Gönderen Konu: MEDEKS , 5700 GREFT , 31 YAŞ , 26.08.2022  (Okunma sayısı 33107 defa)

Mert Kaan Can Karataş

• Sr. Member
MEDEKS , 5700 GREFT , 31 YAŞ , 26.08.2022
« : 27 Ağustos 2022, 18:13:01 »
Merhabalar ,

Bu forumu 5 yıldırlı takip ederek sonrasında tüm araştırmalarım sonucu dün saç ekimi yaptırma kararı aldım.Bu forumdan süreç hakkında çok şey öğrendim çok faydası oldu .Bu forumu kuran ve bizim bu konuda bilgi sahibi olmamızı sağlayan,korktuğumuz kadar ağrılı bir süreç olmadığımızı anlamamızı sağlayan Hintelle ve bu forumu ciddiye alıp yorumlarla düşüncelerini getirerek yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.Bütün süreci baştan aşağıya paylaşacağım.Tüm herkese yardımcı olmak istiyorum.

Operasyon için Gökhan Bey ile 26 Ağustosa randevu aldım.Daha öncesinde fotograf göndererek fikrini aldım.26 Ağustos sabah 5.40 uçağıyla Adana dan İstanbula indim.Uçaktan inince havabüs ile Zincirlikuyu ya ordanda yeni yerlerine gittim.Gökhan hocanın ekibi çok iyi .Önce fotograflar çekildi , kan aldı.Daha sonrasında önlük giyilerek saçlarım kesildi.Donör alan belirlendi.Sonrasında anestezi işlemine başlandı.Saç ekim sürecinde ağrı var mı diyen arkadaşlara cevabım şu .Anestezi iğneleri ilk 5 dakika canınızı yakıyor.Sonrası çok rahat hiçbişey hissetmiyosunuz.Çok rahat olabilirsiniz ,ki bende iğneden korkan bir insanım.Anestezi işlemini yapan Destan hanım korktuğumu anlayınca beni rahatlatmak için elinden geleni yaptı.Çok destek oldu.Sonrasında İlker Bey ve Elif Hanım sürece mikromotorla alımları yaptılar.Köklerin gayet iyi olduğunu söylediler.Gökhan bey de köklerin güzel olduğunu 2 li 2.5 lu olduğunu iletti genel olarak.Gökhan bey çok samimi bir insan.Mikromotorla alım işlemi bittikten sonra öğle yemeği için güzel bir menü getirildi.Hemen yemeğimi 15 dakikada bitirip lavobo ihtiyacımı karşıladıktan sonra tekrar saç ekim odasına alındım.Gökhan Bey ön çizgi ve planlamamamı yaptı.Ön çizgi için eski fotograflarımdan gösterdim.Ön çizgimi ve planlamamı çok beğendim.Sonra İlker Bey ön tarafa bu sefer anestezi iğneleri yaparak uyuşturdu Burdaki anestezi iğneleri daha az vuruldu.Yine acıyor 5 dakika kadar :) Sonra uyuşuyor yine hiçbişey hissetmiyosunuz.Elif Hanım geldi kanalları açtı.Kanallar açıldıktan sonra küçük bir mola verilerek 4 saat süren kökleri yerleştirme işlemi başladı.Medeksteki ekipteki herkes çok iyi ve işini bilen insanlar.Ekimim bitince 5700 greft ekilmişti.Saç ekimi yapan insanlar çok büyük saygıyı hakediyor.Cidden ciddi emek ve ince bir iş .Saç ekimi bitince 3 aylık bakım setini aldım.Taksi çağırdık.Saat 7 gibi İstanbul havalimanında oldum.Hemen aynı gün Adanaya uçak bileti almıştım.Gece 1 deki uçağı beklemek biraz beni yordu.Neyseki kazasız belasız atlattık.Ekimin ertesi gün sabah bandajımı açtık annemle.Acı hissetmedim .Süreci tamamen sizinle paylaşacağım.Gökhan Bey de zaten hergün fotograf istiyor.

Mert Kaan Can Karataş

• Sr. Member
Greftler ,planlama çizgileri fotograflarını paylaştım.
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2022, 11:47:24 Gönderen: Mert Kaan Can Karata? »

hammut

• Sr. Member
Oldukça yüksek bir sayı aşinayız Medeks ekinlerinde sok ve temiz bir ekim olmuş ama öncesi resimleri yok ne yapıldığını anlayabilmemiz için

Mert Kaan Can Karataş

• Sr. Member
Oldukça yüksek bir sayı aşinayız Medeks ekinlerinde sok ve temiz bir ekim olmuş ama öncesi resimleri yok ne yapıldığını anlayabilmemiz için

Teşekkür ederim yorumunuz için .Öncesi resimlerini de ekleyeceğim birazdan.

