Gönderen Konu: Finasterid - Üroloji Doktorundan öğrendiklerim  (Okunma sayısı 408 defa)

Erdenay

• Jr. Member
  • **
Finasterid - Üroloji Doktorundan öğrendiklerim
« : 09 Nisan 2022, 17:43:17 »
Yaşım 41 olduğu için saç ekimi yaptırdığım doktorum Sibel Ulusan finasterid kullanımı için önlem olarak prostat muaynesi olmamı önermişti

Dün gittim saç ekimi yaptırdığımı, bu yüzden finasterid kullandığımı, muayne olmak istediğimi söyledim. Doktor direkt gülümseyerek saç ekimi için kullanılan 1 mg finasterid'in yan etki yapma olasılığı çok çok düşük olduğunu endişelenmemem gerektiğini söyledi. (Bu arada yinede muayne etti tabii ki)

Finasteridi Prostat hastaları için direkt 5mg şeklinde verdiklerini o durumda yan etki (cinsel işlevde düşüş) %16 civarı olduğunu söyledi ve tekrar günlük 1mg kullanımda hiç korkmamam gerektiğini yineledi

Bilgi olsun diye yazmak istedim

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Finasterid - Üroloji Doktorundan öğrendiklerim
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2022, 17:52:58 »
Çok çok teşekkür ederiz.
Bazı arkadaşlar cinselliği öldürdüğünü düşünüyor.
Kuruntusu fazla oluyor.
Eee psikolojik olarak da çok etkileniyor.
Boşu boşuna kafada komplikasyonlar kuruyor.
Doktor değilim. Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

bohemian

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 10 Nisan 2022, 11:07:41 »
Ne kadar iyi doktorlar var ya. Biz gidince dusman görmüş gibi laf sokuşturuyorlar
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Pier

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 10 Nisan 2022, 21:11:16 »
Bilgi için teşekkürler

Facebook Twitter Instagram