Gönderen Konu: Dr. Serkan Aygın - 4200 Greft - Yaş 45 - 29/01/2024  (Okunma sayısı 6854 defa)

gambatte

• Yeni üye
  • *
Herkese selamlar,

2 sene kadar önce burada saç ekimiyle ilgili bir başlık açmış ve ektirmeli miyim diye fikrinizi sormuştum. Bu süreçte Asmed ve Asuman hair ile de gidip görüşmüştüm. Asmed bu arada çok acayip bir yerdi. Girişte lobide piyano çalan kadın fikri bana biraz abartı hissettirse de de çok kurumsal ve çok güvenilir göründüler, saçıma baktılar, covid testi yaptılar ve tüm yorumlarını da paylaşarak yardımcı oldular. Bende açıkçası bir marka algısı yarattılar bu gerçek. Ancak görüştüğüm zaman hem uzun süre beklemem gerekiyordu hem de ekim yapabileceklerini ama ekilen bölgede saçım da olduğunu ve orada da bir kayıp olabileceğini paylaştılar. Derken ben ‘ya zaten saçı uzun tutarak kapatabiliyorum’ psikolojisiyle biraz da sıkılarak ektirmekten o dönem vazgeçtim. Tabi ektirsem şimdi belki de çoktan kurtulmuştum.

2 sene kadar sonra sonunda ‘haydi bu işi yaptırayım da bitsin diye karar verdim’. Serkan Aygın ismini forumdan biliyordum, berberim de oradan çok iyi sonuçlar geliyor (berbersonucları.com diye bir espri geldi aklıma) dediği için anlık bir kararla daha da düşünmemeye ve yol almaya karar verdim ve muayene randevusu aldım.

Önce Nasa’yı andıran cihazların içinde saçlarımla ilgili bir takım ölçümler yaptılar. Ne işe yaradığını çok da anlatmadılar ama bir işe yarıyor muhtemelen, yaramıyorsa da bilimsel bir işler yapılıyor diye daha çok güvenmemi sağladığı için yine işe yaradı.

Sonrasında da Dr. Serkan Aygın’la tanıştık.
Serkan bey beni görünce ‘sen şu ön tarafı sağlam kalıp, saçı değişik dökülenlerdensin demek’ şeklinde bir giriş yaptı. Ense ve yanların çok iyi olduğunu ve bu sayede iki dikim bile yapılacak saçım olduğunu çok iyi sonuç alınacağını söyledi. :)

Bu arada yaşım 45 ‘sen zaten bu saate kadar ilaç kullanmamışsın, bu saatten sonra da kullan demeye gerek yok, ancak her sabah ve akşam sana vereceğimiz kür ile saçına bakım yapacaksın o zaman saçını uzun yıllar iyi şekilde kullanırsın’ dedi.

Ön taraflara biraz sıklaştırma ve geriye doğru arta arta şekilde ekim yapılacağını ve toplamda 4200greft DHI yöntemiyle ilerleneceğini aktardı.
Ben de haydi o zaman hayırlı olsun diye el sıkıştım. Geçtiğimiz gün de kan tahlili ve ödemeyi yaparak pazartesi sabahına gün aldım.

Ekim öncesi ve sonrası saç görünümlerimi buraya ekleyeceğim. Benim de bir katkım olsun foruma, bakalım nasıl geçecek şimdiden bir heyecan aldı gidiyor :)

Haydi hayırlı traşlar.
Sevgiler

gambatte

• Yeni üye
  • *
Ynt: Dr. Serkan Aygın - 4200 Greft - Yaş 45 - 29/01/2024
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2024, 17:09:37 »
Öncelikle saç ekimi öncesi durumumu paylaşayım. Uzun bir süredir, saçımın dökülmesi yavaşlamış gibi görünüyordu.

Yaptığım Bakım
Valla aslında pek bir şey yapmadım bugüne kadar. Sadece son bir aydır her sabah düzenli biotin alıyorum ve duşlardan önce HC Care bakım yağı sürüp 45 dakika bekleyip duşa giriyorum, duş sonrası da Urban Care Biotin'li sprey ile masaj yapıyorum. Bir miktar da güçlenme oldu gibi bir hissim var psikolojik de olabilir emin değilim.

Ekim Öncesi Fotoğraflarım: 2021 ve 2024 dönemlerinden ayrı ayrıdır. Islak olunca esas tablo daha gerçekçi haliyle görünüyor. Saç dalgalı olduğu için durumu çok anlatmıyordu.

