Gönderen Konu: Robopen nedir?  (Okunma sayısı 504 defa)

Blazer

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Robopen nedir?
« : 09 Aralık 2022, 14:05:56 »
Merhaba, saç ekimi için uzun zamandır araştırma halindeyim. Araştırmalarımı yaparken iki tane İstabuldaki hocanın ( Levent Acar, Ali Şahan) robopen kullanarak ekim yaptığını gördüm. Bu cihaz kafa kısmının kalınlığını ultrasonik olarak bölgesel ölçüyor, ona göre cihaza girişini yaparak kanalları o cihaz ile açıyor, böylelikle doğru derinliğe ekildiği için, hiç kayıp yaşanmadan %100 verim ile ekim yapılabildiğini iddia ediyorlar. Uygun derinliğe ekilmeyen saçların tutmadığını, ondan dolayı verimin %70 civarlarında olduğunu söylüyorlar. Sizlerin bu konuda fikri var mı ? Ya da bu yöntem ile ekim yapmış arkadaşlar var mı ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Robopen nedir?
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2022, 14:52:57 »
saç ekim cerrahisi için kesi açma cihazı robopen

neden sordun
Global Moderator

Blazer

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2022, 15:21:29 »
Saç ektirmeyi düşünüyorum, bahsettiğim iki tane hoca, robopen kullanarak kanalları açtığını ve uygun derinlik açıldığı için saçlarda hiç kayıp olmadığını ileri sürüyorlar. Bunu deneyen varmı, yorumlar nedir diye merak ettiğim için sordum.

Blazer

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Aralık 2022, 15:22:35 »
Yani bu cihazı kullanan yerlerde ekim yaptrmak mantıklı mı ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 09 Aralık 2022, 17:43:13 »
Saç ektirmeyi düşünüyorum, bahsettiğim iki tane hoca, robopen kullanarak kanalları açtığını ve uygun derinlik açıldığı için saçlarda hiç kayıp olmadığını ileri sürüyorlar. Bunu deneyen varmı, yorumlar nedir diye merak ettiğim için sordum.

O işler makineyle olmuyor kardeşim
El becerisi ile oluyor.
Global Moderator

Sacsizkel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Aralık 2022, 18:59:10 »
Dümen kardesim inanma onlarda o dümenle çıkmışlar yoluna
  • Ekim Merkezi ismi ASMED KORAY ERDOGAN
ASMED KORAY ERDOGAN saç ekimi
saç ekimi sonuçları forum

Blazer

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 09 Aralık 2022, 19:50:37 »
O işler makineyle olmuyor kardeşim
El becerisi ile oluyor.

Haklısın, el yordamı çok önemli. Ancak saç köklerini ekeceği derinlik sizce önemli değil mi? Bu yöntem ile makinaya yüklenen derinlik değerleri ile kayıplar azaltılamaz mı?

Hardyboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Aralık 2022, 23:14:00 »
Haklısın, el yordamı çok önemli. Ancak saç köklerini ekeceği derinlik sizce önemli değil mi? Bu yöntem ile makinaya yüklenen derinlik değerleri ile kayıplar azaltılamaz mı?

derinik önemlidir elbet çünkü heskesin greft boyu aynı değil bu yüzden ekimmerkezleri el yordamıylada olsa o ölçüyü bir şekilde tutturuyorlar bu konu daha öncede forumda gündeme gelmişti bilinen bir konu yani.güzel iş çıkaran ekim merkezlerine bu konuda güvenmek lazım bence robotik cerrahi henüz insan el becerisnin yanından geçebilecek ve bu konuda rekabet edecek düzeyde değil daha önceleride donör bölgeden alım yapan robotlar çıkmıştı hatta bunu kullanan ekim merkezleri çok daha yüksek ücretler talep ediyorlardı ama hepsi fos çıktı muhtemelen bu yeni diye bahsettikleri yöntemde öyledir.

staatsmann

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 21 Mart 2023, 00:36:42 »
Bu tarz gelismelerin ülkemizden cikmasi gurur verici. Bugün Robopen, yarin full otomatik robot ekim.. Belki her seyin matematiksel hesaplandigi kusursuz bir ekim olur.
Dr Acar'i yeni kesfettim. Almanya'da sac ekimine uygun olmayan, ama bu konularla ilgilenen bir youtuber Dr. Acar'la baya bir videosu var. Kendisi baya emek harciyor ve isini Dr Koray gibi severek yapiyor bence.
Kaliteli bir klinik.
  • Ekim Tarihi: 07.03.2023
  • Ekim Merkezi ismi Gold City Hair
  • Greft Miktarı 6060
  • Yaşınız 35 (NW5A)
  • Medikal Tedavi 16.03.2023`ten beri 1,25 mg Finasterid, Vitaminler, her gün 1 Asprin, PRP
Kellik YASAKLANSIN!
İlk Ekim 07.03.23
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=30929.0

Facebook Twitter Instagram