emin olursan (ki bu açılma hemen olmayada bilir mesela 23 yaşındasın 19 yaşına göre şakaklar geriler, 30 a gelirsin hafiften çok az tepe de seyreklik olur, 35 e gelirsin ön deki şakaklardaki dökülme incelir vs vs. bu genetiğe bağlı bir durum) genetiğini gözlemledin ve abi bende genetik dökülme var diyorsan sonrasında bir konu açarsın yine çarelerine bakarız hep birlikte

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Ragnarok

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 20 Nisan 2022, 11:36:19 »
Alın şeklin ve tepe noktan çok önemli bu soruda bence sen daha iyi   bilirsin ön çizginin şekli hep bü şekilde miydi ve tepe noktanı da iyi gözlemlemen lazım elbette biz bu fotoğraflardan çok iyi göremeyiz fakat sadece gördüğüm kadarıyla (fotoğraf açısıda olabilir emin değilim) saçta bir v şekli oluşmuş ve önde minyatürleşme dediğimiz olay meydana gelmiş tepe için bir şey diyemem ama yine de bu fotoğraf açısından şakaklarda bçok ufak bir gerileme var gibi duruyor tepe noktayı bilmeden sölyüyorum norwood 1-2 arası bir değersin genetiğini iyi gözlemleyip gerçekten genetik olarak saçlarının zaman içinde açılacağından emin olursan (ki bu açılma hemen olmayada bilir mesela 23 yaşındasın 19 yaşına göre şakaklar geriler, 30 a gelirsin hafiften çok az tepe de seyreklik olur, 35 e gelirsin ön deki şakaklardaki dökülme incelir vs vs. bu genetiğe bağlı bir durum) genetiğini gözlemledin ve abi bende genetik dökülme var diyorsan sonrasında bir konu açarsın yine çarelerine bakarız hep birlikte
  hocam tepe bölgesinde hiçbir sorun yok tepe bu şekilde. Önde şakaklarda açılma gözlemliyorum 1-2 sene öncesine göre. Dediğim gibi minyatürleşme de var. Ama bu gerileme nasıl ne kadr ilerler bilemiyorum tabi. Tedaviye başlamalımıyım diye düşünüyorum. Çünkü bu halinden öteye gitsin istemiyorum. Doktor minoxil önerdi ama minoxile karşı olumlu değilim. Sana bir sorum olacak saçı 3 numaraya vurucam ve saç masajı ve dermaroller kullanmayı düşünüyorum. dermaroller, saç masajı ne kadar etkili ? İşe yarar bir tedavi mi? Şakaklarda etkili olur mu ?

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 21 Nisan 2022, 00:53:21 »
Kesinlikle etkisi olur saç çıkarır mı çıkarmaz mı bilemem ilk başlarda bende bunu kafaya çok takıyordum ama sonra bunun aslında bir önemi olmadığını anladım sende benim kafadansın hemen sana mantığını anlatayım şimdi bak bence etkisi olur mu olmazdan ziyade vakit geçmeden tedavine başlamalısın dermaroller ve masaj tedavinin temel yapıtaşları zaten bunun haricinde saçların şu an iyi bir durumda ön şakaklar ve tepe benim saçımdan 2-3 tık daha iyiler benim saçlarımında resimlerini eski konumdan bulup orda senin kafandaki sorduğum sorulara da bakabilirsin şimdi tekrardan yeni bir parağrafa geçerek  aşama aşama devam edeyim senin için çok değerli bilgileri mantığıyla açıklamaya çalışacağım

Öncelikle vakit kaybetmeden saçları bence 3 e vur neden vur ? Çünkü eğer 3 e vurursan hem saçın genel bir durumunu daha iyi gözlemlemiş olursun ama çokta takıntı yapma kendimden biliyorum şimdi aynanın karşısında yok oramı dökülmüş saçımın kıçı mı seyrelmış başı mı açılmış demekten ziyade genel duruma bakarsın ve birazda rahatlarsın üstelik bu bahardan yaza geçişte tam zamanı 3-4 ayda saçın şu anki halinden biraz kısa hale geliyor merak etme yani temmuz 20 gibi saçın şu an ki halinden biraz kısa olur üstelik saç tedavinde genel bir gözlemleme sağlarsın ve en önemlisi dermaroller ve masajı kısayken yapmak gerçekten çok daha kolay ve deriye iyice gerekli bakımı yapmak daha kolay şimdi bu aşamadan sonra da gelelim asıl konuya

Bak şimdi aslında mantıken de basit ya genel olarak sende bilirsin saçlara bakıldığında saç bir kendini belli eder hani burda neyi kastediyorum bazı insanların öyle bir saç çizgisi, alın yapısı ve gürlüğü vardır ki genetiğine de bakarak dersin ki bu adamın saçı gerçekten dökülmez hele de 30 35 i görmüşse tamam dersin Allah uzun ömür verdikçe bu adam saçlarıyla yaşar dersin ama mesela benim eski fotoğraflarıma bak ve forumdaki diğer genç arkadaşlara ve sen de dahil olmak üzere saç tipimize bakıldığı zaman dersin ki gerçekçi olarak ha tamam bu adam belki full kel olmaz 25 28 yaşında adamın alnı biraz açık saçları da gür sayılabilecek seviyede genetiğinde de seyrek saçlı olanlar veya kel olan 1-2 kişi var ama bu adam belki 50 den önce full kel olmaz ama seyrek saçla dolaşır dersin şimdi bence bu gruptayız bizlerin çoğu peki bunun için ne yapılmalı gelelim bu aşamaya

Şimdi bu saçların şu anki halini koruyacak kesinlikle sabırla ve istikrarla koruyacak ve aynı zamanda son yıllarda dökülen saçların büyük çoğunluğunu geride getirecek şuandaki öndeki o minyatürüzasyonu bile eski haline getirecek saçına gürlük dolgunluk kalınlık ve hacimi gerçekten verecek bir tedavi var mı var bu tedavi finasterid ve dutasterid ilaçları olarak geçiyor belki sen de bilirsin bunlar erkeklerde saç dökülmesinin ana sebebi olan genetik DHT hormonuna duyarlı bireylerde bu hormonu baskılayarak kesin olarak dökülmeyi tamamen durdurmakla beraber yeni saç oluşumunu destekleyen kesin tıbbi bilimsel tedavilerdir yoksa bu iş sarımsakla şampuanla bilmem ne otuyla genel anlamda çözülecek işler değil ha belki bu tedavilerin saça kalitesine faydası vardır ama genetik dökülme şakaklarda açılama hafif gerileme senin benim gibiler için kesin 2 yol var finasterid ve dutasterid bu ikisinden birini seçerek bu işe başlamak zorundasın bu ilaçları iyi araştır ve konuya dönüş yap kalan kısımdan devam edelim

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Facebook Twitter Instagram