Gönderen Konu: Bu beyaz şey nedir ?  (Okunma sayısı 503 defa)

Japanasse

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Bu beyaz şey nedir ?
« : 24 Kasım 2022, 12:27:02 »
Arkadaslar dökülen saçların ucunda beyaz top gibi bişey var bu nedir acaba bilgisi olan var mı? Ayrıca saçim çok kepekli kepekde dökülmeye sebeb olur mu ? Bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgilendirsin lütfen

karanlik

• Full Member
Ynt: Bu beyaz şey nedir ?
« Yanıtla #1 : 24 Kasım 2022, 16:08:26 »
kepek dökülmeye doğrudan sebep olmaz.
fakat kıl gözeneklerini tıkayabileceğinden çok az bir dökülmeye sebep olur.fotoğrataki beyaz şey de kepek

saçlarında seyrelme,şakaklarda çekilme,saç kalitesinde düşüş,tepede açılma varsa bu genetik dökülmedir.kepekle böyle bir şey olmaz

Japanasse

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2022, 04:53:10 »
Yanıtın için teşekkür ederim. Saçlarım 18 yaşından belli dökülüyor. Ama henüz kel değilim. Verteks biraz seyrek ama on tarafta baya saç var. Şimdi yaşım 26 . Büyük ihtimal 30 kadar ben kelim demem. 30da Ekim yaptırmayi düşünüyorum. Fin yan etkilerini göze alamadım için şimdiye kadar masaj ve vitamin hariç bişey uygulamadim. Xpecia ya başladım dün sizxe 30 a kadar agresif dökülmeyi engeller mi ? Hiç dökülmesib demiyorum 30 da saç ektirmeti göze aldım ama agresiflik dursa yeter sizce etkisi olur mu? Ketonal şampuan xpecia ve dermarollorin ?

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 26 Kasım 2022, 09:26:38 »
Yanıtın için teşekkür ederim. Saçlarım 18 yaşından belli dökülüyor. Ama henüz kel değilim. Verteks biraz seyrek ama on tarafta baya saç var. Şimdi yaşım 26 . Büyük ihtimal 30 kadar ben kelim demem. 30da Ekim yaptırmayi düşünüyorum. Fin yan etkilerini göze alamadım için şimdiye kadar masaj ve vitamin hariç bişey uygulamadim. Xpecia ya başladım dün sizxe 30 a kadar agresif dökülmeyi engeller mi ? Hiç dökülmesib demiyorum 30 da saç ektirmeti göze aldım ama agresiflik dursa yeter sizce etkisi olur mu? Ketonal şampuan xpecia ve dermarollorin ?

dostum agresif bir durum varsa maalesef antiandrojenik ilaçlara başvurmalısın.
xpecia bu duruma taş çatlasa %7-8 falan etki eder.ciddi bir vitamin eksikliğin yoksa bu gibi haplardan pek bir şey bekleme
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

Japanasse

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 03 Aralık 2022, 10:59:32 »
Agresif bu durum aslinda yok sadece bir iki ayda bir üç dört günlük süreyle dökülme artıyor sonra duruluyor. Hormon baskılayıcı işine girmeyi düşünmüyorum. Dokulurse ektiririz o da olmazsa kekliği sevmeye çalışırız yapacak bişey yok :))

Facebook Twitter Instagram