Gönderen Konu: Dhi mı Fue mi ?  (Okunma sayısı 1218 defa)

Hairsiz34

• Yeni üye
  • *
Dhi mı Fue mi ?
« : 23 Temmuz 2022, 15:09:53 »
Merhaba arkadaşlar ilaç, prp vs. tedavisiyle kurtaramayacagimi anladım ekim yaptırmaya karar verdim. bu saçlar için dhi mı fue mi daha iyi sonuç verir? Bu yaz birden fazla ekim yeriyle görüştüm bayağı kafam karıştı açıkçası. Kimisi 5000 greft komple ekim yapacağız çünkü olanlar da gidecek dedi kimisi de sadece ön bölgeye dhi ile 3500-4000 greft. Kimisi de medikal tedavi daha sonra ekim dedi. Donör bölgenin seyrek olması fazla greft alımı için korkutuyor açıkçası. Düşük greft ile donör bölgenin daha az yipranacagini düşündüğümden dolayı en azından ön bolge istediğim gibi olsun diyerek dhi yöntemi ile ön bölgeye ekim yaptırmayı düşünüyorum. Yas28 daha önce Ekim yapmadım. Sizlerin de yorumunu bekliyorum.

slade23

• Hero Member
Ynt: Dhi mı Fue mi ?
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2022, 15:11:26 »
kardeşim hiç cildiyeye gittin mi bilmiyorum ama bence saç konusunda uzmanlaşmış bir cilt doktoruna görün her şeyden önce.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Hairsiz34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2022, 15:20:55 »
kardeşim hiç cildiyeye gittin mi bilmiyorum ama bence saç konusunda uzmanlaşmış bir cilt doktoruna görün her şeyden önce.

Gittim kan tahlillerinde herhangi bir problem gözükmüyor. Saçlar zaten doğuştan seyrekti. Bir tedavi falan yapmadı yani. Kendim araştırdım biraz retrograde alopecia bu tip dökülmenin adı.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2022, 15:23:05 »
Gittim kan tahlillerinde herhangi bir problem gözükmüyor. Saçlar zaten doğuştan seyrekti. Bir tedavi falan yapmadı yani. Kendim araştırdım biraz retrograde alopecia bu tip dökülmenin adı.

evet bu dökülmeyle donöre girişmek biraz sıkıntılı bence hem önce hem arkada sıkıntılı seyrek bir sonuç alabilme ihtimalini de değerlendir medikal tedavi araştır en azından mevcutlar biraz güçlensin derim ben
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

Hairsiz34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Temmuz 2022, 15:26:33 »
Diğer taraflar neyse de Ön bölgeyi tedaviyle toparlayabilir miyiz

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 23 Temmuz 2022, 15:30:18 »
kardeşim imza kısmında benim tedavim var tedavi öncesi ve sonrası biraz ağır ama nasıl sonuç alabileceğin konusunda fikir sahibi olursun.
avodart&minox&xpecia

tedavim

Hairsiz34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 23 Temmuz 2022, 15:32:29 »
kardeşim imza kısmında benim tedavim var tedavi öncesi ve sonrası biraz ağır ama nasıl sonuç alabileceğin konusunda fikir sahibi olursun.
Tamamdır hocam bakacağım teşekkür ederim

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 23 Temmuz 2022, 15:45:09 »
DHİ VE FÖE  aynı teknik.
Şimdiye kadar sadece iki türlü ekim tekniği çıkmış
Biri föe diğeri fut tekniği.

DHİ ve fue ikisi donörden tek tek greft alma esasına dayanır. Fut ise şerit kesitler halinda.

Sana tavsiyem
Manuel alım yapan, bilindik bir yerde ekim yaptır

Hairsiz34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 23 Temmuz 2022, 16:14:07 »
Manuel alım yapan yer kaldı mı ya
DHİ VE FÖE  aynı teknik.
Şimdiye kadar sadece iki türlü ekim tekniği çıkmış
Biri föe diğeri fut tekniği.

DHİ ve fue ikisi donörden tek tek greft alma esasına dayanır. Fut ise şerit kesitler halinda.

Sana tavsiyem
Manuel alım yapan, bilindik bir yerde ekim yaptır

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 23 Temmuz 2022, 16:23:12 »
Manuel alım yapan yer kaldı mı ya

Kalmıştır
İki elin on parmağıyla, bodoslama donörüne dalacaklar benden demesi:)

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 23 Temmuz 2022, 16:26:38 »
Galiba sen mikro motordan bahsediyorsun. Onu her ekimci başaramaz. Ben Hakan Doğanay hocamızın mikro motoruna güvenirim sadece.
Ama sen onu da deneme.
Senin donör zaten yıpranmış halde.
O zaman manuel yani el aletleriyle bu işi düzgün yapabilen merkezleri araştır. Acele etmene gerek yok. Biraz sitede zaman geçir. Kendi yolunu ve isteklerinin cevabını muhakkak bulursun

Hairsiz34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 23 Temmuz 2022, 16:49:40 »
Biraz daha araştırma yapmam gerekiyor doğru Teşekkür ederim hocam
Galiba sen mikro motordan bahsediyorsun. Onu her ekimci başaramaz. Ben Hakan Doğanay hocamızın mikro motoruna güvenirim sadece.
Ama sen onu da deneme.
Senin donör zaten yıpranmış halde.
O zaman manuel yani el aletleriyle bu işi düzgün yapabilen merkezleri araştır. Acele etmene gerek yok. Biraz sitede zaman geçir. Kendi yolunu ve isteklerinin cevabını muhakkak bulursun

kelbabangida

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 26 Temmuz 2022, 01:22:45 »
bence sen arkadaşların dediği gibi manuel eken yerleri araştır motor ile bu donörün anasını bellerler.

Hairsiz34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 07 Ağustos 2022, 02:24:43 »
2 aylık araştırmalar ekim merkezleriyle görüşmeler sonucu donör bölgenin sıkıntı çıkaracağı ihtimalinin yüksek olduğundan dolayı ekim yapmamaya karar verdim.
Bazı ekim merkezleri 5500 greft bile aliriz dedi. Bazilari en fazla 3000 bazıları ise uygun değilsiniz dedi direkt. Ben de sağlam ekim merkezlerinin çekimser davranması sonucu vazgeçtim. Belki de risk almam gerekiyor kafam çok karıştı bu süreçte ama artık ilaç tedavisi ile toparlayabildigim kadar toparlayacağım 1 yıl sonra uygun olursam düşünebilirim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 07 Ağustos 2022, 16:31:15 »
Dhı mi fue mi diye bir soru yok

Çünkü saç ekimi fue zaten.

Sadece kanal açma ve greft yetleştirme teknikleri farklı

Önemli olan kime saç ektireceğin teknikler saç ekmek kişiler eker

Senin yapman gereken o mu bumu değil hangi saç ekimi merkezi güzel saç ekiyor diye araştırma yapman kısaca fark etmez
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram