Gönderen Konu: İlhan Serdaroğlu - 4000 Greft - 42 Yaş - 15 Temmuz 2022  (Okunma sayısı 1067 defa)

sadece_fodul

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Selamlar. 15 Temmuz günü İlhan Serdaroğlu'nun kliniğinde gerçekleşen saç ekimimle ilgili olarak bilgilendirme geçmek isterim. Yaklaşık 8 sene önce bir arkadaşım kendisine saç ektirmişti ve memnun kalmıştı. Hatta bu aralar cila attırmayı düşünüyor:) Onun referansı temelinde seçimimi bu yönde kullandım. Hocanın, arkadaşımın götürdüğü bir başka kişiye, saç yapısı nedeniyle ekimin başarılı olma ihtimali olmadığını düşündüğünü söylemesi kararımda etkili olan bir diğer etkendi. Her zaman "boşuna yapmayalım" diyen kişiler bulunmayabiliyor herhangi bir konuda memleketimizde:)

Hocanın ön tarafta şakak kısımları üzerinde de çalışma düşüncesi vardı ama arkada ciddi bir boşluk olduğu için o bölgenin bir kısmı ilk operasyonda açıkta kalacaktı bu durumda. (Hoca 3800 greft öngörmüştü, operasyonda 4000'i bulduk.) Saçı uzatınca problem olmayacaktı ama o zamana kadar rahatsız hissederim diye düşündüğüm için arkanın tamamen kapanmasını istedim. Bu yüzden şakak kısımlarından vazgeçmek zorunda kaldık. Sadece bir kere yaptırmak istediğim bir operasyondu neticede hem maddi külfeti hem de sonrasındaki nekahat dönemi nedeniyle. Açıkçası operasyonun üzerinden sadece birkaç gün geçtikten sonraki psikolojim; iyi sonuç alırsam şakaklar için ikinci operasyon neden olmasın durumunda:) Bunda asıl neden tabii ki operasyon sonrasında ciddi bir rahatsızlık yaşamamam.

İlk üç gün için her akşam birer ağrı kesici almamı istedi hoca. İlk gün ağrı kesiciyi klinikten çıkmadan içtim. İkinci gün akşam içmeyi unutup yattım ağrım olmadığı için. Gece göz bölgemde ağrı hissedince kalkıp içtim. (Ağrı kesici dışında şişmeyi önleyici bir ilaç, kaşınma için bir ilaç ve antibiyotik kullanımı da söz konusu.)

Klinikten çıkıp eve geldikten sonra hiçbir problemle karşılaşmadığımı, tek yaşayan birisi olarak her işimi görebildiğimi belirtmeliyim. Ama tabii uyku ciddi bir problem. Seyahat yastığıyla birlikte sadece sırt üstü pozisyonda yatmak zorunda kalmak zorlayıcı bir şey. İlk birkaç gün işten izin almak o açıdan iyi olabilir. Ben evden çalışan biri olarak üçüncü gün itibarıyla mesaimin başındaydım.

18 Temmuz günü ilk yıkama klinikte gerçekleşti. Operasyon öncesinde çekilen fotoğrafları ve yıkama sonrasındaki fotoğrafları paylaşıyorum. İlerleyen aylarda da fotoğrafları ekleyeceğim. Sorularınız varsa cevaplamaya hazırım...

İlhan Hoca'nın profesyonel bir ekibi olduğunu söylemeliyim. Sabah kısmında kökleri hocanın kendisi çıkarıyor. Sonrasında uzun süredir kendisiyle birlikte çalışan kişiler ekim işini onun gözetiminde gerçekleştiriyor.

suzy_q

• Sr. Member
Ynt: İlhan Serdaroğlu - 4000 Greft - 42 Yaş - 15 Temmuz 2022
« Yanıtla #1 : 20 Temmuz 2022, 07:20:21 »
Öncelikle hayırlı olsun ekiminiz, bu açıklığa göre 2 ekimli bir plan yapılmasının gerekli olduğunu düşünüyorum. Ben de ilk ekimimden önce sizin gibi düşünüyordum ama doğru saç ekim merkezleri gerçekten insanı doğru yönlendiriyor. Açıkçası tepe bölgesi açıklığı fazla ve sıkı olma ihtimali düşük umarım yanılırız ve güzel bir sıklık elde edersiniz.
Takip ettiğim kadarıyla İlhan Serdaroğlu forumda genelde iyi sonuçlar çıkaramayan bir isim. Orta bölgeye hiç ekim yapılmamış o kısım biraz seyrek 2 planlı bir ekim yapılıp ilk başta ön kısma ekim orta kısma sıkılaştırma yapılıp diğer ekimde verteks ağırlıklı çalışmak en doğru çözümdü diye düşünüyorum. Tabi donör alanınızın verimliliği de burada etkili.

