Gönderen Konu: Yaş 21 Yoğun Saç Dökülmem Var - Yardımlarınızı Bekliyorum  (Okunma sayısı 560 defa)

Goriot

• Yeni üye
  • *
Merhbalar yaşım 21 ancak yaşıma göre saç dökülmem çok can sıkıcı seviyede zaten resimlerde de durumu görebilirsiniz. Bu durum beni gerçekten çok kötü etkiliyor. Kendime özgüvenim kalmadı. Gün boyu sürekli aynaya saçımın dökülen ve seyrek olan yerlerine bakıyorum. Eskiden beri hep uzun saç kullanırdım bu nedenle bu saçla aynaya bakmak benim için çok zor oluyor. Zaten eski resimlere bakınca geçirdiğim içten hiç bahsetmiyorum bile. Belki bu yazıyı okuyunca ergen şikayeti gibi görebilirsiniz ancak ne kampüste ne de sınıfta benim yaşımda böyle dökük saçlı birine rastlamadım. Daha henüz 21 yaşıma girmeme rağmen yaşımdan çok daha yaşlı gösteriyorum. Yaşıtlarımı güzel saç modeleriyle görürken benim aynadaki halim can sıkıcı oluyor.

Şakaklardaki açıklığın bir daha geri gelmeyeceğini biliyroum zaten asıl can sıkıcı olan saçımın ön kısmı. Eğer orayı toparlıp canlandırabilirsem iyi bir görünüm elde edebilirim. Oradaki saçlarım şu an çok cansız uzamıyor bile ve de kötü duruyor. Daha iyi bir görünüm elde etmek için ne önerirsiniz? Gerçekten yardımınıza muhtaç durumdayım. Gittiğim cildiye doktorları bu konuda çok bilgisizlerdi ve özelde direk prp devlette ise sponsorlu olduğu ilaç şirketinin ilaçlarını önerdiler. Bu nedenle sizlere başvurmak ve ona göre bir yol çizmek istedim.
Önereceğiniz ilaç vs. ne varsa yan etkilerini göze alarak kullanabilirim. Genellikle xpecia öneriliyor zannederim ama ne önerilirse onu temin etmeye çalışağım.Bunun haricinde saç masajı gibi uygulamalar gördüm bunlarıda deneyebilirim. İstediğim şey ön taraftaki saçın gürleşip canlılık kazanması. Eğer ön taraf canlı olursa saçıma bir model oturtabilirim. Maalesef şu anki haliyle hiç bir şey yapılmıyor.
Buna ek olarak şu anki durumuna ekim önerir misiniz? Eğer ekim için uygunsa ekim seçeneğinide düşünebilirim. Donör bölgem çok sağlam. Ama halen agresif dökülmeyi yaşamadğım için mantıklı olur mu emin olamadım.

Durum budur. Her türlü önerinizi ve tavsiyenizi minnetle dinliyor olacağım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Mehmet Dgn

• Full Member
Genç yaşta saç kaybı yaşıyorsun kardeşim maalesef biraz medikal destekleri araştırıp (xpecia ve 1/4 proscar )ile saçlarını korumalısın ve dökülmemin önüne geçmelisin sonrasında  Ekim düşünmelisin forumda sonuçlanmış konular ve kullanılan ürünler var araştır yaşın biraz erken gibi kardeşim

Ali Kemal

• Sr. Member
xpecia,masaj ,dermaroller falan iyi gelir yada extra olarak topikal finasteridde kullanabilirsin fakat devamlılığı şart ve ayrıca yan etki riski oral kullanıma göre az olmasına rağmen genede var.

Karanlık Adam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Genetik reis senin dökülmen,seni çok iyi anliyorum bu yaşta takilmana saçina,ben 32yaşindayim 1tel düşse canimi sıkar,şuan ekim yaptirma 30 kadar çok zamanin var sacini destekle koruya bildiğin kadarini koru dökülenlerde dökülsün kafa yapin 30kadar otursun ki çok fazla açiklik olmassa ekim yaptirirsin saç yapin ekime müsait yaptirirsan çok güzel sıklaşir ama ilerde gene ekim ihtiyacı duyarmısın cünki genetik dökülme illeti 30kadar yoğun oluyor,Yaşandi ve onaylandı😇
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2023, 22:50:41 Gönderen: Karanlık Adam »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
yaşın erken daha dökülmende devam edecek bence bekle ve saçlarını medikal olarak koru
Global Moderator

Eksi sözlük

• Sr. Member
erkek tipi saç dökülmesi Genetik Saç Dökülmesi Nedir? Genetik saç dökülmesi kişinin genetik alt yapısına bağlı olarak, kadın veya erkeklerde, ergenlikle başlayan saç dökülmesidir. Toplumda ırsi saç dökülmesi olarak adlandırılan genetik saç dökülmesinde dihidrotestosteron (DHT) denilen erkeklik hormonunun bir türü yüksektir.

kısaca bu dökülmeyi finasterid ile durdurmalısın tabi yaşın 21 kullanmak için doktor ile görüşmelisin
saç ekimi içinde 24 25 yaşlarını beklemen senin için daha uygun olur

Goriot

• Yeni üye
  • *
yaşın erken daha dökülmende devam edecek bence bekle ve saçlarını medikal olarak koru

Hintell hocam zannederim bu sayfanın şefi sizsiniz. Medikal olarak korumayı biraz açabilir misiniz? Ona göre bir tedeaviye başlayayım. Ne almam gerek?

Goriot

• Yeni üye
  • *

Hintell hocam zannederim bu sayfanın şefi sizsiniz. Medikal olarak korumayı biraz açabilir misiniz? Ona göre bir tedeaviye başlayayım. Ne almam gerek?

Goriot

• Yeni üye
  • *
Hocam xpecia mı kast ediyorsunuz

erkek tipi saç dökülmesi Genetik Saç Dökülmesi Nedir? Genetik saç dökülmesi kişinin genetik alt yapısına bağlı olarak, kadın veya erkeklerde, ergenlikle başlayan saç dökülmesidir. Toplumda ırsi saç dökülmesi olarak adlandırılan genetik saç dökülmesinde dihidrotestosteron (DHT) denilen erkeklik hormonunun bir türü yüksektir.

kısaca bu dökülmeyi finasterid ile durdurmalısın tabi yaşın 21 kullanmak için doktor ile görüşmelisin
saç ekimi içinde 24 25 yaşlarını beklemen senin için daha uygun olur

emekli kel

• Hero Member
 xpecia dermoller masaj veya cesaret edebiliyorsun yasına bence pek uygun değil ama finasterid dermoller masaj .
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

spreca

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Yaş 21 Yoğun Saç Dökülmem Var - Yardımlarınızı Bekliyorum
« Yanıtla #10 : 06 Mayıs 2023, 16:16:07 »
24 yaşındayım 21 de senden çok çok az daha kötü vaziyetteydi saçlarım ve şimdi üst bölge kel sayılır. Forumu daha erken keşfedip keşke fin başlasaydım diyorum. Araştırmanı yap ve medikale yönel günde 0.5 mg propecia kullanıyorum şu an. Sakın erteleme.

Goriot

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 07 Mayıs 2023, 16:01:41 »
Hocam nasıl bir medikal tedavi öneirsiniz?

24 yaşındayım 21 de senden çok çok az daha kötü vaziyetteydi saçlarım ve şimdi üst bölge kel sayılır. Forumu daha erken keşfedip keşke fin başlasaydım diyorum. Araştırmanı yap ve medikale yönel günde 0.5 mg propecia kullanıyorum şu an. Sakın erteleme.

Goriot

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 07 Mayıs 2023, 16:04:23 »
xpecia dermoller masaj veya cesaret edebiliyorsun yasına bence pek uygun değil ama finasterid dermoller masaj .

Teşekkür  ederim hocam. İnternete finasterid yazıbxa xpecia yazıyordu o nedenle sormak istedim. Bu yazdıklarınız yeterli olucak mıdır

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 07 Mayıs 2023, 19:32:42 »
 şimdilik baska secenek yok.yetmezse ilerde ekim.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram