Gönderen Konu: Saç ekimi için gittiğim yerler de 2 seans 1 seans karmaşası  (Okunma sayısı 1121 defa)

firehawk35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
İyi günler arkadaşlar
Ben 37-38 yaşlarında hem anne tarafından hem baba tarafından kellik geni taşıyan bir bireyim. İzmir'de yaşıyorum. Benim ekim yapılacak alan çok geniş olduğundan dolayı ekim konusunda tereddütlerim vardı. İzmir'de üç ayrı yere gittim, danışmak için.

Bunlardan 1.'si Dr. Sibel Ulusan, 2.'si Erna Hair ve 3.'sü Dr. Erdal Tuğsel. İlk görüştüğüm kişi Sibel hanımdı önce ense bölgen dar ama bir bakalım dedi sonra kameralı mikroskop ile baktığında 2 seanslık işi var ama tek günde halllolur. Dedi kaç greft ekeceğini ne kadar olacağını heyecandan konuşmadık. Yalnız saç çizgisi ve planlama dahil 2000 € dedi bana. Nekrozdan çekindiğimi söyledim %1-2 o ihtimal her zaman var ama bu konuda fazla olumsuz dönen olmadı bana dedi. Doğal olur mu dedim, Allah değilim ama en doğal haline getirmeye çalışırım. dedi. 2 seans olursun ayrı ayrı olursa da bu sefer 2000-2000 ödersin sen bilirsin ben tek seansta iki seanslık işi 2000 €'ya da halledebilirim dedi.

İkinci gittiğim kurum Erna hair. İşletme sahibi erkan bey ise bana hekim olmadığını, yanındaki çalışanlarının sağlıkçı olmadıklarını ancak dermatoloji ve saç ekimi konusunda uzman hekimlerin yanında uzun süredir  çalıştıklarını, bu konuda epeyce tecrübeli olduklarını beyan etti. Saç yapıma gelince 2 seansta hallolur. Dedi ancak seanslar arasında en az 8 ay sürenin geçmesi gerektiğini dermal yapının vaskülerizasyonun tamamlanması ve kan akışıyla saç köklerinin toplanmasının 7-8 ay alacağını 1 cm2'lik alanda bünyeye göre 4-5 kök  saç olabileceğini kendilerinin ilk seansta her 1cm2'lik alanda 1 kök alıp kalan 4 kök'ten arda kalan 1'ini de 8 ay sonra açıkta kalan bölgeye ektiklerini, aksi takdirde 2 seanslık işi tek seansta yapmaya kalkarsak aynı 1cm2'lik bölgeden 2 kök saç alınırsa, vaskülerizasyon(damarlanma-kan akışı) ile o bölgedeki tüm köklerin aynı anda tüm ekilen alanı besleyemeyebileceğini ayrıca ekilirken jöle kıvamındaki saç derisinden 1 kök alırken kalan 4 kök aşağıda kaldığını ancak bir 2. kökü alırken saç köküyle birlikte değil saç kırığıyla ekme riskinin de doğduğunu belirterek 2 seans önerdi. Seans başı 15000₺ dedi. Nekroz dahil operasyon öncesi sonrası her konuda çekindiğim herşeyi anlattı, olası saç çizgilerimi gösterdi, özel hastanelere ekip filan gönderdiğini de belirtti.

3. Kişi ise plastik cerrrahi uzmanı Erdal Tuğsel bir yakınımız aracılığıyla muayenesine gittim. Hacettepe Tıp mezunu ve bu konuda ihtisas yapmış. Kitaplar yayımlamış. Saç yapıma bakarak 2 seanslık işi var. kendisinin fut yöntemini kullandığını ama dilersem fue yöntemi ile de ekimi yapabileceğini söyledi. saçımın 2 seansta ekiminin yapılabileceğini söyledi. fut'da doku nakli olduğunun ensede yaklaşık 1 cm bir skar izi kalabileceğini onuda saçımın örtebileceğini söyledi. fut'da nekroz vakasının görülme durumunun söz konusu olmadığını saç kökünü çevreleyen koruyucu yağlı doku ile birlikte  ekildiğinden sonucun daha sağlıklı olduğunu resimlerle anlattı. fue'da ise yağlı doku bozunarak alınan saç köklerin tutmama riskinin de bulunduğunu ve her zaman %1-2  olasılıkla da olsa nekroz vakalarının görülme olasılığının olabileceğini belirterek tercihi bana bıraktı. Her iki yönteminde avantaj ve dezavantajlarını bana anlattı. Lakin ücreti çok yüksek seans başı binlerce Euro.

Açıkçası şimdi Sibel hanımın 2 seanslık işi tek seansta yaparım lafı kafama takıldı. Nekrozdan çok çekiniyorum. Ama Sibel hanım mı Erna Hair mi bilemedim. Her ikisinin de nette baktığımda fazla olumsuz yorum görmedim. Ne dersiniz arkadaşlar. Yardımcı olacağınızı umar. Şimdiden teşekkür ederim.

firehawk35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi için gittiğim yerler de 2 seans 1 seans karmaşası
« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2023, 04:00:27 »
Ayrıca ilk ve ikinci gittiğim saç ekim merkezlerinde belirlenen saç çizgisi planı 3 aşağı 5 yukarı bu şekilde ne dersiniz arkadaşlar

Aang

• Full Member
  • Daha güzel günlere.
« Yanıtla #2 : 26 Mayıs 2023, 10:23:33 »
Dostum açıklığının çok büyük olmasından dolayı sana 2 ekim yapılmasını öneriyorum. Çoğu yer tek seansta yaparım dese de güçlü kökleri ön tarafa ekerek zayıf kökleri tepe vertex bölgesine bırakıyorlar buna kıvırma payı olarak tepe bölgesi zaten tutma ihtimali düşük oluyor diyorlar. ilk ameliyatta yaklaşık 3500 greft gibi bir çalışma olur ve önden bakıldığında seni tatmin edecek kıvama getirir 8-9 ay sonrasında kalan donör alanına göre ikinci bir çalışma ile tepe bölgesini yapabilirler. Tek ameliyatta olursa donör bölgen tavuk yolunmuşa dönebilir. Bu yüzden daha çok pişman olabilirsin.

Nekroz konusunda ise sağlık konusunda bilgisi olan ve antisepsi kurallarını bilen birinin yanında saç ekimini yaptırmanı öneririm. Ameliyatın başarılı bir şekilde bilinçli kişiler tarafından yapılırsa herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. İzmir dışında farklı şehirlerde de tecrübesi yüksek ve başarılı kişiler var bu kişileri de tercih edebilirsin.

FUT veya FUE hangisi daha uygun dersen FUT yönteminde deriden bir parça aldıkları için yara izi gözüküyor ve saçlarını kısa kullanmaya karar verdiğinde kocaman hoş olmayan bir yara izi oluyor bu yüzden sürekli olarak uzun saç kullanman lazımki bu yara izini kapatabilsin. Bu yüzden benim içim bu yönteme çok sinmedi.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 06 Temmuz 2023, 23:33:30 »
karmaşaya gerek yok bu açık alan 1 ekimle kapanmaz kafanızı ikiye bölüp iki ekim yapmalısınız
ha bana sorarsanız iki ekimlede kapanmaz sizin için en iyi iki senan ekim ancak bu alan için olmalı

tamamen kağanmaz vertexin yarısı kalmalı ekim yapılmadan

kafa yağınız çok geniz donör alan çok güçlü değil sakal desteği de gerekli

çok iyi bir merkez seçmelisiniz kafanıza göre değil ciddi araştırma yaparak
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram