Gönderen Konu: Donör Bölgem Uygun mu?  (Okunma sayısı 515 defa)

engineer34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Donör Bölgem Uygun mu?
« : 01 Kasım 2022, 14:14:19 »
Merhabalar,

Saç ekimi için birden fazla kurum ile görüşme sağladım.Kurumlardan biri uygun olmadığımı, biri sakal destekli ekim olabileceğini fakat üst açıklığı tamamen kapatamayacağını belirtti.Diğer görüştüğüm dört ekim merkezi ise minimum iki seans ile ekim olabileceğini, ilk ekimde 3000-3500 graft ile ön bölgeyi orta alana kadar orta yoğunlukta ekebileceklerini, duruma göre ikinci senasa gidilebileceğini belirttiler.Benim beklentim ön kısımdan ortaya kadar saçlı bir görüntünün olması yeterli.Arka ve verteks kısmı bu şekli ile kalsa bile benim için yeterli.En büyük çekincem donör bölgesininde zarar görmesi.Saçımın normalde , ışık altında ve ıslak görünümlerini aşağıya ekliyorum.Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Ozannn

• Full Member
Ynt: Donör Bölgem Uygun mu?
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2022, 16:36:49 »
Ilk görüştüğünüz yer haklı maalesef, bence de ekime uygun değilsiniz. Ikinci görüştüğünüz yer ticarî yaklaşmış. Söyle düşünün; önde zaten sac yok, oraya 300 greft ekmenin mantığı nedir? Donor böyleyken üstelik. Bir de dikkatimi çekti, 300 ile 3500 greft arasında çok ciddi fark var, arada bir rakam veriyolar çünkü biliyorlar ki donor alanınız sıkıntılı. Ikinci yeri bilmiyorum neresi ama oradan kaçın arkanıza bakmadan.

engineer34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2022, 16:38:33 »
Teşekkürler 3000 yazacağıma 300 yazmışım özür :)

Ozannn

• Full Member
« Yanıtla #3 : 01 Kasım 2022, 16:45:29 »
Estagfurullah, rica ederim. Bence size iki ekim
yapilmasi çok yanlış olur çünkü donor bölgenizde dökülmeden ciddi şekilde  etkilenmiş maalesef. Diyorum acaba manuel alim yapılsa olabilir mi ? Cunku tekrar  ediyorum donor alaniniz yeterli değil. Dıger arkadaşlar da yazarlar zaten. Siz bu forumdaki yerlerden biriyle irtibata geçin ve bir daha yazın buraya. Ekim yaptırmak riskli sizin için.

engineer34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2022, 16:51:23 »
Hocam görüştüğüm yerler ve önerileri:

- ASMED - Ekime uygun değil
- AHD Klinik - sakal destekli 3500 greft ama tüm alan kapanmaz.
- Estet İstanbul (DR Hamit Aydın) - 3000 - 3500 greft ile ön bölge orta alana kadar ekim yapılabilir.Donöre göre 2 seans.
- Emphair - 3000 - 3500 greft ile ön bölge orta alana kadar ekim yapılabilir.Donöre göre 2 seans.
- Smile Clinic - Donöre zarar vermeden alınabilecek  maksimum sayı ile ön saç çizgisi oluşturup orta sıklıkla gidilebilecek yere kadar gidilir.Donöre göre 2 seans.

Ozannn

• Full Member
« Yanıtla #5 : 01 Kasım 2022, 16:56:29 »
Asmede katilmakla birlikte, AHD Klinik iyi bir yer, ekimleri cok var forumda.Tum alan kapanmaz o konuda haklılar. Estet ile Emphair i bence eleyin. Smile Clinici bilmiyorum ama en gerçekçi yorumu onlar yapmış bence.

Ozannn

• Full Member
« Yanıtla #6 : 01 Kasım 2022, 16:57:48 »
Bu arada ASMED garanti sonuç alabileceği kişilere öncelik veriyor diye duymuştum. Size söylenenlerin farklı olması birazda bu yüzden.

engineer34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 01 Kasım 2022, 17:00:06 »
Ozan bey teşekkür ederim.Şahsen büyük bir beklentim yok ekimden.Belirttiğim gibi önden bakınca biraz saçlı görüntünün olması ve üstün bu şekilde kalması benim işimi görecektir.ASMED konusunda aynı fikirdeyim.Fiyat olarakta ortalamanın çok ama çok üzerindeler.

Ozannn

• Full Member
« Yanıtla #8 : 01 Kasım 2022, 17:02:42 »
Rica ederim. ASMED çok gereksiz pahalı dogru.Buyuk bir beklentiniz yoksa deneyin şansınızı, yeter ki iyi bir yerde yaptırin, bu çok önemli.

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 01 Kasım 2022, 19:07:16 »
donör bölgeyi umursuyorsan bak ahmet tosun senin için çok iyi bir seçenek olabilir adamın konuları incele sanki manuel ekim yapmış gibi ektiği kişilerin donör bölgeleri tertemiz oluyor .

engineer34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 01 Kasım 2022, 22:01:58 »
Merhabalar tekrardan,

Saçlarımı kestirdim ve kısa fotoğraflarıda daha objektif olsun diye ekledim.Arkada bir ameliyat izim var.O alanada saç simülasyonu yaptırmayı düşünüyorum.Yorumlarınız benim için çok değerli.

engineer34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 01 Kasım 2022, 22:02:59 »
Tek seferde 5 fotoğraf yüklemede hata verdiğinden tek tek ileteceğim.

engineer34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 01 Kasım 2022, 22:04:00 »
3.

Facebook Twitter Instagram