Gönderen Konu: İlhan Serdaroglu 4000 greft  (Okunma sayısı 867 defa)

yumiyum

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
İlhan Serdaroglu 4000 greft
« : 08 Nisan 2022, 14:54:45 »
Merhaba arkadaşlar,
Dün (7 Nisan 2022) tarihinde İlhan bey tarafından 4000 greft ekim gerçekleştirildi. Birkaç sene önce de 2 defa kendisine danışmak ve ektirmek için gitmiştim fakat ektirmeye gerek olmadığını boşuna bıçak altına yatmamam gerektiğini, propecia ile kendi saçlarımı koruyabileceğimi söylemişti, bu da ticarethane işletmediği izlenimi vermişti. Gerek her gün kullanımının zor olması gerekse yan etkilerinin kesin olarak bilinmemesi sebebiyle ilaç kullanmak istemediğimi ve ektirmek istediğimi belirttim.
Böylece 3500-4000 greft ekilebileceğini söyledi vardı, ben de ektirdim.
Hem fikirlerinizi almak hem de süreci merak edenler için yardımcı olması için, burada paylaşmak istedim.

Ekim öncesi evde çektiğim, operasyon sonrası çektiğim 1. ve 2. gün fotoğraflarını ekliyorum. Konuyu da elimden geldiğince güncel tutmaya çalışacağım.

kelmiyimneyim

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: İlhan Serdaroglu 4000 greft
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2022, 03:33:36 »
keşke önce tedavi deneseydin illa finasterid şart değil daha farklı işe yarar tedavilerde var ,ön tarafa yapılacak ufak bir ekim ve tedavi çok şey değiştirirdi ,şimdi ise kendi saçlarının zarar görme ihtimali yüksek üstelik bu doktorun ekimleri biraz travmatik oluyor umarım en az zararla ve güzel bir sonuçla kapatırsın süreci.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2022, 12:09:45 »
Ekim öncesi saçların çok incelmiş görünüyor kısaca bölgede kendi saçların çok aşırı dht marus ekilen saçlardagelişim aşamasında bu döngüden etkilene bilir

Saç ekimin alana göre çok sık görünmüyor
İleride revize gerekebilir

Umarım aksi olur çok iyi sonuç alırsın.
Global Moderator

duman134

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 09 Nisan 2022, 13:37:09 »
Hayırlı olsun saç ekiminiz umarım sizi mutlu eden bir sonuç alırsınız saç ekimi alana göre çok sık durmuyor inşallah tatmin eder sizi kendi saçlarınızda cılız güçlense daha iyi olur aslında

yumiyum

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 09 Nisan 2022, 15:44:50 »
Yorumlarınız için çok teşekkürler. Saçımın cılızlığı sebebiyle mustafa sarıgül tarzı bir saç beklentim elbette yok, biraz kapatsa kâfi diye düşündüm aslında.
Bu arada donör bölge yani arka ve yan taraftaki saçlar DHT’den etkilenmiyor diye biliyorum ama mevcut saçların kaybı yine söz konusu elbette.
Bugün ilk yıkamam gerçekleşti. Yıkamalar sonrası fotoğraf eklemeye devam edeceğim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Nisan 2022, 15:55:51 »
Yanlış biliyorsun Dht varsa her kök etilenir.
Donör de bulunduğu alanda Dht var ama beslenme hızlı
Donör saçları transfer edildiğinde dht nin olduğu bölgede etkilenir
Hem çıkış olarak zayıf olabilir hemde zamamla incelebilir ya da  ince çıkar ya da fre verir
Global Moderator

Edgar X

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 09 Nisan 2022, 17:14:09 »
Yanlış biliyorsun Dht varsa her kök etilenir.
Donör de bulunduğu alanda Dht var ama beslenme hızlı
Donör saçları transfer edildiğinde dht nin olduğu bölgede etkilenir
Hem çıkış olarak zayıf olabilir hemde zamamla incelebilir ya da  ince çıkar ya da fre verir

kesinlikle zamanla inceliyor saçlar bunu net olarak tanıdığım ekim yapan kişilerde fark ettim ilk 1 sene saçlar kalın oluyor sonrasında saç telleri inceliyor nedense .
dediklerin % 100 doğru başkan.

yumiyum

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Nisan 2022, 19:11:16 »
Çok teşekkürler. Hemen hemen tüm saç ekim merkezlerinde aşağıdaki fotoğraftakine benzer açıklama mevcut. Elbette saç ekim merkezleri tersini söyleyecek değil diyeceksinizdir. Kendi çapımda biraz araştırdım.

Şu makalede verici bölgenin özelliklerini uzun süre muhafaza ettiği kanısına varılmış.

https://www.researchgate.net/publication/5338309_Donor_Site_Dominance_in_Action_Transplanted_Hairs_Retain_Their_Original_Pigmentation_Long_Term

Ancak şöyle de bir alıntı/ özet var, “güvenilir bölge” konusunda bir netlik olmadığından bahsediyor. Üstüne ekilen bölgenin, ekilen foliküle olan etkisinin net bir şekilde görüldüğünü belirtiyor.

https://www.bernsteinmedical.com/research/donor-dominance-revisited-summary/

Deneyip görmekten başka çare yok gibi.

Facebook Twitter Instagram