Gönderen Konu: Saçlarım çıktı  (Okunma sayısı 1357 defa)

Gurince2018

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saçlarım çıktı
« : 22 Eylül 2022, 11:26:41 »
Merhaba arkadaşlar öncelikle kendimden bahsedeyim ben 25 yaşındayım.  Bundan 2 sene önce büyük bı saç dökülmesi yaşadım ve saçlarım bayaga seyrelmişti. Her neyse şakak bölgelerinde açılma olmuştu. Bundan altı ay önce bir kür uygulamaya başladım şuan şakaklarım doldu sayılır önce tüylenme oldu sonra siyahlaşmaya başladı  saç çizgim düzelmeye başladı şuan saça döndü çoğu
tüyler inşallah ilerde dahada dolacak.

Kür şu şekilde
Önce bir baş soğanı ince ince doğruyoruz sonra 2 su bardağı kaynamış suya 1 yemek kaşığı ısırgan otu ve doranmış soğanları atıyoruz 5 dakika daha kaynatıp soğmaya bırakıyoruz. Daha sonra,
saçımızı doğal zeytinyağlı sabunla yıkıyoruz (şampuan kullanmayın arkadaşlar)
Sonra hafif kuruladıktan dermarollerle dökülen açılan bölgelere masaj yapıyoruz oraları kızartana kadar sonra da biberiye yağıyla nane yağını karıştırıp masaj yapıyoruz 3-5 dakika yani iyice yedirmemiz lazım biberiye ve nane yağını badem yağıyla yada zeytinyağıyla seyreltirseniz daha iyi olur çünkü alerjik etki yapabilir.
Bu şekilde 1 saat bekledikten sonra saçımızı tekrar sabunla yıkıyoruz sonra soğan ve ısırgan suyuyla duruluyoruz bı daha yikamiyoruz ( merak etmeyin koku olmuyor)
Bu kürü ilk 15 gün hergun sonra 15 gün 2 günde bir sonra 15 gün 3 günde bir olacak şekilde azaltarak gidyoruz. Sonra ayda bir kere bakım amaçlı yapılabilir.
Ben tecrübelerimi paylaşmak istedim bende bayağı işe yaradı gürleşme çıkarma konusunda sizde yarar mı bilmem.

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
Ynt: Saçlarım çıktı
« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2022, 12:27:54 »
fotoğraf varsa öncesi/sonrası
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 22 Eylül 2022, 13:03:09 »
Yani derine kan gitmesi için yakıcı olacak her şeyi yapıyosun

Gurince2018

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 22 Eylül 2022, 16:12:41 »
Öncesi fotoğraf çekmemiştim dostum malesef ama cidden yakıcı ne varsa yapmak lazım yani zarar verir diye düşünmemek lazım
çünkü şakak bölgesi çok inatçı yani yanıt vermesi çok uzun sürüyor o yüzden vazgeçmeyip sürekli kanlandırmak uyarmak lazım ben bu şekilde çok güzel sonuçlar aldım 

Gurince2018

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 22 Eylül 2022, 16:26:06 »
He bide arkadaşlar eklemeyi unutmuşum bu tedavi sürecinde her sabah aç karnına bir yemek kaşığı hakiki keçiboynuzu pekmezi içtim beslenmeme dikkat ettim genel olarak spor yaptığım için protein ağırlıklı besleniyorum zaten ve biotin 5000 mg tablet kullandım başka birşey kullanmadım şakaklarımda kapanma oldu bayaga ama tam tatmin edici değil biraz daha kapanması lazım ama eski haline göre bayaga iyi durumda ama üst taraf acayip gürleşti yani az daha gürleşse tarak geçmeyecek

Gurince2018

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 22 Eylül 2022, 16:32:30 »
Bence bu kür saçları yeni dökülmeye başlamış
hafif seyrelmeler başlamış  kişiler için işe yarayabilir kan tahlillerinize baktırın önce yani vitamin mineral eksikliği varsa  veyada saç dökülmüş aradan bayaga uzun zaman geçmiş artık saç kökü yok olmuşsa bu kürün işe yarayacağını zannetmiyorum önce onları halletmek lazım bu kür dediğim gibi saçları yeni dökülmüş seyrelmis saç kökleri ölmemiş kişiler için yararlı olur ama genetik dökülmeye etki ederim bilemem
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2022, 00:27:12 Gönderen: Gurince2018 »

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #6 : 23 Eylül 2022, 14:43:17 »
Dostum önce sonra olmadan biz bilemeyiz ki.

Belki saçların uzadı açık alanları kapatti sen de saç çıktı zannettin.

Belki saçlarına ters ışıkta bakıyorsundur.
Karanlık yerde bakıyorsundur sana öyle geliyor olabilir.

Biz de bakmamız lazım ki kanıya varalım.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Gurince2018

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 23 Eylül 2022, 19:20:44 »
Usta işte öncesinin fotoğrafını çekmediğim için gönderemiyorum. Dökülme olan bölge 2 cm açılmıştı yanlardan yani şakak bölgesi M şeklini almıştı tamamen almıştı çünkü kafaya çok taktığım için sürekli inceledim her ışık açısından yani avuç içi gibi olmuştu. sonra buralar kapansın diye saçımı da uzattım ordaki seyreklik hala belli oluyordu sonra 3 numara yaptırdım orda tamamen anladım yanların cekildigini Kürden 1 ay sonra çok tüylenmeye başladı ha saç çıktığına nerde kanaat getirdim onuda söyleyim o ince çıkan tüyler siyahlaşmaya uzamaya başladı sonra tekrar üç numara yaptırdım emin olmak için saç çizgimin düzeldini farkettim.
Yani belkide benimki geçici bı dökülmeydi uykuya geçen saçlari uyararak geri çıkardım yani genetik dökülmesi olan birine belkide işe yaramayabilir.

Gurince2018

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 23 Eylül 2022, 19:26:17 »
Bende genetik dökülme olduğunu zannetmiyorum çünkü anne tarafımda kel yok baba tarafı da kısmen kel yani babamın saçlarının sadece şakak bolgeleri açık oda 40 yaşından sonra açıldı yani benim açılsa bile bu yaşta açılacağını zannetmiyorum dediğim gibi belkide stres yada hormonal bı dökülmeydi ondan dolayı tedaviye cevap vermiş olabilir ama denemekte fayda var yani o kadar kimyasali sürene kadar doğal yöntemler her zaman iyidir bence

biotin21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 29 Eylül 2022, 23:24:34 »
He bide arkadaşlar eklemeyi unutmuşum bu tedavi sürecinde her sabah aç karnına bir yemek kaşığı hakiki keçiboynuzu pekmezi içtim beslenmeme dikkat ettim genel olarak spor yaptığım için protein ağırlıklı besleniyorum zaten ve biotin 5000 mg tablet kullandım başka birşey kullanmadım şakaklarımda kapanma oldu bayaga ama tam tatmin edici değil biraz daha kapanması lazım ama eski haline göre bayaga iyi durumda ama üst taraf acayip gürleşti yani az daha gürleşse tarak geçmeyecek
keçi boynuzu kan yapar diye içiliyor değil mi? ben denedim içmeyi fakat tadı çok kötü içemiyorum onun yerine başka bir önerisi olan var mı

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 30 Eylül 2022, 00:25:03 »
keçi boynuzu kan yapar diye içiliyor değil mi? ben denedim içmeyi fakat tadı çok kötü içemiyorum onun yerine başka bir önerisi olan var mı
Keçiboynuzu pekmezinin farklı çeşitleri var ben klasik olanı değil de krema kıvamına getirilmişini alıyorum nutellaya benziyor kıvamı. Yine de çok yiyemiyodum ama kötü değildi o hali

Gurince2018

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 04 Ekim 2022, 12:18:24 »
İçilemiycek kadar kötü değil tadı ben ek vitaminli olanını alıyorum eczaneden hünnap marka içinde ayriyeten biotin b12 gibi vitaminler var ve saçı güzel besliyor. Keten tohumu da çok faydalı yoğurda karıştırıp yemek

Facebook Twitter Instagram