Gönderen Konu: Kabuk dökümü sonrası çıkan saç kökleri  (Okunma sayısı 531 defa)

wellplayed

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Kabuk dökümü sonrası çıkan saç kökleri
« : 04 Aralık 2023, 21:28:37 »
Merhaba.

10. gündeyim ve kabuk dökme işlemi yaptım. İşlem esnasında şu şekilde kıllar çıktı. Dibi beyaz tabaka ile kaplı yaklaşık 100 civarı döküldü(belki daha fazladır). Dibi siyah olan da (kurumuş kan gibi sanki) bi 10-15 adet vardı. Dökülenlerde sanki dip kısmı siyah gibiydi yani sanki köküyle beraber döküldü gibi.

Acaba o kökleri kaybettim mi?

kelbabangida

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Kabuk dökümü sonrası çıkan saç kökleri
« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2023, 21:37:25 »
malesef bunlar folikülü ile gelmiş gibi görünüyor yani mefta hocam ama telaşlanacakta bir durum yok çoğu ekimde oluyor böyle dökülenler.

wellplayed

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2023, 16:58:05 »
malesef bunlar folikülü ile gelmiş gibi görünüyor yani mefta hocam ama telaşlanacakta bir durum yok çoğu ekimde oluyor böyle dökülenler.

Teşekkürler yorumunuz için. Saçlarıma çok iyi bakmaya çalışıyorum. Kabuk dökme işlemimin üstüne 3 gün geçti. Şimdilik günde 10-15 arası dökülen tel sayabiliyorum kimisi L ve J şeklinde(forumda baston olarakta adlandırılıyor) ve kökleri siyah. Kimisi de normal ortadan kesilmiş kıl gibi. Sigara, alkol vs. almıyorum ve günlük beslenmem baya iyi. Umarım iyi bir sonuç elde ederim.

Kabuk dökümünde çıkan kökler baya korkuttu açıkçası. Forumda başka konularda da var kabuk dökümü esnasında bu şekilde dökülmeleri olanlar. Durumları nedir merak ettim

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2023, 20:24:34 »
 kıl ölü hücre canlı.ekimci hucreyi gostermişti.birde dokulurken hucreye benzeyen o uç siyah nokta var o hucre değil.hucre daha farklı.zaten ilk 72 saat carpıp kanatmadıysan hucreye zarar veremezsin.cımbızla cektiren var drlra ektirdiğine pişman olup gene çıkıyor dr zor alıyor onu ordan.kayıp yok rahat ol.o kök gibi gozuken siyh nokta dublor kokun kendisi değil kokten ayrılan parca asıl kok içerde kalıo demişti ekimci
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2023, 20:36:20 Gönderen: emekli kel »
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

wellplayed

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 09 Aralık 2023, 16:05:48 »
kıl ölü hücre canlı.ekimci hucreyi gostermişti.birde dokulurken hucreye benzeyen o uç siyah nokta var o hucre değil.hucre daha farklı.zaten ilk 72 saat carpıp kanatmadıysan hucreye zarar veremezsin.cımbızla cektiren var drlra ektirdiğine pişman olup gene çıkıyor dr zor alıyor onu ordan.kayıp yok rahat ol.o kök gibi gozuken siyh nokta dublor kokun kendisi değil kokten ayrılan parca asıl kok içerde kalıo demişti ekimci

Bana da gösterdi uzman fakat o esnada çok uykuluydum hatırlayamadım, böyle rüya gibi kaldı aklımda. Sanki dip kısmında yağ parçası gibi hafif sarımsı/beyaz bir kese vardı. Yine yanlış hatırlıyor olabilirim.
2 gündür dökülmeler daha çok kesik kıl biçiminde, sanki sakal tıraşı olduktan sonra çıkan kıllar gibi. Ekim alanım hala sık aklımda geldikçe parmak ucumla masaj yapıyorum hafif hafif.

Özellikle kabuk dökümünde çıkan kıllar ve ondan 2 sonra gördüğüm J-L (baston diyorlar forumda) olan dökülmeler beni biraz panikletti açıkçası  :)

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 12 Aralık 2023, 17:14:42 »
 sorun yok
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram