Gönderen Konu: Kulak üstü ve arkası saç seyrelmesi  (Okunma sayısı 1678 defa)

Brawler Piuv

• Yeni üye
  • *
Kulak üstü ve arkası saç seyrelmesi
« : 04 Temmuz 2022, 19:33:53 »
Arkadaslar ben 1 yıl once covid geçirdim ve o gunden beri saçımın geneli seyreldi fakat kulak üst ve arkalarım ciddi şekilde seyreldi. Bu neden olur buraların seyrelmesinin sebebi ne çok göze batıyor artık dışarı bile çıkmak istemiyorum

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Kulak üstü ve arkası saç seyrelmesi
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2022, 20:55:12 »
Arkadaslar ben 1 yıl once covid geçirdim ve o gunden beri saçımın geneli seyreldi fakat kulak üst ve arkalarım ciddi şekilde seyreldi. Bu neden olur buraların seyrelmesinin sebebi ne çok göze batıyor artık dışarı bile çıkmak istemiyorum
Retrograde tipi olması lazım ama tedavisini hiç araştırmadım, dışarı çıkmana niye etkilesin ki bu sene bilerek ense ve kulağını kazıyıp gezenler dolu trend saç modeli…

Brawler Piuv

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 05 Temmuz 2022, 00:59:52 »
Retrograde tipi olması lazım ama tedavisini hiç araştırmadım, dışarı çıkmana niye etkilesin ki bu sene bilerek ense ve kulağını kazıyıp gezenler dolu trend saç modeli…
abi ne bileyim saç yanında olunca der oluyor insana bide noldu burana diye soruyorlar. ayrıyeten foto ekliyorum abi dupa mı retrograde mi bakar mıısn daha yaşım 15 bu arada

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2022, 15:08:09 »
dupa değil retrograd alopesi yada telogen effluvium ama 2. daha büyük ihtimal doktora görünmeni tavsiye ederim.
Rogaine Foam Minoxidil %5 - Akşamları
Finasterid 1MG - Günlük
Dermaroller 1 MM - Haftada 1
Vitamin Takviyeleri- Günlük
Life Changing

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2022, 16:26:43 »
dupa değil retrograd alopesi yada telogen effluvium ama 2. daha büyük ihtimal doktora görünmeni tavsiye ederim.
Telogense kendiliğinden geri çıkıyo zamanla diye biliyorum stresten dökülüyo yaşı zaten çok küçük

Brawler Piuv

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 08 Temmuz 2022, 16:51:08 »
abi korona gecirdim de 1 yıl once tellogen effluvium yani ama toparlamıyor o kısım ya da yavaş mı toparlıyor acaba

ber134

• Full Member
« Yanıtla #6 : 29 Temmuz 2022, 23:36:32 »
çıkar kardeşim dert etme takma oralarda kalıcı dökülme olmaz
  • Yaşınız 25

cibernetik3451

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 22 Ağustos 2022, 23:21:13 »
Ben pandemi de kovid olmadım ama çok stres oldum. Saçlarım bayaa döküldü :(

alibaba

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 24 Ağustos 2022, 03:50:03 »

peki ne yapacağı hadi doktora gittik o ne yapacak ? bence hiç bir şey yapamaz onun yerine bol bol d ,b 12 ,çinko ve dht bloker kullanmaktan başka çare yok gibi .başka tavsiyen varsa dinlemek isterim.

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 24 Ağustos 2022, 19:52:54 »
benim de 3 4  sene önce kulak üstünü çekince elime 5-10 saç geliyordu fakat şimdi geçti o bolgeye asilinca saç gelmiyor ne fayda etti bilmiyorum yada kendiliğinden geçti 🤷🏻‍♂️
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

Facebook Twitter Instagram