Gönderen Konu: Ekilen saç dökülmez  (Okunma sayısı 1120 defa)

damex

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekilen saç dökülmez
« : 14 Temmuz 2022, 00:58:25 »
ekimden 1 sene sonrası kafanızda kalan saçlarla öleceksiniz. saçım döküldü diyorsanız ya ekim öncesi var olan saçlarınız döküldü ya finas kullanıp bıraktınız veya ensenin 6cm(kişiden kişiye değişiklik gösterir) üstünden saç alımı yapılmış demektir.

|Logan|

• Hero Member
Ynt: Ekilen saç dökülmez
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2022, 01:56:05 »
ekimden 1 sene sonrası kafanızda kalan saçlarla öleceksiniz. saçım döküldü diyorsanız ya ekim öncesi var olan saçlarınız döküldü ya finas kullanıp bıraktınız veya ensenin 6cm(kişiden kişiye değişiklik gösterir) üstünden saç alımı yapılmış demektir.

Yanlış bilgi. Donör bölgedeki saçlar ölümsüz falan değildir. Birçok saç eken insan böyle söyler ikna etmek için ama hayır öyle değildir. Buyrun işin profesyonelinden dinleyelim attığım videoyu izleyin
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

damex

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2022, 03:40:07 »
hocanız söylediklerimi söylemiş, 10 yılda bir %10 döküleceğini söylemiş. Bunun aksine 4-5 yılda hepsinin döküleceğini söyleyenlerle dolu ortalık. Hoca 10 yılda %10 demiş  ve ekliyorum üzerine , ensenin 5-6 cm üstüne kadar  donör bölge kabul edilirse o saçlar dökülmez. Coğu ekime bakıyorum dökülecek yerden alım yapıyorlar. Tabiki o saç dökülecek anlatmak istediğim bu. Tepenin az altından saç alıyorlar sonra dökülmemesini bekliyorlar.
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2022, 10:14:49 Gönderen: damex »

teyfo33

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 14 Temmuz 2022, 11:22:46 »
olay şundan ibaret  aslında fazla kafa yormaya gerek yok. neden enseden alıyorlar dht den etkilenmiyor  diye hocamızın bahsettigi sac ekımı surecınde bır problem yoksa baska bır problem yoksa baska hastalıklar gibi yuzde 10 luk kısmı  yas ılerledıkce olan kayıplarımız
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15231.0

Takviyeler ;
Finasterid 1/4
 aksam xpecia
coraspin
d3 vitamini

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2022, 00:53:33 »
hocanız söylediklerimi söylemiş, 10 yılda bir %10 döküleceğini söylemiş. Bunun aksine 4-5 yılda hepsinin döküleceğini söyleyenlerle dolu ortalık. Hoca 10 yılda %10 demiş  ve ekliyorum üzerine , ensenin 5-6 cm üstüne kadar  donör bölge kabul edilirse o saçlar dökülmez. Coğu ekime bakıyorum dökülecek yerden alım yapıyorlar. Tabiki o saç dökülecek anlatmak istediğim bu. Tepenin az altından saç alıyorlar sonra dökülmemesini bekliyorlar.

Yukardaki yazınızda ekimden 1 sene sonra olan saçlarınızla öleceksiniz yazmışsınız yani ölene kadar kafanızda kalacak manasında o yüzden paylaştım videoyu.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

mihtoreyn|

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 15 Temmuz 2022, 23:24:59 »

Aynen katılıyorum.
Güvenli alan sınırlarını aşırı zorlayan ekim merkezlerinden uzak durmak lazım.

nomerci

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 21 Temmuz 2022, 13:30:16 »
dökülmez doğru ekildiyse
  • Ekim Merkezi ismi Elithair

Münir

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 21 Temmuz 2022, 23:45:08 »
Bir sürü tanıdığım var hiç birinin yıllar geçmesine rağmen dökülmedi hatta kendi saçlarıda olduğu gibi dıruyor çoğunun .
Bence saç ekiminin insanın kendi saçları üzerinede olumlu etkisi var dökülmeyi durdurması gibi.

