Gönderen Konu: The Simpsons'da Minoxil'e gönderme  (Okunma sayısı 415 defa)

miralaycevdet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
The Simpsons'da Minoxil'e gönderme
« : 20 Nisan 2022, 12:11:12 »
Bir süre önce sürekli simpsons izliyordum sınavdan dolayı ara vermek durumunda kaldım. O sıralar minoxil'e yeni başlamıştım ve az sonra bahsedeceğim şeyi gördüğümde aşırı hoşuma gitmiş bayağı bir gülmüştüm. Hatta önceleri bunun simpsons kehaneti falan olduğunu düşündüm çünkü ilk bölümlerdeydi sonradan bunun gerçek olmadığını fark ettim.

Bölümün ismi "Simpson and Delilah" sanırım 1990 yılında çıkmış bir bölüm minoxilin de çıkış zamanlarına geliyor. İnternetten bulabilirsiniz izlemenizi tavsiye ederim :D

Bu bölümde bildiğiniz üzere Homer isimli aile babası kel olduğuna yakınıyor ve bir gün "Dimoxinil" adlı bir losyonun reklamını görüyor. Almak istediğinde fiyatın 1000 dolar olduğunu söylüyorlar ve bir çok şey yaşayarak sonunda cebindeki bütün parayı verip Dimoxinil'i alıyor. Birden saçları çıkıyor ve hayati değişiyor. Sonrasında çok daha başka şeyler yaşıyor ve bayağı da duygusaldı.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: The Simpsons'da Minoxil'e gönderme
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2022, 13:43:28 »
Forumlarda işe yaramaz, çöp gibi yorumlansa da Minoksil'in popüler kültürdeki yeri çok başka.  Örneğin Evrim Ağacı minoksili direkt kelliğe çare olarak tanıtmıştı videosunda.

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2022, 14:58:22 »
Forumlarda işe yaramaz, çöp gibi yorumlansa da Minoksil'in popüler kültürdeki yeri çok başka.  Örneğin Evrim Ağacı minoksili direkt kelliğe çare olarak tanıtmıştı videosunda.
Türkiye da adam akıllı ham madde kullanan olmadığı için uzun süreli kullanımda saçı mahvediyo kırkland gibi kaliteli ürünler olsa herkes sürekli olarak kullanır

miralaycevdet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 20 Nisan 2022, 14:59:49 »

Evrim ağacını görmemiştim fakat FDA varken bir kanalın paylaşması hiçbir şey gibi duruyor. Minoxil gerçekten işe yarayan bir ilaç fakat getirdikleri gibi götürdükleri de oluyor insanlar bu yüzden sevmiyor. Pahalı olması bir de bıraktığın anda eski hale geri dönmesi çok büyük bir psikolojik etki bırakıyor. Finin en çok kullanılma sebebi de bu bence. İnanır mısınız bi çizgi dizi de bile bunu işlemişler homer dimoxinli kullanmayı bırakınca her şey eski haline geri dönüyor saçları gidiyor ve psikolojik bir çöküntü yaşıyor.

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 20 Nisan 2022, 16:00:19 »
Minoxil'den yan etki görmeseydim sakalkıran için kullanacaktım

nickless

• Full Member
« Yanıtla #5 : 20 Nisan 2022, 19:32:31 »
güzelmiş izleyesim geldi

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 20 Nisan 2022, 21:47:17 »
Yani simdi ekimsurecinde kullansam ekilenler icin cikista birakinca yine yan etki yaparmi? Ekilenler icin?
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 21 Nisan 2022, 01:19:40 »
 ekilenleri etkilemez.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 21 Nisan 2022, 01:20:57 »
Cikislari guclendirirmi diyorsun ya peki kokler alisirsa birakinca dokuntu yapmazmi dongu dedikleri olay ne?
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 21 Nisan 2022, 01:28:38 »
 dongu minoxidilde saçlar bir iyi bir kötü olur.zigzag bir performans çizer döngü bu.ekim saçı arkadan dokulmemeye kodlanmış saç.finasterid kullanınca arka güçlenir onde güçlü yasar kullanmasakta minoxidilde besleyip kalınlaştırınca saç kalın çıkınca zaten dhtden etkilenmez ondan güçlü kalır diye dusunuyorum.tabi arkadan dhtye duyarsız saçlar alınıp ekildiyse.ama senin ön ekimi önde fazla kalınlık doğallığı bozar dr keser zaten onde kalın çalışıyor minoxidile ihtiyacın yok
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 21 Nisan 2022, 01:30:09 »
Tsk ederim emekli abim bu arada isim neydi sizin
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 21 Nisan 2022, 01:40:28 »
 rica ali.

Facebook Twitter Instagram