Anket

Asgari ücretin 8.506 lira olması sizce olumlumu ?

Asgari ücretteki değişim olumlu
1 (9.1%)
Asgari ücretteki değişim olumsuz
10 (90.9%)

Toplam Oy Verenler: 11

Gönderen Konu: Asgari ücret  (Okunma sayısı 207 defa)

emekli kel

• Hero Member
Asgari ücret
« : 22 Aralık 2022, 19:54:44 »
  Yüzde 54.5 arttı .Asgari maaş hakkındaki düşünceleriniz neler ?
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2022, 21:43:55 Gönderen: emekli kel »
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Asgari ücret
« Yanıtla #1 : 23 Aralık 2022, 23:58:50 »
Gördüğüm şey işçi çıkarma oranı inanılmaz fazla olacak.

Zamlar coşmaya devam. Bugünden başlandı.

Bu işin sonunda ne olacak onu merak ediyorum.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2022, 12:15:21 »
Katılıyorum küçük esnafın kazancı sattığı ürüne zam yapsada
Kira artışı kullandığı ürün zamları çalışan maaşlarının artması
Ciddi zorladı bu durum işçi çıkarmaktan ya da kepenk indirmekte artış yapabilir.

Çünkü dedtekleyecek alt yapı yor
Asgari ücrete zam devletin karına çünkü pirimlerde arıyor ama emekli maaşı aynı oranda artmaz çünkü pirim alamıyor.

O yüzden bu lütuf değil
Global Moderator

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 24 Aralık 2022, 13:45:00 »
 seçime yakın ateşleme taktiği olmasın once fiyatları yukseltip sonra asgari maaşı ucurup sonra  enflasyonu azaltma taktiği olmasın.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 24 Aralık 2022, 21:59:40 »
Katılıyorum küçük esnafın kazancı sattığı ürüne zam yapsada
Kira artışı kullandığı ürün zamları çalışan maaşlarının artması
Ciddi zorladı bu durum işçi çıkarmaktan ya da kepenk indirmekte artış yapabilir.

Çünkü dedtekleyecek alt yapı yor
Asgari ücrete zam devletin karına çünkü pirimlerde arıyor ama emekli maaşı aynı oranda artmaz çünkü pirim alamıyor.

O yüzden bu lütuf değil

Konuyu şu şekilde özetlemek isterim;

tüketiciye ürün imalatı yapan bir üretici olarak satış fiyatlarımı maliyetlerim + ön gördüğüm karlılık şeklinde düzenliyorum . Ana Maliyet kalemlerlm ise KİRA , İŞÇİLİK ve HAMMADDE maliyetleridir.

Son 6 ayı gö önüne alırsak
-KİRA GİDERİM % 83
-işçilik maliyetlerim %54
-hammadde Maliyetlerim ise %60 (yılbasında +%20 daha artacak)
Oranlarında arttı. %20 karlılık öngördüğümüz fiyatlamamızı ise enflasyon ve önümüzdeki belirsizlikten dolayı %28-30 lara çekmek zorunda kaldık.

Ortalamaya vurursak %70 üzerinden %30 Luk karlılık ile totalde + %91 gibi bir fiyatlama sözkonusu.

Şimdi tüketici maaşındaki (asgari maaş için söylüyorum üzerinde maaşlarda çalışanlar zaten %20-30 gibi zamlar alabilecek) %55 lik bir artış hiçbirsey ifade etmiyor. Asgari maaş ile geçinemeyen arkadas artık %14 daha fakirleşti.. hemde ocak 1 itibari ile.. Şubat martta bu makas dahada açılacak.
Orta sınıfa gelir isek açım gücü düşüşü %25 üzerinde azaldı..
Neyseki yurdum insanının %90 ı matematik bilmiyorda durumun vahimiyetini hesaplayamıyor .. Çok daha zor günler bekliyor bizleri..

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 24 Aralık 2022, 22:07:12 »
 zaten olay bu .algı yapmak iyi verdik piyasaları ateşledik deyip algı yapmak.zaten elde vercek para yok.yokkende algı bole yapılır 1 2 daha guzellik yaptık algısı yapıcaklar.ama insanlar kar değil zarar edicek.yarın obur gun çok daha kotu olucak.kıtlık zamanı.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 25 Aralık 2022, 23:52:53 »
zaten olay bu .algı yapmak iyi verdik piyasaları ateşledik deyip algı yapmak.zaten elde vercek para yok.yokkende algı bole yapılır 1 2 daha guzellik yaptık algısı yapıcaklar.ama insanlar kar değil zarar edicek.yarın obur gun çok daha kotu olucak.kıtlık zamanı.

https://www.instagram.com/reel/CmeAOyfqbWp/?igshid=MWI4MTIyMDE=

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 26 Aralık 2022, 08:52:51 »
 millet kendi istiyor bu sistemi

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 26 Aralık 2022, 09:05:46 »
Konuyu şu şekilde özetlemek isterim;

tüketiciye ürün imalatı yapan bir üretici olarak satış fiyatlarımı maliyetlerim + ön gördüğüm karlılık şeklinde düzenliyorum . Ana Maliyet kalemlerlm ise KİRA , İŞÇİLİK ve HAMMADDE maliyetleridir.

Son 6 ayı gö önüne alırsak
-KİRA GİDERİM % 83
-işçilik maliyetlerim %54
-hammadde Maliyetlerim ise %60 (yılbasında +%20 daha artacak)
Oranlarında arttı. %20 karlılık öngördüğümüz fiyatlamamızı ise enflasyon ve önümüzdeki belirsizlikten dolayı %28-30 lara çekmek zorunda kaldık.

Ortalamaya vurursak %70 üzerinden %30 Luk karlılık ile totalde + %91 gibi bir fiyatlama sözkonusu.

Şimdi tüketici maaşındaki (asgari maaş için söylüyorum üzerinde maaşlarda çalışanlar zaten %20-30 gibi zamlar alabilecek) %55 lik bir artış hiçbirsey ifade etmiyor. Asgari maaş ile geçinemeyen arkadas artık %14 daha fakirleşti.. hemde ocak 1 itibari ile.. Şubat martta bu makas dahada açılacak.
Orta sınıfa gelir isek açım gücü düşüşü %25 üzerinde azaldı..
Neyseki yurdum insanının %90 ı matematik bilmiyorda durumun vahimiyetini hesaplayamıyor .. Çok daha zor günler bekliyor bizleri..

+ 1
Global Moderator

Sacsizkel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 26 Aralık 2022, 11:18:38 »
Ekonomi ile yikmaya calisiyolar basaramicaklar secimlerden sonra düzelicektir
  • Ekim Merkezi ismi ASMED KORAY ERDOGAN
ASMED KORAY ERDOGAN saç ekimi
saç ekimi sonuçları forum

Facebook Twitter Instagram