Gönderen Konu: Traş Makinesi Önerisi  (Okunma sayısı 326 defa)

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Traş Makinesi Önerisi
« : 16 Ocak 2023, 20:06:32 »
Arkadaşlar Selam,

Son zamanlarda traş makinesi bakıyorum ama çok fazla konuya hakim olmadığım için sizlere danışmak istedim. Sakallarımı düzeltmek için Braun marka bir traş makinem var ancak çok güçlü olmadığı için memnun değilim. Jilet ile sürekli traş olmak istemiyorum cildim hassas ve rahatsız ediyor. Var mı böyle iyi dediğiniz bir marka hem sakal için hem de enseleri düzeltmek için önerebileceğiniz bir marka? Elimin altında açıkcası böyle bir traş makinesi bulunsun istiyorum.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

onizuka eikichi

• Hero Member
Ynt: Traş Makinesi Önerisi
« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2023, 23:48:05 »
Kimse traş makinesi kullanmıyor sanırım? Ya da konu görülmedi. 
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2023, 00:00:24 »
Arkadaşlar Selam,

Son zamanlarda traş makinesi bakıyorum ama çok fazla konuya hakim olmadığım için sizlere danışmak istedim. Sakallarımı düzeltmek için Braun marka bir traş makinem var ancak çok güçlü olmadığı için memnun değilim. Jilet ile sürekli traş olmak istemiyorum cildim hassas ve rahatsız ediyor. Var mı böyle iyi dediğiniz bir marka hem sakal için hem de enseleri düzeltmek için önerebileceğiniz bir marka? Elimin altında açıkcası böyle bir traş makinesi bulunsun istiyorum.
Önerim yok fakat konuyu gördüm ayıp olmasın yanıt vereyim , bende öneri bakiyorum şuan Philipsin dandik bir makinesini kullanıyorum 2 tarağı var berbat
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

kabardeycio

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 18 Ocak 2023, 00:17:06 »
Remington var bende 7-8 yıl oldu halâ iş görüyo tavsiye ederim.
Proscar (günde 1/4)
Alpecin c1 şampuan (2 günde 1)

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 18 Ocak 2023, 01:34:33 »
Bilinen markaların cihazları nedense güçlü değil. Remington'u listeme aldım bende bugün biraz araştırdım Moser markası gözüme çarptı. Benim aradığım özellik makinenin güçlü olması yoksa şekilllendiri olan bir cihaz zaten elimde var.

Ozannn

• Full Member
« Yanıtla #5 : 18 Ocak 2023, 11:46:23 »
Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Sakallarım kıvırcık ve aşırı sert. Jiletle traş olmazsam rahat edemiyorum ama jilette tahriş ediyor. Zamanında konu açmıştım, sakala lazer epilasyon hakkında, bazı arkadaşlar akılları sıra dalgaya almışlardı, bunu çekmeyen bilemez, resmen işkence. Her gün traş olmak mümkün değil... Sıfır alan makina varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #6 : 18 Ocak 2023, 13:29:54 »
Eskiden ben de sakalları tıraş ederken tahriş olurdu. Meğersem sakalın çıktığı yere göre ayarlamıyormuşum. Deneyin hocam, ardından da balsam sürün sorun kalmıyor. Makine olarak bir fikrim yok.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 18 Ocak 2023, 16:46:57 »
@Ozan1992 Bende bu problemden ötürü zaten traş makinesi arıyorum açıkcası. @Zweig sakal yönü konusunda haklısın ama çok dikkatli traş olsam da benim cildim hassas ve sakallarımın yönleri düz değil arada kaçırsam cildim tahriş oluyor. Sürekli jilet değiştiriyorum benim kullandığım jiletleri millet belki çok uzun süre kullanıyor ben atıyorum. Aile de en az yoğunluğa sahip sakal bende ve en çok problemli olanda benim sakallarım. En azından makine ile rahatça kesebilirsem hem öncelikli olarak sakallarımı hem de saçlarımın ense ve yanlarını kendim düzeltebilirim diyorum.

Moser marka sanırım iyi bu konu da gidip bu ürünleri satan yerlere bakayım diyorum. Böyle eski tip traş makineleri daha güçlü oluyor. Şarjlı olanların gücü prize takılı olduğunda dahi yetersiz kalıyor.

Hamit Özkan

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 19 Ocak 2023, 15:38:26 »
Kimse traş makinesi kullanmıyor sanırım? Ya da konu görülmedi.
Forum biraz ölmüş gibi son zamanlarda

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 19 Ocak 2023, 20:10:19 »
 yeni gordum konuyu hocam.bana berber bir arkadas tavsiye etmişti uzun kullanırsın demişti aldım senelerdir kullamıom belki yenisi çıkmıştur yarın oğrenir yazarım en iyisini o takip ediyor bunları.moser benimki alman malıymış baktım şimdi memnunum
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 20 Ocak 2023, 01:38:25 »
yeni gordum konuyu hocam.bana berber bir arkadas tavsiye etmişti uzun kullanırsın demişti aldım senelerdir kullamıom belki yenisi çıkmıştur yarın oğrenir yazarım en iyisini o takip ediyor bunları.moser benimki alman malıymış baktım şimdi memnunum

Moser'e bakıyorum bende kısa bir araştırma yaptım, birazda mantık yürüyorum eski tip şarjsız makineler daha güçlü oluyor çekme yapmazsa en ideali bu makineler oluyor. Regminton'a da baktım ama sanırım şuan piyasa da çok traş makinesi yok. Az sonra saçlarımı ekleyeceğim ben aylık saçlarımın enselerini berberde saçlarım uzun olduğu halde aldırıyorum 15 günde maşallah milletin 2 ayda uzadığı seviyeye geliyor. O yüzden elimin altında bir tane güçlü traş makinesi şart.

Forum biraz ölmüş gibi son zamanlarda

Saç ekim fiyatları çok arttı insanlar daha farklı alternatiflere yöneliyor olabilirler. Forum da fiyat performans denilen merkezlerinde fiyatları aşırı derece de arttı. İnsanları da anlamak gerek. Tabi mesela bu konuyu görüp fikri olmayan, fikri olmayıp cevap vermeyenlerde olabilir. Bende her gördüğüm konuya mesaj atmıyorum. Olabilir yani. Kimse bir Hintell değil :)

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 20 Ocak 2023, 13:56:14 »
  moser en iyisiymiş 2.ciside power to mu ne ole bişi.moser daha iyimiş ama
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 20 Ocak 2023, 18:29:35 »
İnternette yazan yorumlar bir nokta da yeterli oluyor. Ben yine o yüzden kullanıcı deneyimlerine de bakıyorum. Ama bende zaten kafamda Moser 1400 olanı  var şuan için bakalım.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 20 Ocak 2023, 18:32:13 »
 bende moser var yıllardır kullanıom ayda 1 içini berber temizlicekti onunlada uğraşmadım senede 1 temizlik yetiyor.en iyisi buymuş.mediamarkt ten 3 kurusa almıştım 530 lira olmuş bunlar bile.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 20 Ocak 2023, 18:46:52 »
Hocam bu güncel piyasa da bu fiyatlar hiç bir şey. Ben geçen jilet aldım kendime 16'lı bu cihazın fiyatını verdim zaten. Bu makine sürekli kullanılan bir ürün. Eğer kullanışlı olursa parasını her türlü kurtarır. Bu arada Moser olabilir dayımda vardı 3 sene önce falan ben temizleyip, yağlamıştım. Sökerken dikkat edildiğinde parçalara, toplaması öyle zor olmuyordu.

Facebook Twitter Instagram