Ekim Günü
Sabah 07:00'da kliniğe randevu verdiler. Ben KOÇ Üniversitesi'nde yapıyorlar sanıyordum ama artık tüm operasyonları kendi bünyelerinde yapıyorlarmış.
Formları doldurdum, ölüm riskine kadar yazılı ibareleri görmek biraz sinir stres yarattı açıkçası.
Devamında yukarı çıktık, soyunma odasına eşlik edip terlik, gömlek verdiler ve bir tane de prozak içirdiler.
Ardından saçlar traş edildi. Açıkçası traş olunca dökülen bölgenin tahminimden büyük olduğunu ve epey bir alanı dalgalı saç ve yan taraftan uzayanlarla çok iyi kamufle edebildiğimi anladım, bayağı gitmiş meğer saçlar.
Sedasyon sırasında elin üstünden girdiler, maalesef sağ el başarılı olmadı, soldan tekrar denendi, bu sırada ikisi de biraz morardı ve canım da acıdı.
Uyuşturma başlarken derin nefes almamı, baş dönmesi olabileceğini söylediler, biraz gevşedim, sersemlik oldu ama başım dönmedi. Ardından iğneler yapıldı ilk 1-2 iğne çok az can yaktı ama hiç kayda değer değildi. Sonrasında alım başladığında başladığını bile anlamadım, oldukça rahattı.

Operasyonu Merve Hanım ve ekibi yaptı. Ekipteki arkadaşlar çok hoşsohbet ve iyilerdi. Operasyon 6 saat civarı sürdü ancak o kadar ilgili ve özenliydiler ki yorulmadım diyebilirim.
Buradan okurlarsa diye hepsine çok çok da teşekkür ediyorum. (Enes, Ayşe, Zeynep ve Merve Hanım)

Merve hanım operasyon sonrasında saçlarımın en çok 3'lü foliküllerden oluştuğunu ve bu sayede tepenin çok güzel sonuç vereceğini söyledi. Aslında böyle şeyler söyleyip beklenti arttırmamam lazım ama paylaşmak istedim seninle dedi.

Arada öğlen sandviç ikram ettiler ve çıkışta da yemek ikram edip, ilaçlarımı verdiler.
VIP araçla eve kadar bıraktılar.
Ertesi gün lazer uygulandı ve kullanacağım bakım ürünleri verildi.

İlk gece mışıl mışıl uyudum. İkinci geceyse rahat edemedim bir türlü, kaşıntılar da ufaktan başladı zaten. Umarım en kısa zamanda toparlanır da normal hayatıma dönerim.

Deneyimimi paylaşmaya çalıştım umarım faydalı olur sizlere.
  • Yaşınız 41

gambatte

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2024, 17:10:43 »
Bu arada 4200 planlanmıştı ama 4400 greftlik ekim yapıldı.
  • Yaşınız 41

gambatte

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 05 Şubat 2024, 20:00:40 »
Selam herkese,

Bugün ilk bir haftayı devirdim yalnız kafam kabuk kaplı. Sanki kafama dar bir şapka giymişim de başımı ağrıtıyormuş gibi hissediyorum ve bu da biraz yordu beni açıkçası. Kabuklardan kafam takoz gibi oldu.
Bu akşam ilk defa da yatakta yatacağım. Bir öneriniz var mı arkadaşlar sürecin kalanı için? Kafanın üstünü ne zaman rahat kendi kafam gibi hissederim biraz da hissizlik var sanırım kabuklardan kaynaklı.
Son durum fotolarını da atıyorum sizce her şey yolunda mı? Nasıl görünüyor?
  • Yaşınız 41

Telgrafin Kelleri

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 05 Şubat 2024, 20:14:03 »
Gayet güzel gözüküyor , kabuklar gittikten sonra daha rahatlayacaksınız. O gerilme hisse azalacak. Kendi kafanız gibi hissetme durumu 20-30 gün içerisinde gerçekleşiyor.

aslan0313

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 05 Şubat 2024, 20:42:07 »
Ekim çok güxel görünüyor ama bence orda o kader greft yok 3400 falan gibi sanki ama saç kaliyan çok iyi bence güzel bi sonuç alırsın önemli olan da bu zaten bence hayırlı olsun

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 06 Şubat 2024, 23:24:59 »
olur bu ekim yalnız kendi saçlarını korumak için bir planın olması gerek ve ayrıca ekilenleride desteklemelisin sıklaştırma ekimi çünkü.

gambatte

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 06 Şubat 2024, 23:33:09 »
DHT ile ilgili ilaç kullanmak istemediğimi söylemiştim Dr. Serkan Aygın 20 sene kullanmamışsın bu saatten sonra kullan demem artık ama sabah ve akşam günde iki defa bakım yapacaksın saçlarına dedi. Vitamin, biotin vb takviyelere de okeyim. Zaten son iki yıldır dökülmem çok az gibi başka bi şey gerekir mi sizce? Tavsiyeniz var mı?
  • Yaşınız 41

