Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası dönor bölge dökülmesi  (Okunma sayısı 629 defa)

Saki0710

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi sonrası dönor bölge dökülmesi
« : 02 Temmuz 2022, 15:23:54 »
Merhaba arkadaslar öncelikle bu sayfanın kurucusu arkadastan Allah razı olsun saç ektircek ektirmeyi düşünen kim varsa önce buraya girip detaylı aydınlanıp ektirmelii cünkü cok zahmetli bi süreç sabır isteyen morel motivasyon isteyen bi süreç.. evet mart  18 inde saç ektirdim  bi kaç haftalık süreç halinde paylasmayı düşünüyorum Ekim ağrısız sızı olmadan cok rahat geçti ekim bitirkten sonrada  gayet iyidimmm .. yok cok acılı sancılı demelerine bakmayın baslıyoruz önce ektirmeden once basımın halini atarım sonrada süreci .. 31 yasındayım saçlarım 21 yasından beri yavas yavas dökülmeye basladı enbüyük pişmanlığım ilk hissettiğim anda müdahale etmemek ki 5 dayım var 5 ide kabak peder  seyrek saçlı ama 5 dayım bildiğin kel aynakk .. arkadaslar dökülsün ekersin acele etme 30 da ek en büyük KOCA YALAN .. saçınız döküldüyse ailede kellik varsa anında müdahale edin anında birgün beklemeyin bilinçli sekilde uzmanlardan yardım alarak müdahale edin …  23-24 yasında bakıma ve müdahaleye baslasaydım eminim ekmeme bile gerek kalmazdı ..  neyse baslayalımmm ekim öncesinden ekim sonrasına parça parça gideceğiz

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi sonrası dönor bölge dökülmesi
« Yanıtla #1 : 02 Temmuz 2022, 15:59:21 »
Söylediklerine katılıyorum ayrıca bence saç ekimide kelliğin önünde koruyucu bir önlem ,bu gözle olaya bakmayanlar malesef kaybediyor.
Serkan aygının şu videosu bu gibi durumları bence güzel anlatıyor.

https://www.instagram.com/tv/CeLzdKHKb8T/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Saki0710

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Temmuz 2022, 03:07:01 »
Bu saç ekimi yaptıktan tam 40 gün sonraki kafamın hali … nasıl ama ?

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
« Yanıtla #3 : 09 Temmuz 2022, 13:32:22 »
Geçmiş olsun, böyle konu olmaz
Başlığa ekim yeri, tarih, greft sayısı yaz.
Sonra öncesi üst ve donör bölgeyi ekle
Ve ekim yapıldıktan sonra ki resim ekle..

Donör bölgeyi hirpalamislar, hangi merkez olduğunu düşünebiliyorum,

Sabırli olacaksın zamanla toparlar 5-7 ay

Saki0710

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 09 Temmuz 2022, 14:53:12 »
Bence yanılıyorsun cünkü türk hasta ekimi yapmıyorlar suan cok nadir türk hastaya saç ekimi yapıyorlar dönor bölge hırpalanmıs yada kalın panklatlq girilmiş herkes dedi ancak aslında buda saç ekiminin sonuclarından biri dönorda kan dolasımı az ise saç kendini korumaya alıyor 100 lerce makale okudum ve burda hıntell sağolsun cok aydınlattı .. bana 4200 graft ektiler  ekim harika geçti ilk 15 gün cok rahat gecti ancak 22-23. Gün saçlaeım döküldü ve 40. Gün o attığım sekile gelmiştii.. doktorum sağolsun cok yakından ilgilendi bana enfişe etme geçecek dedi basta sağdan soldan cıkmaz diyenler olunca inanmasamda suan enson dün cektim ve bu dökülmede. 70 gün sonra güncel hali ektedir ..  bu tarz dökülme yasayan arkadaslar endişe etmesin keisnlikle morellerini yüksek tutsunlar diye bu konuyu açtım basta morellerini bozmasınlar daha sonra ekim merkeziyle irtibatta olup vitamin haplarına prp ye ve dermarollerle minoxile  yoğun sekilde balsasınlar her gün 2 kez minoxil ve dermaroller .. karanfil suyu karanfilleri kaynatıp  dinlendirip dermarollerden sonra saçdiplerinin heryerine yapabilirler genel tavsiyelerim bunlar ..

Saki0710

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Temmuz 2022, 14:56:10 »
Buda ön ekilen bölgem arkadaslar şu cok önemli biz saçı dökülenler hastalarız ve bizim hastalığımız ömür boyu hormonsal rahatsızlık malesef biz ömür boyu saçlarımıza bakım yap ak hormonlarımızı dengelemek zorundayız …
Şampuan
Sebamed ve kanazol( kanazol haftada 2 kez)
Procapil
Proscar 1/3 kadar hergün
Minoxil ve karanfil suyu dermarollerla beraber kesin yapın enaz 90 günde fsrkı göreceksiniz ve yutubeda dr HAMİT AYDIN takip edin gidin muayene olun duayen hocaa kendsi🙏🏽

Facebook Twitter Instagram