Gönderen Konu: .  (Okunma sayısı 215 defa)

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
.
« : 17 Kasım 2022, 13:18:16 »
.
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2022, 21:44:22 Gönderen: Knh_ »

sosyalbirey

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Doktora gittim ve farklı nedenden dolayı dedi.
« Yanıtla #1 : 17 Kasım 2022, 23:29:25 »
benimde bu sekilde dokulmem vardi sene 2017 sebeplerini arastirirken bile o donem hastanelere 10 bin tl gitmisti özel hastanelerde kan değerlerim normaldi ama bir tek demir eksik çıkıyordu.. doktorun verdiği reçeteyi eksiksiz kullanmama rağmen bi türlü demir normal değerlere ulaşmıyordu en az 3-5 ay denedim ne yaptım ettim olmadı demir istenilen düzeye gelmiyordu..bu arada sakallarda dökülme ve tırnaklarda kırılmalar ciltte kurumalar başlamıştı adı lazım değil çok özel bi hastanede dünyanın parasına önce kolonoskopi sonra endoskopi oldum ve muayene sonucunda vücudumun demir depolamadığını öğrenmiş oldum ama ben öğrenene kadar aradan 3-4 sene geçmişti ve döküleceği kadar dökülmüştü..üstelik ailemden kimsede dökülme yokken babam ve dedem sırma saçlıyken ben kel kaldım bunun neticesinde 4 ay önce ekim yaptırdım şimdi güzel saçlarım var ama o kadar sene içinde psikolojimden oldum..eğer imkanın varsa daha çok dökülmüş gibi durmuyor sebebini bul ve tedavi ol

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Doktora gittim ve farklı nedenden dolayı dedi.
« Yanıtla #2 : 17 Kasım 2022, 23:34:19 »
benimde bu sekilde dokulmem vardi sene 2017 sebeplerini arastirirken bile o donem hastanelere 10 bin tl gitmisti özel hastanelerde kan değerlerim normaldi ama bir tek demir eksik çıkıyordu.. doktorun verdiği reçeteyi eksiksiz kullanmama rağmen bi türlü demir normal değerlere ulaşmıyordu en az 3-5 ay denedim ne yaptım ettim olmadı demir istenilen düzeye gelmiyordu..bu arada sakallarda dökülme ve tırnaklarda kırılmalar ciltte kurumalar başlamıştı adı lazım değil çok özel bi hastanede dünyanın parasına önce kolonoskopi sonra endoskopi oldum ve muayene sonucunda vücudumun demir depolamadığını öğrenmiş oldum ama ben öğrenene kadar aradan 3-4 sene geçmişti ve döküleceği kadar dökülmüştü..üstelik ailemden kimsede dökülme yokken babam ve dedem sırma saçlıyken ben kel kaldım bunun neticesinde 4 ay önce ekim yaptırdım şimdi güzel saçlarım var ama o kadar sene içinde psikolojimden oldum..eğer imkanın varsa daha çok dökülmüş gibi durmuyor sebebini bul ve tedavi ol

Hocam benim eski kan testlerimde ferritin demir diplerde zaten

Annemde de kansızlık var hep surekli demir hapi verip yolluyolardi ek olarka onunda saci seyreldi ama erkegin saçı anneye cekmez diye dikkat etmedim dayimlarda babamda amcalarda bu tip dokulme yok sadece şakaklari dökülmüş

(Bu arada ben de tirnakta kırılma sakallarda dökülme olmuyor cildimde kuruluk da pek yok saclarimda kepek var  ve sadece kaşıntı)

Sorun demir kaynakli olabilir
Tamam sac ektirdiniz de
E peki vucudunuz demir depolamiyosa o sorunu nasil çözdünüz

Son olarak sizde dökülen yerlerde igne batma hissi kaşıntı var mıydı??

Facebook Twitter Instagram