colak

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 22 Temmuz 2022, 21:03:08 »
Yalan söylüyorlar.Benim 1 yıl sonra ekilenlerin %80 nı geri döküldü.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #9 : 22 Temmuz 2022, 22:48:53 »
Üzüldüm dostum, peki antiandrojen kullanmanıza rağmen mı döküldü? Finasterid ve Dutasterid gibi.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 22 Temmuz 2022, 23:48:48 »
 arkadaki omru kadar yasar.bazılarının arkada dokulur en garanti yer 2 kulak arasıdır ama orasıda seyrelenler var.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 23 Temmuz 2022, 02:43:58 »

Madem öyle resim koyda onlara değilde sana inanalım.
Beş para etmez yerlerde saç ekiyorsunuz 3 tel saç çıkıncada memnunum diye ortalarda dolaşıyorsunuz sonrada 3,5 sene sonra kendi saçlarınız dökülünce aslında ne kadar az saç çıktığına şaşıracağınıza ekilenler döküldü diye ağlıyorsunuz.
Forumdada çok var böyle yüz tel saç çıkınca ekimi güzel oldu sanan bir sürü kişi var cidden komik oluyor bu durum saç ekimi böyle bir şey değil.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 23 Temmuz 2022, 16:19:34 »
Madem öyle resim koyda onlara değilde sana inanalım.
Beş para etmez yerlerde saç ekiyorsunuz 3 tel saç çıkıncada memnunum diye ortalarda dolaşıyorsunuz sonrada 3,5 sene sonra kendi saçlarınız dökülünce aslında ne kadar az saç çıktığına şaşıracağınıza ekilenler döküldü diye ağlıyorsunuz.
Forumdada çok var böyle yüz tel saç çıkınca ekimi güzel oldu sanan bir sürü kişi var cidden komik oluyor bu durum saç ekimi böyle bir şey değil.

Niye bu kadar agresifsin? Arkadaşın donör bölgesi sağlam olmadığı için de dökülmüş olabilir ya da ekim yerinde sıkıntı vardır ancak şu bir gerçek. Ekilen saçlar asla dökülmez diye bir şey yok çıkarın bunu kafanızdan. Bazılarının donör bölgesi çok sağlam olur yıllar geçtikçe çok az bir kısmı dökülür bazılarının donör bölgesi sağlam olmaz ekimden 2 3 yıl sonra seyrekleşir. Ama tıpa tıp aynı derecede kalması çok zor bir şey. Öyle olması için donör bölgedekilerin dhtye hiç duyarlı olmaması lazım ama bu çok yaygın olan bir şey değil. Asmed gibi uzman bir yerdeki doktor kendisi söylüyor 10 15 yılda bir ekilenlerde de yüzde 15lik bir azalma görülebilir. Bu iş tamamen ekim yaptığınız yer ve donör sağlamlığına bağlı. Çok iyi bir yerde ektirseniz bile eğer donör bölgeniz sağlam değilse tabii ki dökülecek. Donör bölgedeki saçları ölümsüz olarak falan görmeyin yapmayın şu hatayı. Orda çok daha az dökülme oluyor evet ama orda da yıllar geçtikçe azalmalar oluyor
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

colak

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 23 Temmuz 2022, 22:30:18 »
Üç kuruşluk bir yerde kim yaptırmadım ekim yapan doktordu pertukan yöntemiyle  yapıldı.Ekim 3 günde ekildi.bir yılda saçların tamamı çıktı sonra yavaş yavaş geri döküldü neredeyse eski haline döndü.İlaç kullanmadım.
Ekimi 2010 yılında 3 bin dolar vererek yaptırdım
Ekim yapan dr Gökhan gür

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 23 Temmuz 2022, 22:48:28 »
3.000 dolar vermek ekimini iyi yapmaz
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Facebook Twitter Instagram