Gönderen Konu: Saç tedavisine başladım(ACİL YARDIMMM)  (Okunma sayısı 2850 defa)

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
Saç tedavisine başladım(ACİL YARDIMMM)
« : 02 Eylül 2022, 00:26:51 »
Merhabalarr
Yaklaşık bu sitede 1.5 ayı aşkın bir süredir geziniyorum bir çok insanın sorunlarını okuyup tedavilerini araştırdım,
Şimdi benim sorunum 2 tür,
1. Olarak ben saçlarımı 16 17 yaşlarında 2 3 kez boyadım.
2. İse hayatımın hatası zaten en büyük etken o olduğunu düşünüyorum anlatıcam konu karışmasın,
Supergro saç uzatıcı bir krem gibi bişey içinde %70 vazelin varmış onu sonradan farkettim

Saç dökülmem genetik mi yoksa o sürdüğüm kremden mi bilmiyorum ama gerçekten en büyük etki beni kelliğe itecek olan o kremdi,
Saç boyamamın üzerinden 5 6 ay geçmişti bir kaç arkadaşım kanka saçların seyrekleşmiş falan diyordu, ben ise hiçbişey göremiyordum tam olarak hem saçımdaki akan boyadan ve seyrekliği görebilmek için saçlarımı kestirdim ama herhangi iç karartıcı bir seyreklik yoktu çok normaldi,
Daha öncede supergroyu kullandım herhangi bir sorun yoktu sadece saç boyamadan sonra incelen dökülen saçlarım vardı ondan başka bir sıkıntım yoktu,
İşte kısa kestirdiğim için uzasın diye o saç uzatıcı dediğimiz kremi kullandım 3. Kullanışımda saçlarım tutam tutam gelmeye başladı elime 18 yaşında hayatımın şokunu yaşadım gerçekten resmen her dokunduğumda bir avuç saç geliyordu,
Sonuç olarak mezoterapiyi araştırdım ve düzeltmek için mezoterapi yaptım 9 seans yanında xpecia ve hairforte sprey kullandım ama mezo yaklaşık olarak 5 ay falandı kullandım bu ilaçları bide düzensizdi. Arkadaşlar o kadar çok dökülüyordu ki hiçbişeyin işe yaramadığını düşünüp bıraktım herşeyi kendi haline bıraktım, saçım şuan bıraktığım zamandan daha kötü halde , bu ay(21 Temmuz'da) tekrar xpecia ve hairforte spreye başladım ama sanki daha fazla dökülüyor gibi elime uzun ince saçlar geliyor sürekli.
Bi keresinde mezo tedavisi olmadan önce dermatoloğa gitmiştim öyle baştan savma bir şeydi ki , doktora gitmeye bile gerek olduğunu sanmıyorum.
Yani çok yazdım içimi de döktüm açıkçası bunları okuyan kişi, arkadaşlarım , abilerim , dostlarım,

1. Olarak bu saça bu ilaçlar yeterli mi ?
2. Olarak tekrar iyi bir dermatolog veya dht yi test etmelimiyim ?
3. Bu saç dökülme tipi genetik mi yoksa kullandığım kremden dolayı mı ? Yaş 21
Herhangi bir pullanma veya kepeklenme yok saçımda yani evet dermatolog ve ürolojiye görün derseniz eğer birdahaki hafta görünmeyi düşünüyorum ve bilgileri aktaracağım.

Xpecia günde 2 defa
Hairforte günde 1 akşam (sabah vaktim olmuyor)
Yaş 21

Gün ışığında çekildi fotoğraflar
1.sağa yatırılmış
2. Islak çekildi
3. Sola yatırılmış
4. Düz

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç tedavisine başladım(ACİL YARDIMMM)
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2022, 00:52:11 »
dax supergroyu çok fazla kullanan var bence balon ürün orası ayrı ama onun tek başına bu kadar dökülme sebebi olacağını sanmıyorum çünkü çok kullanan var herkes saçım döküldü derdi, Deriyi Havasız bıraktığından döküyodur demişsindir mantıken ama bilmiyorum. Saç boyamaktan da bişey olmaz yani kadınlar saçını boyatınca kel olmuyor en fazla saçın yanar köküne kadar çöp olur ama sağlıklı geri uzatırsın uzar,kellik gibi değil.Sen bunları saç dökülmenin başlayacağı senelere denk getirince neyi suçlayacağını şaşırmışsın.Ama bir kan testi yaptırabilirsin demir eksikliğin vs olduğundan şüpheleniyorsan demir içeren şeyler yemeye çalış genetik değilse vitaminlerle hallolur

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2022, 00:54:59 »
ben de vitamindir vs diye kendimi oyaladım (hatta çinko eksikliğim hep duruyo ama takviye almaya düzenli uğraşamıyorum) şimdi diyorum o oyalandığım aylarda da tedaviye başlasaymışım zaman kaybetmişim.Forumdakiler tabii ki etik konuşuyo doktora git başlamadan dicek ama başlayabilirsin kendin

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2022, 01:00:57 »
dax supergroyu çok fazla kullanan var bence balon ürün orası ayrı ama onun tek başına bu kadar dökülme sebebi olacağını sanmıyorum çünkü çok kullanan var herkes saçım döküldü derdi, Deriyi Havasız bıraktığından döküyodur demişsindir mantıken ama bilmiyorum. Saç boyamaktan da bişey olmaz yani kadınlar saçını boyatınca kel olmuyor en fazla saçın yanar köküne kadar çöp olur ama sağlıklı geri uzatırsın uzar,kellik gibi değil.Sen bunları saç dökülmenin başlayacağı senelere denk getirince neyi suçlayacağını şaşırmışsın.Ama bir kan testi yaptırabilirsin demir eksikliğin vs olduğundan şüpheleniyorsan demir içeren şeyler yemeye çalış genetik değilse vitaminlerle hallolur

Evet haklısın kafam çok karışık yani yaklaşık 1.5 senedir bu dökülme mevcut durumda devam ediyor ilk başlarda aşırı agresifti, şuanda halen dökülme devam ediyor ama o kadar fazla değil.
Düzenli olarak kan testi ve kan değerlerime baktırıyorum,
D vitaminim eksik ama referans aralığının biraz altında haftaya dermatologa gidicem iyi bir doktor bakalım ne diyecek eğer ciltte bir sorun yoksa ( iyi bir doktor varsa önerebilirsiniz.) Bu sefer dht testi yaptıracağım,
Dutasterid günlük 0.5mg
Sebamed saç dk karşı haftada 3 kez
konazol haftada 1
D vitamini 15 günde 1

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 02 Eylül 2022, 04:46:30 »
Minyatürleşme var mı ona dikkat et çünkü minicik saç dökülünce pek fark edilmiyo gözden kaçıyo, senin üst kısımda genel seyrelme var bu hangi tipe benziyodu diffuse mu bilmiyorum bilenler görünce yazar, nw7ye çıkar mı bu merak ettim

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
« Yanıtla #5 : 02 Eylül 2022, 09:43:56 »
Minyatürleşme var mı ona dikkat et çünkü minicik saç dökülünce pek fark edilmiyo gözden kaçıyo, senin üst kısımda genel seyrelme var bu hangi tipe benziyodu diffuse mu bilmiyorum bilenler görünce yazar, nw7ye çıkar mı bu merak ettim
Yani kısa ince , uzun ince saçlar çıkıyor ama şöyle bişey de var ailede saçların yanları seyrek genel olarak o yüzden genetk diyebiliyorum yanlara ve ablamda aynı sorundan muzdarip yani ablam ve benim saçımın dökülme şekli aynı
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2022, 10:17:02 Gönderen: Kelolmaküzere »
Dutasterid günlük 0.5mg
konazol haftada 1
D vitamini 15 günde 1

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 02 Eylül 2022, 12:13:04 »
genetik, kullandığın takviyeler bişeye yaramaz antiandrojen araştır
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
« Yanıtla #7 : 02 Eylül 2022, 13:38:14 »
genetik, kullandığın takviyeler bişeye yaramaz antiandrojen araştır

Peki nasıl bir yol izlemem gerekiyor yani tavsiye edebileceğiniz bişey var mı ? Ve bu nw kaç şuan bence 5 6 falandır tam olarak bilmiyorum da
Dutasterid günlük 0.5mg
konazol haftada 1
D vitamini 15 günde 1

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 03 Eylül 2022, 00:34:10 »
nw 4 5 diye tahmin ediyorum finasterid minoxil ve dutasterid araştırın
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
« Yanıtla #9 : 03 Eylül 2022, 00:40:03 »
nw 4 5 diye tahmin ediyorum finasterid minoxil ve dutasterid araştırın

Herşeyi bu forumda Araştırdım bugün saçlarımı kısalttım yarın finasterid ve minoxidile başlayacağım bir hafta sonda cildiye ye görüneceğim, tüm gelişmeleri sizlerle beraber izlicez herkese canı gönülden teşekkür ederim 🥺

Fotoğraflar yüksek ışık altında çekildi.
Dutasterid günlük 0.5mg
konazol haftada 1
D vitamini 15 günde 1

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
« Yanıtla #10 : 03 Eylül 2022, 00:44:29 »
Proscar 5mg  5 parçaya bölüp kullanacağım günlük
Birde minoxidil'in iyi bir muadil ürünü var mı çünkü minoxidilin kendisi fiyatı yüksek
Dutasterid günlük 0.5mg
konazol haftada 1
D vitamini 15 günde 1

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 03 Eylül 2022, 00:58:20 »
Proscar 5mg  5 parçaya bölüp kullanacağım günlük
Birde minoxidil'in iyi bir muadil ürünü var mı çünkü minoxidilin kendisi fiyatı yüksek
Bence minoxile bulaşma ya finle daha sağlam sonuş alırsın, yavaş ama etkili sonuç yani.Minoxille çok daha kolay saçın gürleşir ama etkisi kafasına göre yok olabiliyor döküyo yine çıkardıklarını, bence hiç parasına değmez.

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
« Yanıtla #12 : 03 Eylül 2022, 09:51:59 »
Bence minoxile bulaşma ya finle daha sağlam sonuş alırsın, yavaş ama etkili sonuç yani.Minoxille çok daha kolay saçın gürleşir ama etkisi kafasına göre yok olabiliyor döküyo yine çıkardıklarını, bence hiç parasına değmez.

Sende haklısın ama şuanki psikolojiyi göz önünde bulundurursam zehir olsa bile içerim mantığındayım.
Hairforte sprey kullanıyorum yaklaşık 1 ay olacak düzenli kullanıyorum onu da mı bırakayım pek işe yaradığını söylemiyorlar zaten,
Yani sadece fin mi , tek başına yeterli olur mu mesela biotin gibi farklı yan destekçi şeyler kullanmam gerekmez mi
Dutasterid günlük 0.5mg
konazol haftada 1
D vitamini 15 günde 1

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 03 Eylül 2022, 11:50:02 »
Sende haklısın ama şuanki psikolojiyi göz önünde bulundurursam zehir olsa bile içerim mantığındayım.
Hairforte sprey kullanıyorum yaklaşık 1 ay olacak düzenli kullanıyorum onu da mı bırakayım pek işe yaradığını söylemiyorlar zaten,
Yani sadece fin mi , tek başına yeterli olur mu mesela biotin gibi farklı yan destekçi şeyler kullanmam gerekmez mi
Olay dht olduğundan fin en etkili çözüm ama biotin çinko vs ekstra destek olur ama must değiller önemli eksikliğin olmadığı sürece ana çözüm fin

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
« Yanıtla #14 : 03 Eylül 2022, 11:57:04 »
Olay dht olduğundan fin en etkili çözüm ama biotin çinko vs ekstra destek olur ama must değiller önemli eksikliğin olmadığı sürece ana çözüm fin
Yok önemli bir eksikliğim yok tüm kan değerlerim referans aralığında, en başta belirttiğim gibi sadece D vitamini eksik. Ama başlı başına D vitamini 1.5 yıl boyunca saçı bu hale getiremez diye düşünüyorum.
Ek olarak fin e bugün itibariyle başladım 1.25mg günlük kullanacağım
Dutasterid günlük 0.5mg
konazol haftada 1
D vitamini 15 günde 1

Facebook Twitter Instagram