Gönderen Konu: MİNOXİL VE KALP YETMEZLİĞİ  (Okunma sayısı 393 defa)

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
MİNOXİL VE KALP YETMEZLİĞİ
« : 13 Nisan 2023, 21:00:52 »
arkadaşlar ben 21 yaşındayım ve kalp yetmezliğim var bundan 2 sene önce gibi saçlarım avuç avuç dökülmeye başladı ondan 1 sene sonra kalbimdeki aritmik bozukluklar yüzünden gittiğim hastanede kalp yetmezliği çıktı
Şimdi konunun özüne gelirsek bende kalp yetmezliği 3. Evrede ve ben saçlarım için minox ve finas kullanıyorum benim için zararlı mı sizce ekstra kalp ilaçlarını da kullanıyorum.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: MİNOXİL VE KALP YETMEZLİĞİ
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2023, 22:10:47 »
arkadaşlar ben 21 yaşındayım ve kalp yetmezliğim var bundan 2 sene önce gibi saçlarım avuç avuç dökülmeye başladı ondan 1 sene sonra kalbimdeki aritmik bozukluklar yüzünden gittiğim hastanede kalp yetmezliği çıktı
Şimdi konunun özüne gelirsek bende kalp yetmezliği 3. Evrede ve ben saçlarım için minox ve finas kullanıyorum benim için zararlı mı sizce ekstra kalp ilaçlarını da kullanıyorum.
minoxidili bırakmanı öneririm sağlık bu şakaya gelmez
hem alkollü ppgli sıvı kafa derini bir süre sonra oldukça rahatsız eder
kademeli olarak bırakman en iyisi gibi

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2023, 22:57:34 »
minoxidili bırakmanı öneririm sağlık bu şakaya gelmez
hem alkollü ppgli sıvı kafa derini bir süre sonra oldukça rahatsız eder
kademeli olarak bırakman en iyisi gibi
Finasterid tek kullansam etki edeceğini sanmıyorum aşırı agresif bir dökülme olmuştu o zamanlarsa şuan biraz durgun belki bunların sayesinde şimdi minoxu bıraksam onun yerini dolduracak bişey yok , finas var sadece yerini doldurcak bişey lazım
Dutasterid günlük 0.5mg
Sebamed saç dk karşı haftada 3 kez
konazol haftada 1
D vitamini 15 günde 1

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2023, 23:06:26 »
Finasterid tek kullansam etki edeceğini sanmıyorum aşırı agresif bir dökülme olmuştu o zamanlarsa şuan biraz durgun belki bunların sayesinde şimdi minoxu bıraksam onun yerini dolduracak bişey yok , finas var sadece yerini doldurcak bişey lazım
dutasteride kullanmanı öneririm o zaman. inan bana minoxidil ve kalp yetmezliği riskinden daha güvenli bana göre
tabi doktor kontrolünde başlamanı öneririm sonuçta daha güçlü bir anti-androjen
burada çok güzel bir örneği var kullanan kişi de türk
https://www.reddit.com/r/tressless/comments/11t470u/almost_six_month_on_duta_05_mg_daily_only_you_can/

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 14 Nisan 2023, 01:33:40 »
kalbınız varsa minoxil kullanamazsınız bu kadar net kasmaya gerek yok
Global Moderator

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
« Yanıtla #5 : 14 Nisan 2023, 11:18:40 »
kalbınız varsa minoxil kullanamazsınız bu kadar net kasmaya gerek yok
Peki hocam çok güzel anlıyorum sizleri ve farkındayım da ama bir alternatif yolu yok mu yani minoxil bırakınca dökücek onun yerine farklı bişey koyamaz mıyız? Yoksa sadece fin'e mi devam edeyim? Dün defne yaprağı ve biberiye yaprağı aldım kaynattım süzdüm minox yerine bunu kullansam etkisi nasıl olur? Yardımcı olursanız çok sevinirim
Dutasterid günlük 0.5mg
konazol haftada 1
D vitamini 15 günde 1

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 14 Nisan 2023, 11:47:51 »
Peki hocam çok güzel anlıyorum sizleri ve farkındayım da ama bir alternatif yolu yok mu yani minoxil bırakınca dökücek onun yerine farklı bişey koyamaz mıyız? Yoksa sadece fin'e mi devam edeyim? Dün defne yaprağı ve biberiye yaprağı aldım kaynattım süzdüm minox yerine bunu kullansam etkisi nasıl olur? Yardımcı olursanız çok sevinirim
yapacak bi şeyin yok. istiyorsan devam et senin alacağın risk. bitki karışımını da dene benim gibi birkaç kişide hiçbir işe yaramadı sadece temürmelik'te işe yaramışa benziyor
ben de yaptığım sporda daha kolay kas kütlesi eklemeyi testosteron enjekte etmeyi isterdim fakat saç dökülmemi şiddetlendireceğinin farkındayım ondan yapmıyorum
tercih meselesi

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2023, 12:10:26 »
yapacak bi şeyin yok. istiyorsan devam et senin alacağın risk. bitki karışımını da dene benim gibi birkaç kişide hiçbir işe yaramadı sadece temürmelik'te işe yaramışa benziyor
ben de yaptığım sporda daha kolay kas kütlesi eklemeyi testosteron enjekte etmeyi isterdim fakat saç dökülmemi şiddetlendireceğinin farkındayım ondan yapmıyorum

Haklısın dostum valla kaderimize küsücez bırakıcaz mecbur
tercih meselesi
Dutasterid günlük 0.5mg
konazol haftada 1
D vitamini 15 günde 1

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2023, 19:22:46 »

Kardeşim şimdi bende kalp yetmezliği var diyorsun minoxil neden kullanıyorsun?
Ya da bunu doktora danıştın mı?
Finasterid kullansaydın bari.
Tabi bunuda doktora danışmalısın benim bildiğim çok alakası yok ama konunun uzmanı değilim doktora danışmalısın rahatsızlığından dolayı.

Zaten minoxil genetik dökülmeye bir altarnatif değil. Bazı durumlar için sadece işe yarar saç ekim öncesi kesinlikle tavsiye etmem bir anlamı yok. Ama saç ekim sonrası saçlar da gelişim zayıfsa o zaman kullanmak mantıklı sadece bu. Ve donör toparlama süreci hızlandırır o kadar
Global Moderator

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2023, 20:59:08 »
 kalp sorunu olanlara ve 45 yas ustune yasak zaten.masaj yap yerine.onada dr izin verirse yada prp
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 16 Nisan 2023, 21:46:31 »
Doktoruna danışarak procapil içerikli bir sprey ve finas dene. Dermastamp ve masaj ekle. Ancak hepsini önce doktoruna sor onayını al.
  • Yaşınız 26

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 16 Nisan 2023, 22:00:39 »
Doktoruna danışarak procapil içerikli bir sprey ve finas dene. Dermastamp ve masaj ekle. Ancak hepsini önce doktoruna sor onayını al.
finasteride kullanıyor zaten. procapil ise ekim sonrası hariç çok gereksiz geliyor bana maalesef

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 17 Nisan 2023, 05:22:46 »
finasteride kullanıyor zaten. procapil ise ekim sonrası hariç çok gereksiz geliyor bana maalesef

Kullanıp fayda gören de var. Sanırım kişiden kişiye dökülme tipinden tipine ve genetiğin agresifliğine göre değişiyor. Fakat kalp yetmezliği varken minox kullanmaması gerektiği bence kesin tabiki kişinin kendi tercihi ancak ben olsam kesin ve kesin kullanmazdım.
  • Yaşınız 26

Facebook Twitter Instagram