Gönderen Konu: bu saçlar nolur?  (Okunma sayısı 227 defa)

haaylau

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
bu saçlar nolur?
« : 07 Aralık 2023, 16:58:11 »
merhaba 18'e gireceğim. saçımın tepe noktası böyle.
genel olarak çok sıkı bir saçım yok zaten hep ve kücüklükten beri ince saçlara sahibim. saçın bu bölgesi haric açılma başka bir yerde yok.
ailede genç yaşta bi amcamda var dökülme. 30'undan sonra. dedem yaşlanınca. babamda böyle bir durum yoktu. canımı sıkıyor açıkcası.
saçlarım banyo sonrası kurularken haric o da banyo sonrası kurularken 10 tel civarı ufak ufak ince saçlar dökülüyor. özellikle beyaz mermer üzerinde bakıyorum.
harici olarak elimi saçıma attığımda vs elime saç gelmez. sabah uyandığımda yastığımda tek tel saç dahi olmaz.

berberim "saçın genetiği ve modeli böyle olabilir. saç tellerin ince ve bu görüntüye sebep olabiliyor olabilir" dedi.
sizce durum nedir?

Tomodachi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: bu saçlar nolur?
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2023, 17:01:35 »
merhaba 18'e gireceğim. saçımın tepe noktası böyle.
genel olarak çok sıkı bir saçım yok zaten hep ve kücüklükten beri ince saçlara sahibim. saçın bu bölgesi haric açılma başka bir yerde yok.
ailede genç yaşta bi amcamda var dökülme. 30'undan sonra. dedem yaşlanınca. babamda böyle bir durum yoktu. canımı sıkıyor açıkcası.
saçlarım banyo sonrası kurularken haric o da banyo sonrası kurularken 10 tel civarı ufak ufak ince saçlar dökülüyor. özellikle beyaz mermer üzerinde bakıyorum.
harici olarak elimi saçıma attığımda vs elime saç gelmez. sabah uyandığımda yastığımda tek tel saç dahi olmaz.

berberim "saçın genetiği ve modeli böyle olabilir. saç tellerin ince ve bu görüntüye sebep olabiliyor olabilir" dedi.
sizce durum nedir?
şu an bir sıkıntı yok gibi aam ilerde olabilir şu anlık yapabileceğin xpecia kullanabilirisin hem bir nebze olsa saçların kalınlaşır konozol şampuan kullanabilirisin saçların çabuk yağlanıyorsa iyi gelir onun yanın da vitamin değerlerini baktırabilirisin eksik varsa kapatırsan eğer durum ciddileşirse finasterid kullanabilirisin doktor kontrolüyle

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2023, 17:30:01 »
 saçın en hassas olduğu an ıslak olduğu andır nazik davranmak gerek.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

haaylau

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2023, 17:33:37 »
saçın en hassas olduğu an ıslak olduğu andır nazik davranmak gerek.

sizce bunun ilerleme şansı nedir. argan, biberiye yağı vs kullanmaya başladım

Mehmet 0112

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Aralık 2023, 18:07:08 »
Kardeşim kan değerlerine baktır eksik vitaminlerini tamamla
Dht hormonuna özellikle baktır onda sıkıntı çıkarsa muhtemelen genetik dökülme başlamış demektir şuanda onun doğal yollu çözümü yok en etkili ilaç proscar 1 /4 dozu kullanman lazım fakat o ilaç da pek masum Bi ilaç değil
Minoxil saç çıkaran Bi ilaçtır fakat tansiyon ilacı olarak üretilen ilaçlardan esinlenerek yapıldığını duymuştum kullandığın müddet saç çıkarır fakat bıraktığın an çok hızlı şekilde dökülme yaşarsın var olan saçlarında alıştığı için onları dahi güçsüzleştirir hiç bulaşma derim
Şuan lık benim zannımca yapacağın en iyi şey tahlillerine baktırıp eksik vit. Tamamla
Prozinc plus şampuan ve losyon var konazol şampuan var bunları kullanabilirsin xpecia da olabilir ama dediğim gibi eğer genetikse dökülmen, en fazla yapacağın şey süreci biraz geciktirmek olur ilaçsız şekilde
  • Ekim Tarihi: 28.09.2023
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 5.000 greft
  • Yaşınız 26
  • Medikal Tedavi Proscar1/4,xpecia sabah akşam, 3 günde 1 redoxon C, d, çinko

haaylau

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 07 Aralık 2023, 18:50:58 »
Kardeşim kan değerlerine baktır eksik vitaminlerini tamamla
Dht hormonuna özellikle baktır onda sıkıntı çıkarsa muhtemelen genetik dökülme başlamış demektir şuanda onun doğal yollu çözümü yok en etkili ilaç proscar 1 /4 dozu kullanman lazım fakat o ilaç da pek masum Bi ilaç değil
Minoxil saç çıkaran Bi ilaçtır fakat tansiyon ilacı olarak üretilen ilaçlardan esinlenerek yapıldığını duymuştum kullandığın müddet saç çıkarır fakat bıraktığın an çok hızlı şekilde dökülme yaşarsın var olan saçlarında alıştığı için onları dahi güçsüzleştirir hiç bulaşma derim
Şuan lık benim zannımca yapacağın en iyi şey tahlillerine baktırıp eksik vit. Tamamla
Prozinc plus şampuan ve losyon var konazol şampuan var bunları kullanabilirsin xpecia da olabilir ama dediğim gibi eğer genetikse dökülmen, en fazla yapacağın şey süreci biraz geciktirmek olur ilaçsız şekilde

teşekkürler hocam. 1 hafta içinde kan değerlerime baktırıp buradan dönüş yapacağım. vitamın eksiğim olduğunu düşünüyorum zaten. umarım olacaksa da 35lerden sonra olur..

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 07 Aralık 2023, 20:20:00 »
 genetik olabilir.ilerisi için şimdilik bir sıkıntı gozukmuyor yakın zamanda daha ilerisini bilemeyiz.yağlı şeler gozenekleri tıkar iyice doker kullanma.kullanıyorsan kullandıktan sonra saçı çok iyi arındır
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram