Gönderen Konu: Donör bölgede ağrı  (Okunma sayısı 309 defa)

edved

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Donör bölgede ağrı
« : 05 Kasım 2022, 14:18:45 »
Herkese merhaba,

Yaklaşık 2,5 yıldır yapsam mı yapmasam mı diye düşünerek geçirdiğim günlerden sonra bundan yaklaşık 8 gün önce 5000 greft saç ekimi operasyonuna girdim.

4. güne kadar her şey yolunda giderken 4. günün gecesinde donör bölgede şiddetli ağrılar hissetmeye başladım. Bu ağrıları zonklama, tutukluk, batma gibi tarif edebilirim. Sanki kafamın içinde yüzlerce iğne var ve kafamı biraz oynatsam batmaya başlıyorlar.

Şimdilik her gece yatarken 2 adet rantudil forte alarak bastırmaya çalışıyorum. Saç ekim merkezi de şimdilik biraz daha sabretmemi, 10-12. günde tekrar değerlendirmemizi önerdi. Gecede 2-3 saat uyku uyuyabiliyorum. Kabuk dökülmesi başlasa da istediğim pozisyonda uyuyabilsem diye gün sayıyorum. Uykusuzluk ağrıyı arttırıyor, ağrı uykusuzluğu tetikliyor şeklinde bir kısır döngüye girdim maalesef.

Bu konuyu forumda biraz araştırdım ve genelde ağrıların 10-15. günden sonra azaldığını okudum. Ben de sabırla 15. günü bekliyorum. Bu arada konuyla ilgili farklı önerileri olan varsa dinlemek isterim.

Herkese iyi hafta sonları dilerim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Donör bölgede ağrı
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2022, 16:30:30 »
Saç ekimi sonuçlar bölümüne saç ekimi konunu açıp paylaşman daha doğru olurdu sorularını ve sürecini orada paylaşırsın.

Donör de sızlama olur 2 adet aptanax alırsan anında keser agrı
Global Moderator

Siddhartha

• Hero Member
Ynt: Donör bölgede ağrı
« Yanıtla #2 : 08 Kasım 2022, 04:52:35 »
Apranax ile bende o sorunu cozmustum, ve sabir
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Facebook Twitter Instagram