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 06 Şubat 2024, 23:35:11 »
DHT ile ilgili ilaç kullanmak istemediğimi söylemiştim Dr. Serkan Aygın 20 sene kullanmamışsın bu saatten sonra kullan demem artık ama sabah ve akşam günde iki defa bakım yapacaksın saçlarına dedi. Vitamin, biotin vb takviyelere de okeyim. Zaten son iki yıldır dökülmem çok az gibi başka bi şey gerekir mi sizce? Tavsiyeniz var mı?

pardon  :) yaşınıza dikkat etmemişim .doktor bey doğru söylemiş bu yaşa kadar böyle geldiyse kalanlarda agresif dökülme olmaz zaten ve bunun için bencede önlem almanıza gerek yok.

gambatte

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 06 Şubat 2024, 23:43:43 »
Çok teşekkür ederim.

Günlerdir de kafamı sakınıyorum az önce yanlışlıkla gidip dolap kapağının sivri köşesine donör bölgesini vurdum. 2mm’lik ince bir çizgi şeklinde içi kırmızı görünen sıyırık oluşturmuşum akşam nazarı diyelim ama çarptım diye de kendi kendime kızdırdı. :(

Yarın kliniğe bir kontrole uğrayacağım. 8. Gündeyim kafam hala full kabuk, önemli bazı toplantılara gitmem gerekiyor, şapka ve bere de yasak dert oluyor. Erteledikçe erteliyorum. Bazılarında bir haftada kabuk dökülmüş ama klinik 15. Gün diyor beklemeye devam bakalım. Sonu iyi olsun inşallah.
  • Yaşınız 41

borella01

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 06 Şubat 2024, 23:50:29 »
çok geçmiş olsun hocam umarım çok sorun olmaz hayat böyle işte her durumda sakınılan göze çöp batıyor  :) kabukları erken atmak istiyorsanız günde iki sefer kabukları bephanton losyon ile bekletip yumuşatın ve sonra yıkama yapınız bu şekilde 7 ve 8 günler kabukların çoğu gitmiş oluyor hocam.

gambatte

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 07 Şubat 2024, 00:17:49 »
Çok teşekkür ederim. Operasyon sonrası verdikleri krem ve şampuanı her gün uygulamamı istediler. Her ne kadar kurtulmak istesem de kendi kafama göre bi şeyler yapmayıp normal süreci devam ettireyim de bi sıkıntı olmasın. Takılırım sonra ben hata mı ettim erken döktüm kabuğu diye.😂

Bu arada verdikleri bilgide kabuğun çabuk dökülmesini istemiyoruz demişlerdi. Ama insanlık işte sabırsızlanıp duruyorum.

Çıkacak saçlar için de acelem yok ama kendi saçlarım en azından ekim öncesi haliyle hemen geri gelir mi onu çok merak ediyorum. Millet saç niye ektirdin ki filan diyor, farketmiyorlardı yandan taramayla açıklık kapattığımı ama çok dert oluyordu. En azından ekim öncesi halime dönsem sonra adım adım gelse süper olcak çıkış zamanı için ayna başında yaşamam diye umuyorum :)
  • Yaşınız 41

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 07 Şubat 2024, 21:57:59 »
Hayırlı olmasını dilerim çok kaliteli bir saç ekimi olmuş ön çizgi greft sağılımı sıklık çok başarılı duruyor umarım çol güzel sonuç alırsınız
Global Moderator

gambatte

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 09 Şubat 2024, 09:39:21 »
Hayırlı olmasını dilerim çok kaliteli bir saç ekimi olmuş ön çizgi greft sağılımı sıklık çok başarılı duruyor umarım çol güzel sonuç alırsınız

Çok teşekkür Ederim Hintell. Sayende bilgilenme ve ihtiyaca uygun doğru yerlere ulaşabilme şansımız oldu. 🙏 umarım sonuç da güzel olur.
  • Yaşınız 41

gambatte

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 16 Şubat 2024, 23:00:21 »
Bugün 15. yıkamam da bitti ve sonunda kabuk dökümüm yapıldı. Son durumu paylaşıyorum, bence biraz dökülme de meydana geldi.

Kabuk dökümü sonrası sizce nasıl durum? Kısa kullanma şansım olur mu sizce saçımı?
İlk kökler ne zaman gelmeye başlar dersiniz?
  • Yaşınız 41

Facebook Twitter Instagram