Umarım güzel bir sonuç elde edersiniz :)

Korkusuz Korkak

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 20 Temmuz 2022, 09:24:22 »
Hayırlı olsun. Zor bir ekim çünkü açıklık fazla. İlhan Bey tecrübeli ve uzun yıllardır bu işin içinde ancak şimdiye kadar etkileyici bir sonucunu görmedim. Umarım ekilenler çıkar ve sizi tatmin eder.
  • Ekim Tarihi: 04.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi ASMED
  • Greft Miktarı 4.541
  • Yaşınız 45
  • Medikal Tedavi Ekim gününden itibaren Finasterid. 15. aydan itibaren 3 günde bir Avodart'a başladım, iki ay sonra haftada 2'ye düşürdüm. 15. aydan itibaren ayda bir defa toplam 15 seans prp yaptırdım. Ekim 2023 den itibaren haftada 5 gün Alpecin losyon kullanıyorum.

YUNUSEMRE

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 20 Temmuz 2022, 09:51:52 »
Hayırlı olsun ama planlama bence doğru değil. Orta bölüm, girilmeyecek kadar güçlü değil.
İlk ekim: Ön orta
2. ekim uygunsa: tepe

daha mantıklı olurduç

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 20 Temmuz 2022, 10:37:47 »
Hayırlı olmasını dilerim saç ekiminiz zor bir açıklık özellikle tepe bölgesi umarım 1 ekimle tepe bölgesinde güzel bir alt yapı oluşur 2 ekimle sıklaştırırsınız
Ekim temiz güzel inşallah güzelde çıkış olur
Global Moderator

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 20 Temmuz 2022, 10:45:59 »
Bence beklentini yuksek tutma serdaroglunun ekimlerinin ortalamasi.10 uzerinden 5 dir
 İnanmazsan instgram.sayfasina bak. burda basarisiz dedigimiz ekimleri orda super ekim diye paylasiyor
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 20 Temmuz 2022, 10:47:40 »
Bence beklentini yuksek tutma serdaroglunun ekimlerinin ortalamasi.10 uzerinden 5 dir
 İnanmazsan instgram.sayfasina bak. burda basarisiz dedigimiz ekimleri orda super ekim diye paylasiyor

Murat arkadas sürecini paylaşırken moral bozmayalım lütfen.
Global Moderator

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 20 Temmuz 2022, 10:49:16 »

Tamamdir hintel kardes7
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 20 Temmuz 2022, 10:50:37 »
Global Moderator

sadece_fodul

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 20 Temmuz 2022, 23:34:14 »
İyi dilekler için teşekkürler... İlk işlemi gerçekleştirmeden ikincisini planlamak ne derece doğru, bilemiyorum... Sonucunda her kişi için ekim sonucunda elde edilecek başarı değişken. Bu yüzden sadece bir kere yaptıracakmışım gibi kurgulamak istedim oyunu. Neticede ne kadar olursa olsun sonrasındaki en azından iki hafta kolay bir süreç değil. İnsan hayatında her zaman öyle rahat bir iki hafta bulamayabilir.
İlhan Serdaroğlu hakkında bu forumda bazı kötü yorumlar olduğunu gördüm ama "Ya çok iyi oluyor ya çok kötü oluyor" gibi anlam veremediğim cümleler de gördüğüm için yakın çevremdeki örnekleri değerlendirmenin daha mantıklı olduğuna kanaat getirdim. 

Öncelikle hayırlı olsun ekiminiz, bu açıklığa göre 2 ekimli bir plan yapılmasının gerekli olduğunu düşünüyorum. Ben de ilk ekimimden önce sizin gibi düşünüyordum ama doğru saç ekim merkezleri gerçekten insanı doğru yönlendiriyor. Açıkçası tepe bölgesi açıklığı fazla ve sıkı olma ihtimali düşük umarım yanılırız ve güzel bir sıklık elde edersiniz.
Takip ettiğim kadarıyla İlhan Serdaroğlu forumda genelde iyi sonuçlar çıkaramayan bir isim. Orta bölgeye hiç ekim yapılmamış o kısım biraz seyrek 2 planlı bir ekim yapılıp ilk başta ön kısma ekim orta kısma sıkılaştırma yapılıp diğer ekimde verteks ağırlıklı çalışmak en doğru çözümdü diye düşünüyorum. Tabi donör alanınızın verimliliği de burada etkili.

Umarım güzel bir sonuç elde edersiniz :)

sadece_fodul

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 20 Temmuz 2022, 23:37:37 »
İyi dilekler için teşekkürler öncelikle. Ama "Şimdiye kadar İlhan Bey'in etkileyici bir sonucunu görmedim" ifadesi biraz fazla ağır değil mi? Gözlemlediğim birçok başarıya ulaşmış öncesi-sonrası fotoğraflarında ben neyi kaçırıyor olabilirim diye düşünmeye başladım? Çok temel bir şekilde algılayabileceğimiz bir görsellikten bahsetmiyor muyuz? 

Hayırlı olsun. Zor bir ekim çünkü açıklık fazla. İlhan Bey tecrübeli ve uzun yıllardır bu işin içinde ancak şimdiye kadar etkileyici bir sonucunu görmedim. Umarım ekilenler çıkar ve sizi tatmin eder.

sadece_fodul

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 20 Temmuz 2022, 23:42:43 »
Teşekkürler öncelikle. Yaşın 42 olması çerçevesinde artık orta bölgenin daha da dökülmemesini umduğumdan ve o bölümün saç uzun olduğunda o denli sırıtmadığını düşündüğümden bu görüşe katılamayacağım. Neticede kısıtlı kaynaklarla sınırsız ihtiyaçlara cevap verme sanatı saç ekimi:) O yüzden diğer arkadaşlara da dediğim gibi tek ekimde ne başarı elde edilebileceğini görmek lazım bence. Tepenin ilk ekimde kapanmaması riskini de almak istedim. Tepenin tek seferde tam kapanmayacağından bahsediyor arkadaşlar açıklığın fazla olması çerçevesinde. Tabii ki bir risk bu ama ekim başarılı olursa uzun saçta sırıtmayabileceğini düşünüyorum ve umuyorum diyelim. O açıdan sizin planlamaya katılamayacağım...

Hayırlı olsun ama planlama bence doğru değil. Orta bölüm, girilmeyecek kadar güçlü değil.
İlk ekim: Ön orta
2. ekim uygunsa: tepe

daha mantıklı olurduç

sadece_fodul

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 20 Temmuz 2022, 23:48:36 »
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için... Tepe aydan görülebilir durumdaydı evet:) Kabul edilebilir bir seviyeye gelmesi yeterli olacaktır bence. Halen saç ekiminin iki haftalık zorlu süreci içinde olduğumdan da olabilir ama tepe eğer uzun saçla makul bir seviyeye gelirse ikinci kez bu operasyonu geçirmek istemeyebilirim. Evet, klinikten çıktığımdan beri ciddi bir acım olmadı ama psikolojik açıdan bile kolay olmayan bir süreç. Evden çalışabiliyor olmasam hiç göze almazdım mesela. Büyük konuşmayalım gerçi:)   

Hayırlı olmasını dilerim saç ekiminiz zor bir açıklık özellikle tepe bölgesi umarım 1 ekimle tepe bölgesinde güzel bir alt yapı oluşur 2 ekimle sıklaştırırsınız
Ekim temiz güzel inşallah güzelde çıkış olur

sadece_fodul

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 20 Temmuz 2022, 23:54:57 »
Hocam burada takım tutar gibi doktor tutanlar da var ama sanki! Her kişi için başarı mümkünmüş, tek parametre doktormuş gibi tablo çizen kişiler var. O açıdan çok kaale almadım. Başka bir arkadaşa da dediğim gibi "Ekimleri ya çok iyi ya çok kötü oluyor" diye bir cümle okudum mesela. Böyle bir cümleyi ciddiye almak mümkün mü sizce? Maç seçen futbolcu mu bu adam:) Bahsettiğiniz, 'kendisinin iyi diye instagram'da reklamını yaptığı ama forumda beğenilmeyen' ekim örneklerini görmemiştim ben. Paylaşırsanız incelemek isterim...

sadece_fodul

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 20 Temmuz 2022, 23:55:59 »
Çok teşekkürler. Moral önemli hakikaten:) Gergin bir bekleyiş neticede:)

Facebook Twitter Instagram