Gönderen Konu: Finsterid ve Duş alma sıklığı hakkında sorularım var lütfen bakar mısınız  (Okunma sayısı 244 defa)

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Haftada üç dört güne tekabül eden yani bir gün 1mg 1.25mg arası Fin diğer gün Xpecia diğer gün Fin şeklinde kullanıyorum bunun sıklığı nasıl olmalı arttırmalı mıyım? Haftada üç gün kullananlarında faydasını gördüğüm için böyle başlamıştım birde saçım bir bir günde yağlanıyor iki günde bir duş alıyorum çok şampuana maruz kalmasın ve yağlanma artmasın, duşta saçım çok dökülmesin diye doğru mu yoksa her gün yıkamak. Daha mı sağlıklı bunları cevaplarsanız çok mutlu olurum sorabileceğim başka yerim yok ) :

Lauri

• Hero Member
Fayda görüyorsan gün aşırı finss kullanıyor olman mantıklı makul. Eğer gelişme yoksa, dökülme devam ediyorsa sıklık arttırılabilir.

Saçlarım yağlanmasın diye duş almamazlık etmeyi pek mantıklı bulamadım. Kaliteli bir şampuan kullanımı ile bir sorun olmayacağını düşünüyorum. Ama olur diyorsanız, arada şampuan kullanmadan kafayı ılık bir suyla yıkamak mantıklı olabilir.

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Fayda görüyorsan gün aşırı finss kullanıyor olman mantıklı makul. Eğer gelişme yoksa, dökülme devam ediyorsa sıklık arttırılabilir.

Saçlarım yağlanmasın diye duş almamazlık etmeyi pek mantıklı bulamadım. Kaliteli bir şampuan kullanımı ile bir sorun olmayacağını düşünüyorum. Ama olur diyorsanız, arada şampuan kullanmadan kafayı ılık bir suyla yıkamak mantıklı olabilir.
Reis gün aşırı demek iki günde bir mi demek, şimdi acaba günde bire mi geçsem diye düşünüyorum

Lauri

• Hero Member
Evet günaşırı demek bir gün kullan diğer gün kullanma gibi. Pazartesi çarşamba cuma vs vs gibi.

Eğer bu kullanım şekliyle pfayda gördüysen halinden memnnusan böyle devam etmen daha mantılı bence. Yaşın gençse 20lerde20lerin başındaysan mesela, hem riskli bir ilaç yanetkilerinden dolayı hem de ilerleyen yaşlarda ilacın işe yaramadığı durumda sıklığı arttırma şansın cebinde durur. Ama işe yaramıyor dökülmeden devam ediyor falansa sıklaştırmak düşünülebilir tabi.

Nami Diğer

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar merhaba.
Bugün cildiyede test yaptırdım ve total testesteron 542 çıktı sanırım tam optimum seviye yaş 36
Şimdi benim Finasterid kullanmamda bir sakınca olur mu sizce?

Facebook Twitter Instagram