Mert Kaan Can Karataş

• Sr. Member
Saç ekimi öncesi saçımın durumu ve üst planlama

Mert Kaan Can Karataş

• Sr. Member
Ynt: MEDEKS , 5700 GREFT , 31 YAŞ , 26.08.2022
« Yanıtla #5 : 28 Ağustos 2022, 12:09:42 »
Bugün 2. Gün kafamın yanlarında ödem ve şişmeler mevcut .Vantilatör ile terlememeye çalışıyorum.Adana Mersin tarafları biraz sıcak .Küçük küçük terleme sıkıntı yaratır mı ?

DEMİRBİLEK

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 28 Ağustos 2022, 17:17:32 »
Sık bir Ekim olmuş Medeks yine sınırları zırlamıs anlaşılan ama gayet temiz görünüyor hayırlı olsun

Mert Kaan Can Karataş

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 28 Ağustos 2022, 21:01:24 »
Sık bir Ekim olmuş Medeks yine sınırları zırlamıs anlaşılan ama gayet temiz görünüyor hayırlı olsun
Teşekkür ederim ellerinden geleni yaptılar.

cod4ever

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 28 Ağustos 2022, 21:16:51 »
Uygun bölgelere gayet sık bir ekim olmuş, umarım istediğin gibi sonuç alırsın.
  • Ekim Tarihi: 25.08.2022
  • Ekim Merkezi ismi Yasemin Gülgör Alfa Tıp
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 25
Aga E Biotin ( Günde 2 ad.)
Arginine Proteinocean 5000 mg   ( Günde 1 ad.)
Kiperin Collagen  ( Günde 1 Ad. )
Omega 3  ( Günde 1 Ad. )
Natures Supreme Multivitamin For Men
Calsimax 1000 ( Günde 1 Ad. )
Magnorm 365 ( Günde 1 Ad. )
Prozinc Plus Losyon ( Günde 2 kere )
EVOCAPİL PLUS Onarıcı Köpük Şampu

Mert Kaan Can Karataş

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 28 Ağustos 2022, 21:20:44 »
Uygun bölgelere gayet sık bir ekim olmuş, umarım istediğin gibi sonuç alırsın.

Evet var olan saçlarımla birlikte biraz risk aldım.Artık almam gerekiyordu çünkü bu seyreklik beni tatmin etmiyordu.Donörün kaliteli ve köklerin 2 li 2.5 lu olfuğunu ilettiler Geniş bi alım yaptıkları için donörü çok yormadıklarını düşünüyorum.İnşallah sonuçlar tatmin eder🙏

Mert Kaan Can Karataş

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 29 Ağustos 2022, 14:33:58 »
3. Gün şişlik azaldı.

fatihulusoy

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 29 Ağustos 2022, 16:42:56 »
Saç ekiminiz güzel yapılmış ama keşke 2 ekim planlansa ve ekim alanında ki saçlarınız çok cansız onlar dökülecek saç gelişimi zayıf ekilen saçları çıkmakta zorlanır

monoblok

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 29 Ağustos 2022, 17:03:39 »
Kendi saçlarınız ince donör de çok güçlü durmuyor neden iki ekim planlanmadı bir ekimle bu kadar geniş alan kapanmaz en azından ön ve orta sık olsaydı ?
  • Ekim Merkezi ismi Asmed 5000 GREFT

Mert Kaan Can Karataş

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 29 Ağustos 2022, 18:26:43 »
Saç ekiminiz güzel yapılmış ama keşke 2 ekim planlansa ve ekim alanında ki saçlarınız çok cansız onlar dökülecek saç gelişimi zayıf ekilen saçları çıkmakta zorlanır
Yorumunuz için teşekkür ederim.2 ekime bölerek aynı işlemden 2 kere geçmeyi göze alamazdım 🙂 Kendi saçlarımda seyrelme boşluklar var ,fakat çok çok cansız değiller.Uzama problemi falan yok .Tek ekimde kapanmasını denemek benim için daha doğru.Şu hali bile saçlarımda kapatıcılık var zaten .Ön çizgimin bile geri gelmesi beni saçlı yapar diye düşünüyorum 🙂

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 29 Ağustos 2022, 19:41:32 »
hayırlı olsun dostum kabuk dökümü sonrası fotolarını mutlaka bekleriz ayrıca kendi saçların içinde etkili tedavilere başlasan iyi olur .vitamin ,dht bloker vs

Facebook Twitter Instagram